روکیدا
موبایل و تبلت

به نسل بعدی آیفون‌ها چه نوع دوربینی اضافه خواهد شد؟

روکیدا - به نسل بعدی آیفون‌ها چه نوع دوربینی اضافه خواهد شد؟ - آیفون, اپل, گوشی های هوشمند, گوشی هوشمند

جدیدترین شایعات اشاره می‌کنند نسل بعدی آیفون‌ها در پنل پشتی یک دوربین سه‌بعدی خواهند داشت. براساس منابع اطلاعاتی سایت Fast Company، اپل دوربین TrueDepth یعنی حسگرهایی که برای فیس‌ آی‌دی استفاده می‌شوند را در مجموعه دوربین عقب قرار خواهد داد. این فناوری ظاهرا از شرکت لومنتوم (Lumentum) خریده شده است، همان شرکتی که در حال حاضر حسگرهای فیس آی‌دی را می‌سازد.

وجود یک لنز عمق‌سنج در عقب مزایای قابل توجهی خواهد داشت که در سایر گوشی‌های پرچم‌دار نیز دیده‌ایم. ابتدا، کیفیت عکاسی پرتره و ماکرو اندکی بهتر خواهند شد چون دوربین می‌تواند مقدار فاصله یک شیء (یا فرد) از لنز را محاسبه کند. ثانیا، در جهت اهداف اپل برای واقعیت افزوده خواهد بود چون حالا برای انعکاس تصاویر اطلاعات عمق دقیق در اختیار آیفون قرار خواهد گرفت.

به نسل بعدی آیفون‌ها چه نوع دوربینی اضافه خواهد شد؟

همچنین باید بگوییم ولی چند مشکل این جا وجود داد: ابتدا، ما نمی‌دانیم وضعیت فعلی بیماری کووید ۱۹ چه تاثیری روی نقشه راه محصول اپل خواهد گذاشت. ثانیا، خود سایت Fast Company می‌گوید اپل قبلا نیز قصد استفاده از این قابلیت را در گذشته داشته ولی منصرف شده است. گرچه، با توجه به این که ۶ ماه تا رونمایی از آیفون‌های ۲۰۲۰ فاصله داریم، اپل احتمالا قابلیت‌های جدید نسل بعد آیفون‌ را قطعی کرده است.

این اولیه مرتبه نیست نویسنده سایت مذکور «مارک سالیوان» خبر خوبی در مورد آیفون منتشر می‌کند. او قبلا در مورد آیفون ایکس نوشته بود این گوشی مجهز به یک حسگر لیزری خواهد بود که برای شناسایی چهره کاربر به جای حسگر اثرانگشت استفاده خواهد شد. بنابراین احتمال صحت خبر جدید زیاد است.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟