اینستاگرام نیز به جنگ پخش اخبار اشتباه کرونا ویروس می‌رود

اینستاگرام برای مبارزه با جلوگیری از پخش اخبار اشتباه در مورد کرونا ویروس دست به اقدامات جدیدی می‌زند. این شرکت افکت‌های واقعیت افزوده که ادعای «درمان» یا «تشخیص» بیماری کرونا ویروس را می‌کنند حذف کرده است و شروع به مخفی کردن سایر افکت‌های واقعیت افزوده با موضوع کرونا ویروس از نتایج جستجو خواهد کرد.

فیس‌بوک در یک به‌روزرسانی برای تولیدکنندگان محتوای واقعیت افزوده خود نوشت «ما افکت‌هایی که قبلا منتشر شده بود را پاک کردیم و تمامی افکت‌های جدید را رد می‌کنیم، یعنی افکت‌هایی که ادعای پیشبینی، تشخیص بیماری یا درمان کرونا ویروس را می‌کنند.»

اینستاگرام نیز به جنگ پخش اخبار اشتباه کرونا ویروس می‌رود - اینستاگرام نیز به جنگ پخش اخبار اشتباه کرونا ویروس می‌رود - کرونا ویروس, ویروس کرونا, شبکه های اجتماعی, رسانه های اجتماعی, اینستاگرام

سایر افکت‌های واقعیت افزوده مربوط به کرونا ویروس که از قوانین این شرکت تخطی نمی‌کنند از نتایج جستجو مخفی خواهند شد مگر این که «در همکاری با یک سازمان سلامت معتبر توسعه یافته باشند.»

همانطور که اپیدمی کرونا ویروس در اطراف جهان پخش شده است، تعداد فیلترهای واقعیت افزوده با موضوع کرونا ویروس در اینستاگرام رو به افزایش گذاشت. افکت‌های ایجاد شده توسط کاربران ماسک‌های چهره و ذرات ویروس انیمیشنی را نشان می‌دهند و همچنین فیلترهای در دسته «تو چه چیزی هستی» که از کاربران در مورد این که کرونا ویروس دارند یا نه «سوالاتی می‌کنند» یا چه نوع کاغذ توالتی باید به دنبال نایاب شدن یا افزایش قیمت ناگهانی بخرند.

علاوه بر این، اینستاگرام در بالای فید کاربران در کشورهایی که بیماری کووید ۱۹ در آن‌ها تایید شده است، پیام‌های مرتبط با اطلاعات سازمان جهانی بهداشت را قرار خواهد داد. طبق گفته این شرکت، طی چند هفته آینده این هشدارها پدیدار خواهند شد.

این به‌روزرسانی‌های جدید تلاش اینستاگرام برای جلوگیری از پخش اخبار اشتباه در مورد کرونا ویروس را نشان می‌دهند. این اپلیکیشن در گذشته هشتگ‌های مربوط به پخش اطلاعات اشتباه را حذف کرده بود و در راس نتایج جستجو سازمان جهانی بهداشت و سایر سازمان‌های رسمی سلامت را قرار داده بود.

منبع: engadget.com