اپلیکیشن اندروید یوتیوب در به‌روزرسانی جدید خود چه تغییری خواهد کرد؟

نسخه جدید اپلیکیشن یوتیوب برای اندروید به کاربر اجازه می‌دهد هنگام استریم کیفیت ویدئو خود را مشخص کند. این قابلیت با بررسی فایل APK نسخه ۱۵.۱۲.۳۳ این اپلیکیشن مشخص شده است و در کنار تاگل‌های جدید عبارت «بتا» به چشم می‌خورد تا ظاهرا هنوز تعدادی باگ باید رفع شود.

در حال حاضر، یوتیوب یک کیفیت پیشفرض ویدئو دارد که از سمت سرور تنظیم می‌شود. در اخبار قبلی نیز به اطلاع رساندیم گوگل تصمیم گرفته است با محدودسازی کیفیت پخش ویدئوها و قرار دادن تنظیمات پیشفرض آن روی ۴۸۰p پهناباند را برای سایر کاربران آزاد کند.

بدون شک، زمان تماشای یک ویدئو می‌توانید به صورت دستی کیفیت آن را به اچ‌دی تغییر دهید ولی ویدئوی بعدی مجددا با کیفیت ۴۸۰p پخش شد.

اپلیکیشن اندروید یوتیوب در به‌روزرسانی جدید خود چه تغییری خواهد کرد؟ - اپلیکیشن اندروید یوتیوب در به‌روزرسانی جدید خود چه تغییری خواهد کرد؟ - یوتیوب, گوگل

زمانی که قابلیت جدید از راه برسد، دو کنترل جداگانه برای کیفیت پیشفرض ویدئو در اختیار کاربر قرار می‌گیرد یکی زمانی که گوشی به شبکه وای‌فای وصل است و یکی برای زمانی که از شبکه دیتا موبایل خود استفاده می‌کنید.

قابلیت جدید پس از اتمام بیماری کووید ۱۹ مفید خواهد بود، به ویژه اگر ویدئوهای محبوب خود را روی یک نمایشگر بزرگ‌تر مانند یک تبلت می‌بینید. در واقع این احتمال وجود دارد اگر گوگل در مورد کاهش فشار روی زیر ساخت اینترنت جدی است، تا پس از اتمام ماجرای کرونا ویروس این قابلیت اجرایی نشود.

منبع: gsmarena.com