شیائومی هوآوی را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند کنار زد!

شیائومی براساس گزارشی که توسط شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics از بازار گوشی‌های هوشمند برای ماه فوریه منتشر شده است پس از سامسونگ و اپل بیشترین گوشی را وارد بازار کرده است. این اولین مرتبه است که شیائومی توانسته است رقیب خود هوآوی را کنار بزند.

براساس این گزارش در ماه فوریه ۲۰۲۰ میزان عرضه گوشی‌های هوشمند به بازار نسبت به سال گذشته در همین تاریخ ۳۸ درصد افت داشته است تا به ۶۲ میلیون دستگاه برسد. در همین بازه زمانی در مقایسه با سال قبل ۶۵ میلیون گوشی فروخته شده است که یک افت ۳۹ درصد را نشان می‌دهد.

بررسی آمار هوآوی نشان می‌دهد با ۶۹ درصد افت در عرضه و ۶۴ درصد در فروش نسبت به سال قبل روبرو شده است.

شیائومی هوآوی را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند کنار زد 2 - شیائومی هوآوی را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند کنار زد! - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, هوآوی, شیائومی, سامسونگ, اپل

همین کافی بوده است تا شیائومی رتبه سوم را به خود اختصاص دهد، حتی با آن که مقدار عرضه و فروش این شرکت نیز به ترتیب ۳۲ و ۲۹ درصد افت داشتند. مقدار گوشی که شیائومی وارد بازار کرده است ۶ میلیون دستگاه و هوآوی ۵.۵ میلیون بوده است تا تفاوت آن‌ها ناچیز و فقط ۵۰۰ هزار باشد.

اما سامسونگ با عرضه ۱۸.۲ میلیون گوشی به بازار در فوریه ۲۰۲۰ مثل همیشه جایگاه اول خود را حفظ کرده است و در رتبه بعدی اپل با ۱۰.۲ میلیون قرار می‌گیرد. رتبه‌های پنجم و ششم در اختیار دو شرکت اوپو و ویوو به ترتیب با عرضه ۴ و ۳.۶ میلیون دستگاه است.

بدون شک اختلاف‌های هوآوی و  آمریکا در این جریان‌ها بی‌تاثیر نیست و همچنین کاربران در مقایسه با گذشته بیشتر گوشی‌های خود را نگه می‌دارند.

منبع: gizmochina.com