روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چگونه به عنوان یک کارآفرین، از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنیم؟

روکیدا - چگونه به عنوان یک کارآفرین، از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنیم؟ - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار

آیا تاکنون با خود گفته اید:”ای کاش زمان بیشتری داشتم” یا “زمان لازم برای تمام کارهای خود ندارم.” بدون شک، همه ما زمانی که تحت فشار قرار داریم، چنین احساسی را تجربه کرده ایم. اما مسئله این است: وقتی کار می کنید، لازم نیست حتماً زمان به صورت خطی حرکت کند. شکایت در مورد زمان کاملاً بی معنی است. مثل اینکه از جاذبه زمین شکایت داشته باشید. این یک ثابت جهانی است. یکی از چیزهایی که بین شما و افراد موفق مانند بیل گیتس مشترک است، این است که شما هم مانند آنها، ۲۴ ساعت در روز فرصت دارید.

با این همه، موفق ترین کارآفرینان جهان مانند یک ابرانسان عمل می کنند و از زمان خود در ۲۴ ساعت، بیشترین بهره را می برند. آنها در استفاده حداکثر از زمان خود، استاد هستند. با کمک این پنج روش می توانید، استفاده بیشتری از زمان خود ببرید.

۱- داشتن یک تیم منسجم

زمانی که تیمی متشکل از ۱۰ کارمند دارید، انگار روزی ۷۰ ساعت وقت دارید تا به کارهای مربوط به تجارت خود برسید. شاید شما زمان نداشته باشید تا برای فروش اجناس تماس بگیرید، پیگیر مشتریان باشید و کارهای مربوط به سایت را انجام دهید. اما یک نفر دیگر می تواند این کار را برای شما انجام دهد. حتی از این بهتر، اگر یک تیم منسجم و کارکشته داشته باشید، بهره وری به شکل معجزه آسایی افزایش می یابد. یک تیم ۱۰ نفره می تواند در مقایسه با یک نفر، ۱۵ برابر بازدهی بیشتری داشته باشد. تیمی که امروز دارید، شما را تا اینجای کار همراهی کرده. برای اینکه به موفقیت های بیشتری دست یابید، باید تیم خود را توسعه دهید تا زمان خود را برای رسیدن به هدف کسب و کار شما صرف کنند.

۲- دارایی های دیجیتالی

زمانی که کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهید، نرم افزار، رسانه و محتوای شما، سرعت بیشتری به خود می گیرد. شما یک پادکست ضبط می کنید و سه ساعت زمان صرف آن می کنید. اما ۳۰۰ نفر به آن گوش می کنند. این یعنی ۱۰۰ ساعت در زمان خود صرفه جویی کرده اید. آیا شده با کسی معامله انجام دهید، چون او را از ویدئوها، کتاب یا وبلاگش می شناسید؟ این دارایی های دیجیتالی، یک بار زمان شما را می گیرند تا تولید شوند. اما برای مدت زیادی ماندگار خواهند بود. در مورد نرم افزار و داده ها نیز، شرایط به همین شکل است. گاهی اوقات، یک نرم افزار یا داده درست می تواند بازدهی شما و تیمتان را به اندازه چند ساعت در هفته بالا ببرد.

۳- مشارکت برای تولید

فردی را تصور کنید که ۵ سال، مشغول تولید یک محصول بوده. حالا فرد دیگری را تصور کنید که ۵ سال، به دنبال جذب مشتری بوده. این دو نفر با هم شریک می شوند و آن فردی که هواداران زیادی دارد، یک کمپین برای هواداران خود برای تبلیغ این محصول راه می اندازد. این دو شریک، به خوبی در زمان خود صرفه جویی کرده اند. اگر دیدید شخصی منابع مورد نیاز شما را دارد، با وی شریک شوید. با این کار، خیلی سریع تر به نتیجه می رسید تا اینکه بخواهید خودتان آن منابع را تولید کنید.

۴- انتخاب روش های امتحان شده

روش آزمون و خطا، بسیار زمان بر است. تا می توانید از آن دوری کنید. سال ها طول می کشد تا یک استراتژی یا روش را کشف کنید. اما یادگیری آن تنها چند روز طول می کشد. سال ها طول کشید تا یک هواپیما ساخته شود. ۷۵ سال طول کشید تا انسان بتواند به ماه برود. از روش هایی که امتحان شده و جواب داده، استفاده کنید تا در زمان صرفه جویی کنید. زمان زیادی می برد، تا خودتان روش های مختلف را امتحان کنید.

۵- تمرکز بر مسائل مرتبط

آیا تا حال به این موضوع فکر کرده اید که شاید مسائلی که برایش وقت می گذارید، کمکی به موفقیت شما در دراز مدت نکند؟ چندی پیش، یک فرد موفق در سخنرانی خود گفته بود: زمان بیشتری صرف کنید تا بفهمید، دقیقاً روی چه مسائلی باید تمرکز کنید. زمانی را که به رسانه های اجتماعی، ایمیل ها یا شرکت در رویدادهای مختلف اختصاص می دهید، شاید ارتباطی به هدف نهایی کسب و کار شما برای رسیدن به موفقیت نداشته باشد.

زمانی را صرف فکر کردن به این پنج نکته کنید. درست است که همچنان سرتان شلوغ خواهد بود. اما با سرعت بیشتری به هدف خود نزدیک خواهید شد.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟