فیسبوک اپلیکیشن سلفی MSQRD خود را از کار خواهد انداخت

MSQRD یک اپلیکیشن سلفی شبیه به اسنپ‎چت است که فیس‌بوک در سال ۲۰۱۶ آن را خریداری کرد ولی به زودی از کار خواهد افتاد. این شرکت گفته است قصد دارد در ۱۳ آوریل این اپلیکیشن واقعیت افزوده را از کار بیاندازد، گرچه فناوری آن همچنان در سایر سرویس‌های متعلق به فیس‌بوک استفاده خواهد شد.

فیسبوک اپلیکیشن سلفی MSQRD خود را از کار خواهد انداخت - فیسبوک اپلیکیشن سلفی MSQRD خود را از کار خواهد انداخت - فیسبوک, شبکه های اجتماعی, رسانه های اجتماعی, اپلیکیشن MSQRD

در به‌روزرسانی مربوط به این اپلیکیشن در صفحه آن در فیس‌بوک آمده است « MSQRDستون ساخت بنیاد شروع اولیه و سریع واقعیت افزوده و به دست آوردن اطلاعاتی در مورد پلت‌فرمی که فیس‌بوک امروزه دارد بود. توجه ما حالا روی ارائه بهترین تجربه واقعیت افزوده ممکن از طریق Spark AR است، پلت‌فرمی که به تمامی افراد اجازه می‌دهد افکت‌های واقعیت افزوده خود را بسازند و در سراسر خانواده محصولات فیس‌بوک به اشتراک بگذارند.»

فیس‌بوک به محض این که در سال ۲۰۱۶ این اپلیکیشن را خرید فناوری تعویض چهره و سایر فیلترهای MSQRD را در محصولات خود مانند Facebook Live ادغام کرد. تیم MSQRD از آن زمان به بعد توجه به ساخت پلت‌فرم واقعیت افزوده فیس‌بوک به اسم Spark AR داشته‌اند که به کاربران اجازه ساخت افکت برای اینستاگرام را می‌دهد.

اما حالا که محبوب‌ترین افکت‌های واقعیت افزوده در اینستاگرام و سایر اپلیکیشن‌های دوربین‌محور وجود دارد، MSQRD که از سال ۲۰۱۶ به‌روزرسانی نشده است بیشتر شبیه به محصولی است که بعدا شکل گرفته و دیگر نوآوری اولیه خود را ندارد.

بنابراین منطقی است این شرکت در یک اقدام استراتژیک منابع خود را صرف پلت‌فرم گسترده Spark AR کند تا یک سرویس مستقل که محبوبیت آن با یک شیب ثابت کمتر شده است.

منبع: engadget.com