روکیدا
سلامت و تندرستی

چرا مصرف مکمل برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ اقدامی بی‌فایده است؟

روکیدا - چرا مصرف مکمل برای مبارزه با بیماری کووید 19 اقدامی بی‌فایده است؟ - ویروس کرونا, کرونا ویروس, کووید - 19

شربت آقطی سیاه؟ ویتامین C؟ اگر با خرید آن‌ها به دنبال حفاظت بیشتر از بدن خود در برابر کرونا ویروس هستید، لطفا از داروخانه به خانه برگردید و دستان خود را بشویید. درست است، حتی اگر دکتر «اوز» به شما توصیه کرده باشد آن‌ها را بخرید.

در واقع خود او هفته پیش در برنامه Today Show گفت «هرگز ثابت نشده است مکمل‌‌ها کرونا ویروس را شکست می‌دهند.» و بعد گفتن این جمله ناگهان به شکل غیرقابل توضیحی به بینندگان پیشنهاد کرد مکمل‌هایی از جمله ویتامین‌ها و شربت آقطی سیاه بخورند!

چرا مصرف مکمل برای مبارزه با بیماری کووید 19 اقدامی بی‌فایده است؟

همچنین توصیه‌هایی شنیده می‌شود از جمله مصرف قرص‌های روی (زینک) برای محافظت از بدن در برابر ویروس کرونا. برخی از اینفلئونسرها، تعدادی با دانش پزشکی و بعضی بدون آن، در توئیتر و فیس‌بوک به افراد برای حفاظت در برابر این ویروس توصیه به مصرف ویتامین‌ها یا مکمل‌ها یا حتی رژیم‌های غذایی خاص کردند.

اما در حقیقت، مدرکی که نشان دهد این مکمل‌ها بیماری کرونا ویروس را درمان می‌کنند یا جلوی آن را می‌گیرند وجود ندارد یا دلایل قطعی ندارند. حتی ویتامین C نقش چندانی در جلوگیری از سرماخوردگی ندارد، با وجود آن که از آن به عنوان یک تقویت‌کننده معجزه‌آسای سیستم ایمنی یاد می‌شود.

زمانی که بحث کووید ۱۹ به میان می‌آید، شواهد مربوط به کارآیی آن بحث‌برانگیز هستند یا اصلا وجود ندارند. از زمان کشف این ویروس تنها ۳ ماه می‌گذارد و هیچکس آزمایشی انجام نداده است که نقش مکمل‌ها روی آن چیست (آزمایش‌هایی برای داروهای ضد ویروسی در حال انجام شدن است ولی آن‌ها یک موضوع کاملا متفاوت هستند.)

بنابراین زمان، انرژی و هزینه‌ای که صرف خرید مکمل‌ها می‌کنید بی‌فایده است. روی مسائلی تمرکز کنید که واقعا نتیجه‌بخش است مانند شستن دستان و خودداری از تماس با افراد.

منبع: vitals.lifehacker.com

مطالب مرتبط

رادیکال های آزاد چگونه بر بدن ما اثر می گذارند؟

محمد آقاپور

ویروس ها چگونه عمل می کنند؟

محمد آقاپور

۱۰ دانه مغذی و مفید که باید در رژیم غذایی خود جای دهید

محمد آقاپور

نیمی از ناقلان کرونا ویروس علایمی ندارند!

محمد امین نعمتی

مردم مکزیک از دست آمریکایی‌ها برای پخش ویروس کرونا عصبانی هستند

محمد امین نعمتی

آیا ویتامین C کرونا ویروس را از بین می‌برد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟