آیا اپل ۱۲ با بریدگی نمایشگر خداحافظی می‌کند؟

طبق گفته آقای «لی نان» مدیر سابق شرکت میزو، اپل سخت در تلاش است تا طراحی بریدگی نمایشگر که شروع آن با آیفون ایکس بود را رها کند. او همچنین بر این باور است که برتری اپل در مقایسه با اندروید در فناوری پردازش محصول، طراحی زیبا و مزایای تجربه سیستم عامل iOS است.

او در مورد آیفون ۱۲ نیز گفته است با وجود تلاش سخت اپل ظاهرا در این نسل نیز بریدگی نمایشگر وجود خواهد داشت. اما حالا شایعاتی خلاف ادعای او شکل گرفته است. حتی رندرهایی منتشر شده است که نشان می‌دهند آیفون ۱۲ بریدگی نمایشگر ندارد.

آیا اپل 12 با بریدگی نمایشگر خداحافظی می‌کند؟ - آیا اپل 12 با بریدگی نمایشگر خداحافظی می‌کند؟ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, اپل, آیفون 12

با این حال، سوال مهم است که اپل چطور می‌خواهد تمام حسگرهای لازم را در پنل جلو قرار دهد. اگر این شرکت در حال ساخت یک حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر باشد، قطعات خیلی زیادی را باید زیر نمایشگر جا دهد. در حقیقت، راه‌حل دوربین زیر نمایشگر هنوز در مرحله توسعه است.

ما همه می‌دانیم اپل در استفاده از فناوری‌های جدید عجله نمی‌کند. تاکنون، اهالی کوپرتینو به این دلیل یک گوشی تاشو وارد بازار نکردند چون موفقیت این محصولات در حال حاضر ۱۰۰% نیست. بنابراین، بعید است اپل به دنبال قرار دادن دوربین زیر نمایشگر باشد.

علاوه بر این، حتی اگر این اتفاق بیافتد، به این معنا است که باید حسگر فیس آی‌دی را بی‌خیال شود و از حسگر اثرانگشت جانبی یا زیرنمایشگر استفاده کند. «جان پراسر» یکی از تحلیلگران برنامه‌های اپل در مورد زمان عرضه آیفون ۱۲ گفته است آیفون ۱۲ ۵G نوامبر به بازار خواهد آمد. همچنین شایعات می‌گویند خانواده پرچم‌دارهای اپل ۵ عضو خواهد داشت: احتمالا سه آیفون ۱۲ بزرگ، متوسط و کوچک و همچنین یک آیفون ۹ کوچک و بزرگ.

در هر صورت، تمامی این صحبت‌ها در حد فرضیه است و برای اخبار رسمی باید بیشتر صبر کنیم.

منبع: gizchina.com