با چیپست A14 اپل آشنا شوید؛ قدرتمندتر از همیشه و تمامی رقبا

اپل در حال آماده شدن برای معرفی نسل بعدی آیفون طی ماه‌های آینده و طبق برنامه‌ریزی همیشگی است و دستگاه‌های جدید انتظار می‌رود مجهز به پردازنده جدید و بهتر سری A این شرکت باشند.

از آن جایی که نسل فعلی آیفون ۱۱ از چیپست A13 اپل استفاده می‌کنند، طبیعی است مدل A14 را برای نسل بعد در نظر بگیریم. گوشی آیفون ۱۲ بدون شک با این چیپست به یک هیولای قدرتمند تبدیل می‌شود.

حالا زودتر از رونمایی از پردازنده A14 نتایج بنچمارک Geekbench آن منتشر شده است که سرعت کلاک خیره‌کننده ۳.۰ گیگاهرتز را نشان می‌دهد.

با چیپست A14 اپل آشنا شوید؛ قدرتمندتر از همیشه و تمامی رقبا - با چیپست A14 اپل آشنا شوید؛ قدرتمندتر از همیشه و تمامی رقبا - چیپست موبایل, چیپست A14, چیپست, اپل, آیفون 12

چیپست A14 اپل گفته می‌شود حتی در مقایسه با چیپست A12x داخل آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی و A13 آیفون ۱۱ قدرت بیشتری داشته باشد.

بنچمارک مذکور نتیجه تست A14 را در دو بخش تک و چند هسته پردازنده به ترتیب ۱۶۵۸ و ۴۶۱۲ نشان می‌دهد. بخواهیم مقایسه کنیم نتیجه تست چیپست آیپد پرو به ترتیب در این دو بخش ۱۱۱۰ و ۴۵۶۸ بوده است. آیفون ۱۱ پرو مکس در مقابل با چیپست A13 بیونیک خود در تست تک هسته ۱۳۳۰ امتیاز به دست آورده بود.

تراشه A14 اپل گفته می‌شود براساس فرآیند جدید ۵ نانومتری شرکت TSMC ساخته شده است که در اخبار قبلی نیز گفته بودیم آماده تولید انبوه چیپست‌های ۵ نانومتری است. چیزی که مشخص است اپل مجددا با چیپست خود قدرت سخت‌افزاری گوشی‌هایش را به رخ تمامی غول‌های اندرویدی می‌کشد.

منبع: gizmochina.com