روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چگونه طرز فکر یک کارآفرین موفق را داشته باشیم؟

روکیدا - چگونه طرز فکر یک کارآفرین موفق را داشته باشیم؟ - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدیریت کسب و کار, کارآفرینی, کسب و کار

برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید، لازم نیست که حتماً مدرک MBA داشته باشید. اما یک طرز فکر و ذهنیت مشخص وجود دارد که یک کارآفرین برای رشد و رهبری کسب و کار خود، باید آن را پرورش دهد. رهبران دنیای تجارت که به این طرز فکر دست می یابند، افرادی هستند که در نهایت موفق می شوند. این طرز فکر، دارای ۴ جنبه درهم تنیده است.

انتظار شکست را داشته باشید.

در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه دوک و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام شده است، ۵۴۹ مؤسس موفق شرکت ها گفتند، مهمترین دلیل موفقیت آنها، توانایی یادگیری از اشتباهات است. درس گرفتن از شکست، راه رسیدن به موفقیت است.

کمتر پیش می آید که یک کارآفرین، در همان اولین تلاش خود به موفقیت برسد. راه رسیدن به موفقیت، یک راه مستقیم نیست. جاده پر از چاله است. این سفر دارای هزاران بیراهه است. مهم نیست که چقدر دقیق برنامه ریزی کنید. بدون شک اشتباه خواهید داشت. شاید بیشتر از یک یا دو اشتباه. برخی از کارآفرینان، با تصور اینکه در اولین تلاش، موفق می شوند، بدون تلاش دوباره تسلیم می شوند. چون انتظار شکست را نداشته اند، شکست خوردند.

حجم کار خود را کم کنید. کارها را به دیگران محول کنید.

ریچارد برانسون، یکی از مشهورترین کارآفرینان جهان، به تیمی از مدیران برتر متکی است تا کسب و کار خود را در مسیر درست نگه دارد. او آنها را ترغیب می کند تا ایده های خود را دنبال کنند و ابزارهایی را برای موفقیت فراهم می کند. او رشد شرکت خود را مدیون همین کار است. این که حجم کار خود را کم کند و کارها را به دیگران بسپارد.

باید این مسئله را به خود تلقین کنید. هر چقدر هم که سخت کار کنید، نمی توانید تجارت خود را به تنهایی اداره کنید. زمانی می توانید یک ایده عالی را تبدیل به یک تجارت بزرگ کنید که افراد مناسب را پیدا کرده و به آنها اعتماد کنید. آنها در رسیدن به این هدف، شما را یاری خواهند کرد. کارآفرینان برای دستیابی به اهداف خود، به کمک نیاز دارند. افراد کارآمد را برای کار در شرکت خود استخدام کنید تا وقت کافی برای تمرکز بر روی تجارت خود داشته باشید.

همیشه کنجکاو باشید. مهارت های جدید را بیاموزید.

مطالعات مربوط به فارغ التحصیلان استانفورد نشان می دهد، افرادی که نقش های متنوعی در مشاغل قبلی ایفا کرده اند، بیشتر به کارآفرین موفق تبدیل می شوند. همه کارآفرینان، متخصص نیستند، اما کارآفرینان موفق،همیشه مجموعه ای گسترده از مهارت ها را دارند.

یک کارآفرین موفق برای کسب دانش تشنه است و از یادگیری لذت می برد. این دیدگاه، کارآفرین را مؤثر و کارآمد نگه می دارد. کارآفرینان از یادگیری مهارت ها و ایده های جدیدی که در کارشان گنجانیده شود، بهره مند می شوند. حتی آموختن کوچکترین درس ها، می تواند تفاوت بزرگی در تجارت ایجاد کند.

غرایز خود را دنبال کنید.

در نظرسنجی سازمان کافمن، ۹۸٪ از بنیانگذاران شرکت ها اظهار داشتند که تمایل به ریسک کردن، از گام های مهم موفقیت در کارآفرینی است. وقتی کارآفرینان موفق به استخدام افراد برای تجارت خود اقدام کرده اند، به “احساس درونی” خود اعتماد داشته اند.

به عنوان یک کارآفرین، هر روز با چالش های جدیدی روبرو خواهید شد. شما خود را در قلمروهای جدید خواهید دید که در آنجا، اطلاعات بسیار کمی برای تصمیم گیری صحیح، در اختیار شما قرار دارد. در اینجاست که باید به غرایز و احساسات درونی خود اعتماد کنید. در مشاغل پر ریسک، کارآفرینان یاد می گیرند که چگونه غرایز خود را دنبال کنند.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟