اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟

برای بسیاری از افراد، اخبار مربوط به این که اکران جدیدترین فیلم جیمز باند به علت شیوع کرونا ویروس به تعویق افتاده است شوک‌آور بود. ولی در این هفته فیلم‌های گیشه‌ای متعددی اکران خود را به تعویق انداختند یا لغو کردند.

اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ 3 - اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ -

از آن جایی که جمع شدن گروه زیادی از افراد در کنار یکدیگر توصیه نمی‌شود، اکران فیلم‌ها لغو شده است و سینماهای کشورهای مختلف بسته شده‌اند. این قضیه روی اکران فیلم‌هایی که قرار بود در ماه مارس و آوریل امسال اکران شوند تاثیر گذاشت از جمله «No Time to De»، «Mulan»، «F9» و « A Quiet Place Part 2»

سلامت افراد و خانواده‌ها در اطراف دنیا مهم‌ترین موضوع است ولی لغو اکران این فیلم‌ها روی برنامه استودیوهای بزرگ تاثیر خواهد گذاشت. بسته شدن سینماها فقط یک نشانه از تاثیر منفی است که کرونا ویروس روی افراد و کسب و کارهای مختلف دنیا گذاشته است.

در این مطلب به فهرستی از فیلم‌ها اشاره می‌کنیم که تاریخ اکران قبلی آن‌ها به علت بحران بیماری کووید ۱۹ تغییر کرده است.

فیلم No Time to Die (جیمز باند)

آخرین نقش‌آفرینی «دنیل کریگ» در نقش مامور ۰۰۷ به کارگردانی «کری فوکوناگا» و هم‌نویسندگی «فیبی والر-بریج» اولین فیلم مهمی بود که اکران آن به تاخیر افتاد. فیلم «زمانی برای مردن نیست» قبلا کارگردانی که ابتدا برای آن در نظر گرفته شده بود را از دست داد و تاریخ اکران آن دو مرتبه تغییر کرد، ولی تهیه‌کنندگان ترسیدند تعطیلی سینماهای مختلف در جهان به علت کرونا ویروس روی فروش بین‌المللی این فیلم تاثیر قابل توجهی بگذارد.

اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ 2 - اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ -

خبر به تعویق افتادن این فیلم ۴ مارس اعلام شد و یک هفته بعد سازمان جهانی بهداشت این بیماری را همه‌گیری اعلام کرد تا سایر فیلم‌های گیشه‌ای مهم به آن بپیوندند.

 • تاریخ ابتدایی اکران: آوریل ۲۰۲۰
 • تاریخ اکران جدید: ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (در بریتانیا) و ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ (در آمریکا)

فیلم Peter Rabbit 2: The Runaway

پیتر خرگوشه ۲: فراری که قسمت دوم این فیلم مخصوص کودکان است حالا در آگوست روی پرده نقره‌ای سینما خواهد رفت.

 • تاریخ ابتدایی اکران: مارس ۲۰۲۰
 • تاریخ جدید اکران: ۷ آگوست ۲۰۲۰

فیلم A Quiet Place Part II

«جان کرانیسکی» کارگردان فیلم یک مکان آرام ۲ به بازیگری «امیلی بلانت» و «کیلین مورفی» است، یک داستان آخرالزمانی از دنیایی است که در آن کوچکترین صدا به معنای مرگ است. قرار بود قسمت دوم این فیلم شاهکار ۲۰ مارس اکران شود ولی فقط یک هفته به این تاریخ استودیو پارامونت در ۱۲ مارس اعلام کرد اکران این فیلم به یک تاریخ نامشخص به تعویق افتاده است.

اکران فیلم A Quiet Place 2 به زمان دیگری موکول شد - اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ -

دیدن قسمت اول فیلم در یک مکان آرام در یک سینمای شلوغ بخش مهمی از تجربه این فیلم بود، تا حدی به این علت که افراد سعی می‌کردند تا جای ممکن با صدای آرام چیپس بخورند!

 • تاریخ ابتدایی اکران: مارس ۲۰۲۰
 • تاریخ جدید اکران: یک تاریخ نامشخص در سال ۲۰۲۰

فیلم F9 (سریع و خشن)

در همان روزی که اکران فیلم یک مکان آرام ۲ به تعویق افتاد، تهیه‌کنندگان قسمت دوم فیلم سریع و خشن نیز همین کار را انجام دادند. این فیلم به بازیگری «وین دیزل»، «جان سینا» و «شارلیز ترون» قرار بود در ماه می اکران شود ولی تاریخ آن به یک سال بعد یعنی آوریل ۲۰۲۱ موکول شد، تاریخی که قبلا اعلام شده بود زمان اکران فیلم بعدی سری سریع و خشن است. هنوز مشخص نیست قسمت دهم و پایانی این فیلم چه زمانی اکران خواهد شد.

 • تاریخ ابتدایی اکران: می ۲۰۲۰
 • تاریخ جدید اکران: ۲ آوریل ۲۰۲۱

فیلم Mulan

فیلم لایو اکشن دیزنی قرار بود ۲۷ مارس اکران شود ولی این استودیو در ۱۲ مارس درست چند ساعت پس از خبر مربوط به دو فیلم یک مکان آرام ۲ و F9، اعلام کرد این کار به زمان دیگری موکول شده است. این اتفاق به اندازه کافی دیر انجام شد تا افرادی که پیش‌نمایش اولیه فیلم را دیده بودند، فیلم جدید مولان را «باشکوه» و «هیجان‌انگیز» اعلام کنند.

اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ 1 - اکران چه فیلم‌هایی به علت کرونا ویروس به تعویق افتاده است؟ -

 • تاریخ ابتدایی اکران: مارس ۲۰۲۰
 • تاریخ جدید اکران: نامشخص

فیلم The New Mutants

فیلم جهش‌یافته‌های جدید که اسپین‌آف سری مردان ایکس است به سادگی یکی از مشکل آفرین‌ترین فیلم‌هایی است که وارد مرحله تولید شده است و حالا اکران آن تا تاریخ نامشخص به تعویق افتاد. این فیلم ابتدا قرار بود سال ۲۰۱۸ اکران شود و دو مرتبه این اتفاق به تاخیر افتاده بود. سپس خرید استودیو فاکس از سوی دیزنی برای سومین مرتبه آن را به زمان دیگری موکول کرد.

حالا کرونا ویروس چهارمین مرتبه این کار را انجام داده است که یک فیلم ترسناک با الهام از داستان‌ کتاب‌های کمیک در مورد یک سری نوجوان به بازیگری «آنیا تیلور-جوی» و «میسی ویلیامز» است.

 • تاریخ ابتدایی اکران: آوریل ۲۰۲۰
 • تاریخ جدید اکران: نامشخص

فیلم Antlers

زمانی که دیزنی اکران مولان و جهش‌یافته‌های جدید را به تعویض انداخت، همچنین در مورد فیلم ترسناک انتلرز این تصمیم را گرفت. این فیلم به تهیه‌کنندگی «گی‌یرمو دل تورو» ساخته شده است و ابتدا قرار بود ۱۷ آوریل اکران شود.

 • تاریخ ابتدایی اکران: آوریل ۲۰۲۰
 • تاریخ جدید اکران: نامشخص

منبع: cnet.com