علایم جدید احتمالی بیماری ویروس کرونا مشخص شد

بعضی از علایمی که ممکن است نشان دهد یک فرد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ شده است عبارتند از تب، خشکی دائم گلو و تنگی نفس. گرچه این علایم خاص ویروس کرونا نیست و به صورت بالقوه می‌تواند به سایر بیماری‌ها نیز ربط داده شود.

به عبارت دیگر گاهی اوقات زمانی که یک بیمار تب دارد، به سختی می‌توان تشخیص داد دکتر باید یک تست کرونا تجویز کند یا نه.

گرچه، به نظر می‌رسد پزشکان اخیرا علایم بالقوه دیگری شناسایی کردند که می‌تواند کمک به تشخیص این بیماری کند. طبق گفته دکترها، آن‌ها حالا از دست دادن حس بویایی و چشایی (یا یکی از این دو) را نیز به فهرست علایم بالقوه ویروس کرونا اضافه می‌کنند.

انجمن جراحی سر و گردن – آکادمی بیماری‌های گوش و حلق و بینی آمریکا مقاله‌ای در سایت خود منتشر کرده است که ادعا می‌کند شواهدی وجود دارد که از دست دادن حس چشایی و بویایی می‌توانند علایم بالقوه این بیماری باشند.

این انجمن نوشته است «از دست دادن حس بویایی به ویژه در بیمارانی که در نهایت جواب تست کرونا آن‌ها مثبت بوده دیده شده است و آن‌ها علایم دیگری نیز نداشتند.» این محققان در ادامه نوشتند «از دست دادن حس بویایی، کاهش حساسیت بویایی و از دست دادن حس چشایی زمان نبود سایر بیماری‌های تنفسی مانند رینیت آلرژیک یا رینوسینوزیت مزمن باید به پزشکان هشدار احتمال وجود بیماری کووید ۱۹ را دهد و این افراد باید قرنطینه و به صورت فردی تست شوند.»

گرچه این نتیجه‌گیری جای تعجب ندارد، به ویژه با توجه به این که در گذشته از دست دادن ناگهانی حس بویایی را به عفونت‌های تنفسی خاصی ربط داده بودند.

منبع: ubergizmo.com