مدیریت کسب و کار: چطور با این ۴ راهکار برونسپاری لذت بخشی داشته باشیم؟

کارکنان دورکار از زمانی که مجبور بودند به دور از محل کار در انزوا به کار خود بپردازند تاکنون راه زیادی را پیموده‌اند. به لطف سیستم‌های ابری، دیگر مجبور نیستند از روش‌های پرزحمت برای دسترسی به فایل‌های کامپیوتر دفتر کار استفاده کنند. اما آیا کارکنان دورکار شما واقعا این حس را دارند که جزئی از تیم شرکت شما هستند؟

درباره حس مجتمع بودن در اعضای تیمی که همگی در یک مکان فیزیکی حضور دارند سخنان بسیاری وجود دارد. در اینجا ۴ دست انداز درباره دورکاری را معرفی کرده و به شما نشان می‌دهیم که ابزار مایکروسافت چطور می‌توانند به کارکنانی از سانفرانسیسکو کمک کنند تا با ساحل جنوبی همکاری داشته باشند به طوری که گویی همگی دور یک میز نشسته‌اند.

 1. دسترسی داشتن کارکنان دورکار به فایل‌ها و نرم‌افزار در آفیس ۳۶۵

4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار
4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار

وقتی در یک جلسه شرکت می‌کنید، افراد حاضر در اتاق کنفرانس شرکت نسبت به کارکنان دورکار از یک مزیت یا برتری برخوردار هستند. هر گاه که بحث از یک سند به سندی دیگر کشیده می‌شود، حاضران دورکار مجبورند با زحمت فایل را پیدا کرده و روی صفحه سیستم خود آن را باز کنند. اکثرا، زمانی که بحث گاه به فایل‌های قبلی کشیده می‌شود این اتفاق پیش می‌آید.

مایکروسافت آفیس ۳۶۵، همین دسترسی به فایل‌ها را ، صرف نظر از مکان، در کلاد فراهم آورده و ابزاری را نیز ارائه می‌دهد که همکاری در زمان واقعی را ساده می‌سازند. همه افراد در یک زمان به یک صفحه نگاه خواهند کرد. حتی بهتر، می‌توانید از ابزار Surface مانند Surface Hub برای بررسی کار و همکاری در زمان واقعی روی اسناد مشترک استفاده کنید.

 1. هماهنگ بودن کارکنان دورکار با اتفاقات غیرمنتظره توسط مایکروسافت تیمز

4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار
4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار

افرادی که در مجاورت هم کار می‌کنند از مکالمات غیر رسمی یا حتی از شایعات سریعا از تغییرات باخبر می‌شوند یا متوجه می‌شوند که زنجیره تامین زمانبندی وظایف آینده آنها در پروژه را شکسته است.

کارکنان دورکار در حالی که منتظر یکی از اعضای محلی تیم هستند تا به آنها اطلاع داده شود ممکن است این اطلاعات را از دست بدهند. نگاهی به محل کار در مایکروسافت تیمز به آنها اجازه خواهد داد تا آخرین اخبار درباره پروژه خود را بدون نیاز به ارتباط گرفتن با سایر اعضای تیم ببیند.

با مایکروسافت تیمز، شما می‌توانید تاریخچه ایمیل، چت و محتوای به اشتراک گذاشته شده را مرور کنید و همکاری بی‌نقصی با اعضای تیم داشته باشید، پس هیچگاه با اخبار غیر منتظره متعجب نخواهید شد.

 1. جنگ کارکنان دورکار با مناطق زمانی مختلف توسط Skype for business

4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار
4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار

وقتی کارکنان در مناطق مختلف زمانی کار کنند، ممکن است ساعات اداری با هم تداخل داشته باشند، و زمان مشترکی که در هر دو منطقه ساعت کار محسوب می‌شود محدود گردد، مخصوصا اگر یک کارمند بریتانیایی مجبور باشد ساعت ۱۰:۳۰شب از خواب بیدار شود تا حاضر شده و در جلسه ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر به وقت شیکاگو شرکت کند.

از آنجا که Skype for business جزئی از تولکیت آفیس ۳۶۵ محسوب می‌شود، کارمند یاد شده میتواند با خیال راحت بخوابد و مطمئن باشد که جلسه ضبط می‌شود و می‌تواند فردا صبح آن را ببیند. بعد از مشاهده جلسه، کارمند می‌تواند با یک چت سریع در مایکروسافت تیمز با اعضای تیم، سوالات خود را مطرح کرده و در بحث عنوان شده شرکت داشته باشد.

 1. دور بودن کارکنان دورکار از فرهنگ شرکت

4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار
4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار

همه کارکنان باید به وضوح از فرهنگ شرکت، چگونگی انجام گرفتن کارها در آن و انتظارات کاری شرکت از کارمندان و حتی شیوه رفتاری که از آنها انتظار می‌رود، مطلع باشند. اما، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک گرفتارتر از آن هستند که به شکلی معمولی با هر یک از کارکنان ارتباط برقرار کرده و این موارد را به او یادآور شوند.

مشاهدات و مکالمات غیر رسمی باعث به روز بودن اطلاعات افراد حاضر در شرکت در مورد تغییرات فرهنگ آن می‌شود. کارکنان دورکار از مزیت جریان ارتباطات غیررسمی برخوردار نیستند و ممکن است این اطلاعات را از دست بدهند.

یکی از مزایای بسیار مایکروسافت تیمز، محیطی است که به کارکنان دور از اداره اجازه می‌دهد اتصالات یکسانی را دریافت کنند. تنها کاری که صاحبان کسب‌وکارهای کوچک باید انجام دهند ایجاد یک تیم کلی در سطح شرکت است تا مطمئن شوند کارکنان داخل و خارج شرکت دارای منبع منفردی هستند و در جریان تمامی وقایع شرکت خواهند بود.

پر کردن فضای بین افراد و تکنولوژی

4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار
4 روش برای همکاری بهتر با کارکنان دورکار

کلاد تنها در طی دهه اخیر معمول شده است، و دلیل آن بیشتر، appها و خدماتی است که توسط مایکروسافت معرفی شده است. به اشتراک گذاشتن فایل و سایر ابزار جذابیت کار کردن از راه دور را افزایش داده اما یک اتصال واقعا شخصی، از جمله عوامل سازنده‌ای است که از لیست این ابزار جا افتاده است. مایکروسافت تیمز کمک می‌کند تا کارکنان دورکار حس بودن در محل کار را داشته باشند بدون اینکه مهم باشد واقعا در کجا مستقر هستند.

۲ نظرات
 1. محمد می گوید

  کارتون عالیه

  1. فاطمه غفاری می گوید

   متشکرم. لطف دارید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.