روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چگونه زمان و سرمایه بیشتری به دست آوریم تا تجارت کوچک خود را گسترش دهیم؟

روکیدا - چگونه زمان و سرمایه بیشتری به دست آوریم تا تجارت کوچک خود را گسترش دهیم؟ - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کارآفرین

برای گسترش تجارت کوچک، باید یاد بگیرید که چگونه در زمان و سرمایه، صرفه جویی کنید. مطمئن شوید که زمان و سرمایه را تنها برای فعالیت ها و منابعی صرف می کنید که شما را به هدفتان نزدیک تر می کند. بدون شک، بارها این سوالات را از خود پرسیده اید:

  • آیا باید این کمپین تبلیغاتی را راه بیندازم؟
  • آیا باید این بیلبورد تبلیغاتی را اجاره کنم؟
  • آیا باید در این رویداد بازاریابی حضور یابم؟

فکر کردن به این که کدام فرصت ها ارزشش را دارد و کدام کارها، فقط اتلاف زمان و سرمایه است، مانند جستجو در تاریکی است. برای تصمیم گیری آگاهانه، سه سوال واضح پیش رو دارید. هر بار که می خواهید وقت بگذارید یا هزینه کنید، این سه سوال را از خود بپرسید.

۱- چه کاری می خواهم انجام دهم؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار تصور می کنند، زمانی که کارها خوب پیش نمی رود، باید محصولات یا خدمات خود را عوض کنند. این آسان ترین واکنش نسبت به فروش پایین است. اما این کار، حتی شرایط را بدتر خواهد کرد. زمانی که محصولات یا خدمات را تغییر می دهید، مشتریان نمی توانند درک کنند که واقعاً کار شرکت شما چیست. این کار، خرید را برای مشتری پیچیده تر خواهد کرد. این یعنی از دست رفتن فرصت و فروش کمتر.

با تمرکز داشتن روی یک کار، شما می توانید در کار خود خبره شوید و نامی برای خود دست و پا کنید. این به تجارت شما اعتبار و شتاب می بخشید، که تا سال ها ماندگار خواهد بود. زمانی که مرتب کار خود را عوض می کنید، چون فکر می کنید این نیاز مشتری و بازار است، در واقع شانس پیشرفت خود را کم می کنید. کسب و کارهایی که بر مبنای یک فعالیت متمرکز حرکت می کنند و به مدت زیادی روی آن متمرکز می شوید، سریع تر پیشرفت می کنند تا کسانی که مرتب به این شاخه و آن شاخه می پرند.

۲- این کار را برای چه کسی انجام می دهم؟

صاحبان مشاغل کوچک، اغلب بر این باورند که برای پیشرفت، باید محصولات و خدمات خود را برای همه افراد تبلیغ کنند. اما حقیقت این است که معمولاً مشاغلی زودتر پیشرفت می کنند که به دنبال یک نوع مشتری خاص باشند. یک کسب و کار کوچک آنقدر سرمایه و زمان ندارد که خود را جلوی چشم همه قرار دهد. اما وقتی که زمان و سرمایه خود را به شکل صحیح خرج کنید، پیشرفت خواهید کرد.

هر کسب و کاری باید به دنبال مشتری ایده آل باشد. مشتری‌ای که ارزش وقت و هزینه را داشته باشد. به فکر مشتریانی باشید که برای کار شما ارزش قائل هستند. مشتریانی که از کار کردن با شما لذت می برند. مشتریانی که مشتاقانه، هزینه کار شما را پرداخت می کنند. مشتریانی که پیش دیگران، از کار خوب شما تعریف می کنند. این افراد، مشتری ایده آل هستند. تمام وقت و پول خود را صرف یافتن چنین افرادی کنید، نه افراد دیگر.

۳- بر اساس کدام مقیاس؟

مقیاس و اندازه مشخص می کند که چه تعداد مشتری و در چه مناطقی خواهید داشت. مشخص کنید که تا چه اندازه می خواهید پیشرفت کنید. این به شما کمک می کند تا برای یافتن مشتری و خدمت رسانی به او، تصمیمات درستی بگیرید.

تصور کنید که شما یک مبلمان زیبا طراحی و تولید کرده اید. برای مثال، اگر می خواستید در مقیاس محلی کار کنید، مدل کسب و کار شما فرق می کرد با زمانی که تصمیم داشتید در مقیاس جهانی فعالیت کنید. برای یک کسب و کار محلی، شما می توانید نمایشگاه ها و رویدادهای محلی برگزار کنید. یا ارسال محلی داشته باشید. اما اگر می خواهید در مقیاس جهانی کار کنید، باید با خرده فروش های حرفه ای همکاری کنید و میزان تولید خود را برای پاسخگویی به یک بازار جهانی بالا ببرید.

اگر درکی از مقیاس مورد نظر خود نداشته باشید، انتخاب هایی خواهید کرد که به نفع تجارت شما نیست. اما اگر دقیقاً بدانید به چه نتیجه ای می خواهید برسید، از همان ابتدای کار می توانید تصمیمات استراتژیک برای مدل کسب و کار خود و فعالیت های بازاریابی خود، اتخاذ کنید. با این کار، استفاده بهتری از زمان و سرمایه خود می برید.

زمانی که می دانید چه کاری می خواهید انجام دهید، برای چه کسی این کار را انجام می دهید و بر اساس کدام مقیاس می خواهید فعالیت کنید، تصمیمات درستی می گیرید و استفاده درستی از زمان و سرمایه خود خواهید داشت. همه ما می دانیم که ریسک شکست خوردن در کسب و کارهای کوچک بالاست. اما این یک حقیقت است. اگر بدانید که به کجا می خواهید برسید و هر روز در مورد تصمیمات خود فکر کنید و خود را روی هدف متمرکز کنید، حتماً موفق خواهید شد.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟