مبارزه هوآوی با ویروس کرونا؛ تشخیص بیماری در عرض ۲ دقیقه با نرخ موفقیت ۹۸ درصد

هوآوی یکی از شرکت‌های فعال در حال مبارزه با بیماری کرونا ویروس است. گرچه، برخلاف بعضی دیگر از شرکت‌های فناوری این شرکت نسبت به خرید تجهیزات یا دستگاه‌های پزشکی برای بیمارستان‌ها اقدام نکرده است. بلکه مدیران این شرکت تصمیم گرفتند مستقیما سیستم شناسایی این بیماری را بهتر کنند.

در مورد سیستم جدید هوآوی قبلا در این پست صحبت کردیم و بیمارستان‌های فیلیپین و اکوادور مجهز به آن شده‌اند. هوآوی ادعا می‌کند چندین کشور در دنیا نسبت به این فناوری علاقه نشان دادند.

مبارزه هوآوی با ویروس کرونا؛ تشخیص بیماری در عرض 2 دقیقه با نرخ موفقیت 98 درصد 1 - مبارزه هوآوی با ویروس کرونا؛ تشخیص بیماری در عرض 2 دقیقه با نرخ موفقیت 98 درصد - کرونا ویروس, ویروس کرونا, هوآوی

این شرکت برای تشخیص این بیماری روشی اندکی متفاوت با نمونه‌گیری و تحلیل آن را در پیش گرفته است. کرونا ویروس همانطور که تصاویر سی‌تی اسکن نشان می‌دهند به شش‌ها حمله می‌کند. این تصاویر سپس به سرورهای ابری هوآوی انتقال داده می‌شود تا هوش مصنوعی آن‌ها را در یک دیتابیس رو به رشد تحلیل ‌کند که در حال حاضر گفته می‌شود داده‌های آن تنها از کشور چین هستند.

نتیجه نهایی در عرض دو دقیقه در اختیار دکترها با نرخ موفقیت ۹۸ درصد قرار می‌گیرد. این تست هنوز به عنوان یک تست قطعی استفاده نمی‌شود و باید مورد تایید قرار گیرد. گرچه، یک روش جایگزین عالی برای تست‌های سنتی است.

رسیدن نتیجه تست‌های فعلی تا چند روز می‌تواند طول کشد و اجرای آن بستگی به منابع انسانی دارد. روش جدید تحلیل سی‌تی اسکن هوآوی به پردازش سریع تعداد بیشتری از بیماران با حداقل استفاده از پرسنل و اتخاذ تدابیر مناسب اجازه خواهد داد تا سپس نتیجه آن با یک تست معمول آزمایشگاهی تایید شود.

این هوش مصنوعی همچنین می‌تواند مراحل و شدت عفونت را تشخیص دهد. تیم‌های پزشکی می‌توانند از این فناوری پس از تشخیص اولیه به عنوان مثال برای نظارت روی تاثیر درمان استفاده کنند.

منبع: gizchina.com