مشخصات دوربین گوشی Xperia 1 II سونی مشخص شد؛ همکاری سونی و سامسونگ

همانطور که قبلا اطلاع دادیم سونی گوشی Xperia 1 II خود را رسما معرفی کرده است ولی با وجود این بعضی از مشخصات آن معلوم نبود. دوربین یکی از آن‌ها است، ما جزئیات دوربین‌ها را می‌دانستیم ولی مشخص نبود سونی از چه حسگرهایی استفاده می‌کند.

حالا به لطف تست این گوشی از سوی یکی از کاربران این سوال نیز پاسخ داده شده است. دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسل، با طول کانونی ۲۴ میلی‌متر و دریچه دیافراگم f/1.7 از حسگر IMX557 سونی استفاده می‌کند. دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسل با طول کانونی ۱۶ میلی‌متر و دریچه دیافراگم f/2.2 حسگر IMX363 سونی است.

دوربین ۱۲ مگاپیکسل تله‌فوتو با طول کانونی ۷۰ میلی‌متر و دریچه دیافراگم f/2.4 از حسگر ISOCELL S5K3T2 سامسونگ استفاده می‌کند و دوربین ۸ مگاپیکسل جلو با طول کانونی ۲۴ میلی‌متر و دریچه دیافراگم f/2.0 نیز حسگر S5K4H7 ساخت سامسونگ است.

اطلاعات مربوط به دو حسگر IMX363 و ISOCELL S5K3T2 موجود است ولی شناختی از IMX557 نداریم. با توجه به اسم آن می‌توانیم حدس بزنیم شبیه به IMX555 باشد که دوربین اصلی دو گوشی گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس است. اندازه این حسگر ۱/۱.۷۶ اینچ است تا انتظار داشته باشیم اندازه حسگر دوربین سونی اندکی بزرگ‌تر باشد.

مشخصات دوربین گوشی Xperia 1 IIسونی مشخص شد 2 - مشخصات دوربین گوشی Xperia 1 II سونی مشخص شد؛ همکاری سونی و سامسونگ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی Xperia 1 II, سونی

این حسگر تا حالا در هیچ گوشی دیگری استفاده نشده است و می‌تواند منحصر به Xperia 1 II باشد. علاوه بر این تصویری از تست Androbench در مورد سرعت حافظه داخلی Xperia 1 II منتشر شده است که با توجه به نتایج می‌توانیم بگوییم این گوشی از حافظه‌های UFS 3.0 استفاده می‌کند.

حافظه‌های UFS 3.0 سرعت خواندن بسیار بالا و نوشتن عالی دارند (گرچه سرعت نوشتن در حافظه‌های UFS 3.1 دو برابر بیشتر است).

مشخصات دوربین گوشی Xperia 1 IIسونی مشخص شد 1 - مشخصات دوربین گوشی Xperia 1 II سونی مشخص شد؛ همکاری سونی و سامسونگ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی Xperia 1 II, سونی

گوشی Sony Xperia 1 II حاصل دانش تخصصی سونی در دنیای عکاسی است و قابلیت‌هایی مانند فوکوس خودکار چشم (برای انسان و همچنین حیوانات) در هر دو دوربین اصلی و فوق عریض، اولین حالت مخصوص عکاسی در شب که برای اولین مرتبه در یک گوشی اکسپریا می‌بینیم و یک دوربین جدید تله‌فوتو با زوم ۳ برابر دارد. این گوشی قرار است سه ماهه دوم سال جاری میلادی با قیمت ۱۲۰۰ یورو وارد بازار شود.

منبع: gsmarena.com