روکیدا
موبایل و تبلت گجت‌ها

با اهداف اپل برای یک گوشی تاشو آشنا شوید

روکیدا - با اهداف اپل برای یک گوشی تاشو آشنا شوید - آیفون, اپل, گوشی های تاشو, گوشی های هوشمند, گوشی هوشمند

گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های تاشو ممکن است آینده صنعت موبایل باشند و شرکت‌هایی مانند سامسونگ و موتورولا ماجراجویی در این دنیا را آغاز کردند. اپل اما هنوز تلاش نکرده است یک گوشی آیفون تاشو بسازد.

گرچه، چندین پتنتی که اپل در اداره علامت تجاری و پتنت آمریکا (USPTO) ثبت کرده است نشان می‌دهد این شرکت نیز نیم نگاهی به ساخت یک آیفون تاشو دارد.

از جمله جدیدترین این پتنت‌ها، یک پتنت به اسم یک «دستگاه الکترونیکی با ساختارهای نمایشگر انعطاف‌پذیر» است. طبق توضیح این پتنت، نمایشگر را می‌توان حول یک یا بیشتر از یک محور تا کرد. علاوه بر این، در این پتنت به «رولرها (غلتک‌ها)» اشاره شده است که نمایشگر دستگاه را در بر می‌گیرند و آن را از درون یک محفظه باز می‌کنند.

با اهداف اپل برای یک گوشی تاشو آشنا شوید

نمایشگر مورد نظر نیز گفته می‌شود یک پنل نمایش لمسی دارد و آهنرباهای این دستگاه تضمینی برای چین نخوردن نمایشگر انعطاف‌پذیر رول شده است.

ظاهرا این نمایشگر دو حالت «رول شده» و «رول نشده» دارد. همچنین گفته می‌شود محفظه نمایشگر ممکن است یک نمایشگر لمسی محکم داشته باشد که نقش یک کیبورد مجازی را ایفا کند.

این پتنت ممکن است تنها قابل استفاده در آیفون‌ها نباشد، بلکه اپل در مک بوک‌ها، آیپدها و حتی اپل واچ تصمیم به استفاده از آن بگیرد. همچنین این امکان وجود دارد دستگاه مذکور بیشتر از دو غلتک داشته باشد و این پتنت مشخص نمی‌کند احتمالا به چه تعداد از آن‌ها نیاز است.

منبع: phonearena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین ساندبارهای ۲۰۲۰ و پاسخ به دستگاه ساندبار چیست؟

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟