هوآوی به کمک هوش مصنوعی به تشخیص سریع‌تر بیماری کرونا ویروس کمک می‌کند

هوآوی در میان همه‌گیری کرونا ویروس اخیرا در همکاری با دانشگاه علوم و فناوری هوآجونگ و شرکت Lanwon Technology یک سرویس جدید تحلیل کمیتی تصویرنگاری پزشکی به کمک هوش مصنوعی برای بهبود تشخیص بیماری کرونا ویروس راه‌اندازی کرده است.

راه‌اندازی سرویس جدید می‌تواند نقش مهمی در بهبود زیرساخت‌هایی فراهم کند که می‌توانند عفونت این بیماری ویروسی را سریع و دقیق شناسایی کنند. این قابلیت به صورت بالقوه کمک به مهار آنی و بیشتر بیماری و سایر عارضه‌ها خواهد کرد.

هوآوی به کمک هوش مصنوعی به تشخیص سریع‌تر بیماری کرونا ویروس کمک می‌کند 1 - هوآوی به کمک هوش مصنوعی به تشخیص سریع‌تر بیماری کرونا ویروس کمک می‌کند - کووید - 19, کرونا ویروس, ویروس کرونا, هوش مصنوعی, هوآوی

کمیسیون سلامت ملی چین حالا رسما از راه‌حل‌های تشخیص بیماری ارائه شده توسط این سیستم به همراه راه‌حل‌های تشخیص و درمان از پیش تجویزشده خود استفاده می‌کند که ۴ فوریه ۲۰۲۰ منتشر شده بودند.

سرویس Huawei Cloud از فناوری هوش مصنوعی مانند بینایی رایانه‌ای و تحلیل تصویرنگاری پزشکی برای شناسایی خودکار، دقیق و سریع ویروس استفاده می‌کند. این سرویس همچنین جزئیات مقدار توموگرافی رایانه‌ای و سایر نتایج تصویرنگاری را در اختیار پزشکان بالینی قرار می‌دهد.

سرویس جدید قدرت مبارزه با کووید ۱۹ را بالا خواهد برد و می‌تواند کمک به کاهش فشار روی دکترها و حجم کار آن‌ها کند.

نکته قابل توجه این است که سرویس جدید همچنین از طریق سری چیپست‌های هوش مصنوعی Ascend هوآوی قابلیت‌های محاسباتی قدرتمند دارد. این پردازنده‌ها می‌توانند همچنین در چند ثانیه نتیجه سی‌تی اسکن را اعلام کنند تا در مقایسه با روش‌های سنتی استفاده شده توسط دکترها به مراتب کارآمدتر و مفیدتر باشند.

به عبارت دیگر سرویس تشخیص بیماری هوآوی طی هفته‌های آینده بسیار مفید خواهد بود.

منبع: gizmochina.com