اسنپ‌چت با ابزار جدید سعی دارد اضطراب مربوط به کرونا ویروس را از بین ببرد

اسنپ‌چت اپلیکیشن خود را با مجموعه‌ای از ابزارهای سلامت روان به‌روزرسانی کرده است تا به کاربران برای مبارزه با افسردگی و اضطراب کمک کند. این قابلیت «Here for You» نام دارد و در ماه فوریه در حالت پیش نمایش قرار داشت ولی این شرکت می‌گوید تصمیم گرفته است در واکنش به بیماری همه‌گیری کرونا ویروس سرعت انتشار آن را افزایش دهد.

کاربران اسنپ‌چت به کمک این قابلیت جدید می‌توانند زمان جستجو برای اصطلاحاتی مانند «اضطراب»، «افسردگی»، «استرس» یا «زورگویی» منابع سلامت روان را در این اپلیکیشن پیدا کنند. نتایج جستجو ویدئوهایی را از سازمان‌هایی مانند Crisis Text Line یا Ad Council نشان می‌دهد.

اسنپ‌چت با ابزار جدید سعی دارد اضطراب مربوط به کرونا ویروس را از بین ببرد - اسنپ‌چت با ابزار جدید سعی دارد اضطراب مربوط به کرونا ویروس را از بین ببرد - کرونا ویروس, ویروس کرونا, شبکه های اجتماعی, رسانه های اجتماعی, اسنپ چت

شرکت اسنپ می‌گوید جدا از این به‌روزرسانی‌ها که از قبل برنامه‌ریزی شده بودند در حال کار روی یک بخش از «Here For You» است که هدف آن به ویژه برخورد با اضطراب ناشی از کرونا ویروس است که اطلاعات سازمان‌های بهداشت مهم مانند مراکز جلوگیری و درمان بیماری و سازمان جهانی بهداشت را نشان می‌دهد. این قابلیت از هفته بعد راه‌اندازی می‌شود.

اسنپ قبلا برای کاربران خود به‌روزرسانی‌های مربوط به ویروس کرونا منتشر کرده بود. این شرکت اخبار مربوط به این همه‌گیری را در برنامه روزانه خبری Good Luck America خود تحت پوشش قرار داده بود و اپلیکیشن اسنپ‌چت فیلترهای جغرافیایی دارد که فاصله‌گیری اجتماعی و شستن دست‌ها را تشویق می‌کنند.

منبع: engadget.com