پتنت جدید اپل مجددا خبر از تحول دنیای موبایل می‌دهد؟

با توجه به این که موج جنون گوشی‌های تاشو دنیای موبایل را آلوده کرده است، ظاهرا تمامی شرکت‌های مهم در این بازار دوست دارند دستگاهی که بتواند خم شود و انعطاف‌پذیری داشته باشد وارد بازار کنند. اپل براساس پتنتی که توسط سایت Windowslatest کشف شده در حال بررسی یک شیوه متفاوت است.

پتنت مورد نظر عنوان «سیستمی با چندین دستگاه الکترونیکی» دارد و تاریخ ثبت آن به سال ۲۰۱۷ بر می‌گردد و در ۱۰ مارس ۲۰۲۰ توسط اداره علامت تجاری و پتنت آمریکا چاپ شده است.

این پتنت به دو دستگاه اجازه می‌دهد به یکدیگر متصل شوند و در منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری همدیگر سهیم شوند. انجام این کار به سادگی با قرار دادن لبه‌های دو دستگاه کنار یکدیگر انجام خواهد شد. در بخشی از توصیف این پتنت آمده است:

«ممکن است بتوان از چندین دستگاه الکترونیکی در کنار یکدیگر در یک سیستم استفاده کرد. دستگاه‌های الکترونیکی می‌توانند از اندازه‌گیری‌ها به کمک حسگر و سایر اطلاعات متوجه شوند چه زمانی لبه یک دستگاه الکترونیکی اول مجاور لبه دستگاه الکترونیکی دوم است. در واکنش به شناسایی نزدیکی بین لبه‌های دستگاه‌های ابتدایی و ثانویه، این دستگاه‌ها ممکن است از یک حالت عملکردی مستقل به حالتی رو آوردند که در آن هر دستگاه جداگانه در یک حالت عملیاتی مشترک کار می‌کند که طی آن منابع دستگاه‌ها به اشتراک گذاشته شده‌اند.

در این حالت، تصاویر ممکن است به صورت گسترده بین نمایشگرهای دستگاه‌ها به نمایش بیایند، از اسپیکرهای دستگاه‌ها می‌توان برای پخش کانال‌های صوتی متفاوت یک تراک موسیقی استفاده کرد، از دوربین‌ها و سایر حسگرها در همکاری با یکدیگر می‌توان استفاده کرد و سایر منابع را می‌توان به اشتراک گذاشت. قطعات مغناطیسی می‌توانند در جهات گوناگون دستگاه‌ها را به یکدیگر نگه دارند.»

پتنت جدید اپل ورود این شرکت به دنیای گوشی‌های هوشمند تاشو را نشان می‌دهد؟ 1 - پتنت جدید اپل مجددا خبر از تحول دنیای موبایل می‌دهد؟ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی های تاشو, اپل

ظاهرا اپل بیشتر از دو سال است روی این سیستم کار می‌کند و این مفهوم بدون شک اگر بتواند به شکل یک محصول نهایی درآید تجربه کاربری متفاوتی به همراه خواهد داشت. قرار دادن دو آیفون یا آیپد در کنار یکدیگر و استفاده از آن‌ها به عنوان یک دستگاه مزایایی زیادی در دنیای واقعی مانند سطح نمایش بیشتر دارد ولی واقعا سخت می‌توانیم تصور کنیم یک نفر فقط برای این کارها دو دستگاه یکسان بخرد.

همچینن باید بگوییم این ایده کاملا جدید نیست، شرکتی به اسم موزائیک (Mosaic) در سال ۲۰۱۳ اپلیکیشنی را برای iOS با قابلیت مشابه نشان داد یعنی درگ و دراپ فایل و به اشتراک‌گذاری تصاویر بین چندین دستگاه‌. تنها زمان مشخص خواهد کرد اپل چه برنامه‌هایی دارد و در حال حاضر فقط باید صبر کنیم.

منبع: phonearena.com