یک گوشی اندرویدی اولین پیامک از فضا را دریافت کرد

استارتاپ لینک (Lynk) که در زمینه هوافضا فعالیت می‌کند می‌خواهد یک فناوری برج سلولی در فضا راه‌اندازی کند که اجازه به ارتباط جهانی بی‌نقص‌تر دهد. گرچه ظاهرا این هدف بسیار جاه‌طلبانه است، ولی این شرکت یک گام بیشتر به آن نزدیک‌تر شده است. لینک اخیرا اولین پیامک را فضا برای یک گوشی هوشمند فرستاده است.

این شرکت این پیامک را از ماهواره مدار پایین زمین به یک گوشی اندروید تغییر نکرده در ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ فرستاده است. این موفقیت فناوری مورد نظارت یک شرکت شخص ثالث نیز بود تا آن را تایید کند.

لینک تنها شرکتی نیست که به دنبال فراهم‌سازی شرایط ارتباط سلولی از فضا است. اما اولین شرکتی محسوب می‌شود که با کمک فناوری خود با موفقیت یک پیامک فرستاده است. حالا این استارتاپ در حال همکاری با ۳۰ اپراتور موبایل مختلف است تا این فناوری را وارد بازار کند.

«چارلز میلر» هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی این شرکت می‌گوید «با اجازه آژانس‌های نظارتی، ما مطمئن هستیم می‌توانیم برای اولین مرتبه یک راه‌حل جهانی را تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بازار ارائه دهیم تا در اختیار ده‌ها میلیون نفر قرار گیرد.»

استارتاپ لینک و سرمایه‌گذارانش عقیده دارند که این شرکت اگر بتواند سرویس‌های تجاری خود را راه بیاندازد، ارتباط دستگاه‌های موبایل به یکدیگر در جهان به یک روش مقرون به صرفه‌تر انجام خواهد شد.

اوایل ماه جاری میلادی، لینک چهارمین برج سلولی ماهواره‌ای خود را در ماموریت فضاپیما CRS-20 اسپیس ایکس به فضا فرستاد. شرکت لینک تابستان امسال آزمایش‌های خود را در کشورهای بیشتری انجام خواهد داد.

منبع: androidauthority.com