روکیدا
سخت افزار

سامسونگ در بازار فروش تراشه اپل را کنار زد

روکیدا - سامسونگ در بازار فروش تراشه اپل را کنار زد - اپل, سامسونگ, چیپست موبایل

همه می‌دانیم سامسونگ یک شرکت خوشه‌ای بزرگ است که همه چیز تولید می‌کند از لباس گرفته تا تجهیزات نظامی. زمانی که محصولات الکترونیکی این شرکت را نیز در نظر می‌گیریم بسیار متنوع هستند از یخچال و گاز گرفته تا گوشی‌هوشمند و حتی قطعات آن‌ها.

سامسونگ همچنین یکی از معدود شرکت‌هایی است که تراشه‌های گوشی‌های هوشمند خود را طراحی می‌کند. چیپست اگزینوس سامسونگ نه تنها در گوشی‌های هوشمند خود این شرکت بلکه سایر برندها مانند ویوو و موتورولا نیز استفاده می‌شود.

با وجود شکایت‌هایی که بعضی از کاربران در مورد عملکرد چیپست رده‌بالای اگزینوس ۹۹۰ این شرکت داشتند، کسب و کار تراشه‌سازی سامسونگ رشد پیوسته‌ای داشته است. حداقل این چیزی است که گزارش شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research نشان می‌دهد.

براساس اطلاعات این گزارش، سامسونگ بیشتر از تراشه‌های سری A اپل چیپ اگزینوس فروخته است و حالا در دنیا پس از شرکت‌های کوآلکام و مدیاتک در رتبه سوم قرار دارد. کوآلکام همچنان ۳۳.۴ درصد بازار را در اختیار دارد و پس از آن شرکت مدیاتک با ۲۴.۶ درصد و سامسونگ و اپل به ترتیب با ۱۴.۱ و ۱۳.۱ درصد قرار گرفتند. هوآوی با چیپست‌های کرین خود در رتبه بعدی است.

با وجود این که یک شرکت یک سوم سهم بازار را در اختیار دارد، ولی این بازار نشان می‌دهد پردازنده‌های موبایل در مقایسه با کامپیوترهای شخصی چقدر متنوع‌تر هستند که آن جا فقط اینتل و AMD خودنمایی می‌کنند.

بدون شک موفقیت سامسونگ به علت عرضه بسیار زیاد گوشی‌های هوشمند در دسته‌های مختلف در سال گذشته بوده است. سری گوشی‌های M و A این شرکت نسبت قیمت به مشخصات خوبی دارند و در اروپا و آسیا به فروش میلیونی دست پیدا می‌کنند. همچنین اعضای خانواده اس ۱۰ و نوت ۱۰ با استقبال خوبی روبرو شدند.

منبع: phonearena.com

مطالب مرتبط

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

AMD در برابر اینتل: کدام چیپ‌ساز عملکرد بهتری در سال ۲۰۲۰ ارائه داده است؟

محمد آقاپور

بهترین پردازنده ۲۰۲۰: بهترین پردازنده های اینتل و AMD کدامند؟

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟