با ۱۰ تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید

در این مطلب، به ۱۰ کشور بسیار آرام در جهان اشاره می کنیم که می تواند برای مسافرت یا مهاجرت، بسیار جذاب باشد. با روکیدا همراه باشید.

آیا قصد دارید به کشوری آرام و بی سرو صدا مهاجرت کنید؟ یا شاید تصمیم دارید برای تعطیلات به مکانی بروید که بتوانید استراحت کنید و تمام استرس و تنش را از خود دور کنید؟ در این مطلب، به ۱۰ کشور بسیار آرام در جهان اشاره می کنیم که می توانید برای مسافرت انتخاب کنید.

۱- ایسلند

Iceland - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

در سال های اخیر، ایسلند به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تبدیل شده است. که البته چندان تعجبی ندارد. این کشور، فضای باز عالی، منظره های دیدنی و جذاب با یخچال های طبیعی، کوه ها و آتشفشان ها دارد. اما اگر مناظر آن نظر شما را جلب نمی کند تا مدتی را در آنجا بگذرانید، شاید صلح و آرامش آنجا شما را جذب خود کند. در شش سال گذشته، ایسلند یکی از آرام ترین کشور های جهان بوده است. 

۲- دانمارک

Denmark - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

دانمارک نه تنها یک کشور بی سر و صدا و خیره کننده است، بلکه یکی از شادترین مکان های جهان است. این بر اساس رتبه بندی سالانه سازمان ملل در مورد کشورهای شاد است. 

۳- نیوزیلند

New Zealand - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

به دنبال یک زندگی آرام و کاملاً بدون استرس هستید؟ نیوزیلند چنین بهشتی است. این جزیره دارای کوه ها، جنگل ها، سواحل، دریاچه ها و رودخانه های جذاب است. امکان ندارد در این کشور، حس نگرانی به شما دست دهد. از نظر امنیتی نیز این کشور از رتبه بالایی برخوردار است و درگیری داخلی و بین المللی در کمترین سطح ممکن قرار دارد.

۴- اتریش

Austria 1 - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

آیا دوست دارید به کشوری سفر کنید که شهرهای بزرگ را در کنار چمنزارهای سبز و کوه های زیبا داشته باشد؟ اتریش چنین کشوری است. به مدت هفت سال، پایتخت اتریش، یعنی وین به عنوان شهر برتر در “شاخص کیفیت زندگی” مرسر شناخته شده است و این بدان معناست که آزادی شخصی و ثبات سیاسی در اینجا در سطح بالایی قرار دارد. 

۵- پرتغال

Portugal - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

با کاهش تظاهرات خشونت آمیز و افزایش ثبات سیاسی، پرتغال در فهرست صلح جهانی، شش پله صعود کرد. این کشور همچنین دارای ساحل دیدنی به طول تقریباً ۵۰۰ مایل است. آب و هوای این کشور، معتدل است. پایتخت آن لیسبون است. با داشتن حدود ۲،۸۰۶ ساعت تابش نور خورشید در سال، لیسبون در میان آفتابی ترین شهرهای اروپا قرار دارد.

۶- سوئیس

Switzerland - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

رابطه مستقیمی بین “سوئیس” و بی طرفی وجود دارد. از نظر درگیری های داخلی و بین المللی، این کشور، پایین ترین رتبه ها را دارا می باشد. علاوه بر این، بزرگترین شهر زیبای آن یعنی زوریخ، از نظر کیفیت زندگی و همچنین امنیت شخصی آن در مقام دوم در سراسر جهان قرار دارد.

۷- جمهوری چک

Czech Republic - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

همانطور که توسط GPI اظهار داشته، این کشور دومین کشور جهان از نظر کوچکترین نیروی نظامی است. در سپتامبر ۲۰۱۶، نرخ بیکاری این کشور کمترین میزان در اتحادیه اروپا بود. پایتخت آن پراگ، سرشار از جاذبه های فرهنگی و سرشار از معماری خیره کننده تاریخی است.

۸- کانادا

Canada - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا احتمالاً فکر بدی نخواهد بود. جدا از اینکه از لحاظ شاخص جهانی صلح، بالاتر از آمریکا قرار دارد، دارای سیاست های خانوادگی خوبی است و میزان قتل با سلاح گرم در آن پایین تر است.

۹- اسلوونی

Slovenia - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

این کشور با جنگل ها و کوه های پهناور، دارای میزان جرم و جنایت بسیار کم است و از نظر تروریسم و خشونت های سیاسی نیز در رده های پایین قرار دارد و همین امر باعث می شود این مکان به یک مکان صلح آمیز و آرام تبدیل شود.

۱۰- ژاپن

Japan - با 10 تا از آرام ترین کشورهای جهان آشنا شوید - سلامت روان, سبک زندگی, زندگی سالم, زندگی

اگر معابد زیبا و شکوفه های گیلاس برای شما جذابیتی نداشته باشند، ممکن است این مورد داشته باشد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، امید به زندگی در ژاپن با ۸۳/۷ سال، در بالاترین سطح در جهان قرار دارد. علاوه بر این، ژاپن از نظر پیشرفت در زمینه فناوری در رتبه دوم جهان قرار دارد.