روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن کسب و کار اینترنتی

چرا هوآوی ادعا می‌کند آینده اپ گالری روشن است؟

روکیدا - چرا هوآوی ادعا می‌کند آینده اپ گالری روشن است؟ - اندروید, اپ گالری, هوآوی, گوشی های هوشمند

«جری هوآنگ» یکی از مدیران هوآوی ادعا می‌کند مقدار توجه مصرف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان به پلی‌استور گوگل برخلاف آن چه اکثر افراد فکر می‌کنند قابل توجه نیست.

او گفت «ما می‌دانیم توسعه‌دهندگان برای ورود به قلمروی گوگل روی هسته سرویس‌های موبایل گوگل (GMS Core) و iOS Core برای ورود به اپ استور اپل کار می‌کنند. این مدل فعلی کسب و کار آن‌ها است. یا باید طرف گوگل باشید یا اپل.»

«ما از خودمان سوال کردیم، آیا آن‌ها از این وضعیت راضی هستند؟ ما امروز می‌بینیم در پلی‌استور گوگل تقریبا ۲.۹ میلیون اپلیکیشن وجود دارد و روزانه ۶۰۰۰ اپلیکیشن بیشتر در آن منتشر می‌شود. آمار قابل توجهی است. اما، در حقیقت ۵۰ درصد کاربران در یک ماه حتی یک اپلیکیشن دانلود نمی‌کنند، بنابراین به ریلیزهای جدید علاقه‌ای ندارند. میلیون‌ها اپلیکیشن، ولی بدون دانلود.»

او اضافه کرد شرکت هوآوی در بازار چین به آمار استفاده بالایی از اپلیکیشن‌ها دست پیدا کرده است و هدف این شرکت بهینه‌سازی اپ گالری استوری و تکرار نکردن اشتباهات پلی‌استور بوده است یعنی تمرکز روی کیفیت نه کمیت.

چرا هوآوی ادعا می‌کند آینده اپ گالری روشن است؟

«بنابراین ما پرسیدیم افراد چه تعداد اپلیکیشن نیاز دارند؟ ما متوجه شدیم این تعداد به طور متوسط تقریبا ۸۰ عدد است، برخی از افراد به تعدادی بیشتر و برخی کمتر نیاز دارند، ولی این مقدار متوسط است. نیمی از این اپلیکیشن‌ها از قبل روی گوشی‌های هوشمند نصب شدند. بنابراین به طور متوسط کاربران ۳۰ تا ۴۰ اپلیکیشن دانلود می‌کنند. ما می‌خواستیم این اپلیکیشن‌ها را شناسایی کنیم.»

همانطور که در این پست می‌توانید نقد آن را بخوانید، اپ گالری اپ استور جدید هوآوی است که در تمام گوشی‌های این شرکت و آنر از جمله سری جدید P40 وجود خواهد داشت.

آقای «هوآنگ» گفت شرکت او از ارتباطات محلی خود برای ارائه اپلیکیشن‌هایی که مطابق با نیاز کاربران مناطق جغرافیایی مختلف باشد استفاده خواهد کرد.

«هوآوی یک سیستم جایگزین به توسعه‌دهندگان پیشنهاد می‌دهد تا با HMS Core برای اپ گالری همکاری کنند. ما برای آن‌ها در مقایسه با گوگل و اپل امتیازهای بیشتری در نظر گرفتیم، ما یک بازار جهانی داریم. ما دومین شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند در دنیا و در چین بسیار بزرگ هستیم. ما فروشندگان، شبکه‌ها و شرکت‌های محلی را می‌شناسیم (سایرین این ویژگی را ندارند).»

«با دانش بالای ما از بازار محلی، فکر می‌کنیم بتوانیم به توسعه‌دهندگان کمک کنیم کسب و کار خوبی داشته باشند و مصرف‌کنندگان محلی را با خود همراه کنیم.»

هانگ از همکاری موفقیت‌آمیز هوآوی با موتور بازی یونیتی، نقشه‌های تام‌تام و BBC به عنوان مدرک جذاب بودن اپ گالری خبر داد.

او گفت «از ماه می گذشته ما سخت در تلاش هستیم به کمک یک تیم فنی پلت‌فرم HMS Core را بسازیم. ما از نظر تعداد اپلیکیشن‌ها در اپ گالری یک رشد ۵۰۰ درصدی را تجربه کردیم. ما امروزه بیش از ۳ هزار مهندس نرم‌افزار داریم که به عنوان یک پلت‌فرم از HMS Core استفاده می‌کنند و تقریبا برای کمک به توسعه‌دهندگان محلی ۲۷۰ مهندس پشتیبان محلی بومی داریم.»

«هوآنگ» با وجود ادعای خود تایید می‌کند این شرکت در حال حاضر در استور خود تقریبا فقط ۳ هزار اپلیکیشن دارد ولی اشاره کرد در آینده نزدیک تعداد به مراتب بیشتری به آن‌ها اضافه خواهد شد.

منبع: trustedreviews.com

مطالب مرتبط

بررسی رابط کاربری MIUI 12 شیائومی: معرفی تمامی قابلیت‌های جدید

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید ۲۰۲۰: محافظت کامل از حریم خصوصی و دستگاه کاربران

محمد امین نعمتی

دستیار صوتی گوگل اسیستنت چیست و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ پاسخ به ۶ سوال مهم

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

محمد امین نعمتی

گوگل چه قابلیت جدیدی را به تب های گوگل کروم اضافه می کند؟

محمد آقاپور

واچ او اس در برابر ور او اس: مقایسه دو سیستم عامل برتر گجت های پوشیدنی

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟