گوشی P40 Pro هوآوی مجهز به چه دوربین‌هایی خواهد بود؟

لودهنده معروف توییتری با نام کاربری RODENT950 که در قدیم اطلاعاتی در مورد دوربین گوشی P40 Pro هوآوی منتشر کرده بود، با اطلاعات بیشتری برگشته است. به گفته او ماژول اصلی پنل پشتی یک حسگر «هگزا دکا بایر» IMX700 سونی خواهد بود. هگزا دکا کلمه یونانی برای عدد ۱۶ است و احتمالا به حسگر «Quad Quad Bayer» اشاره می‌کند که ژانویه خبر آن شنیده بودیم (این حسگر ظاهرا دو مرتبه فرآیند ترکیب ۴ پیکسل در ۱ پیکسل را انجام می‌دهد).

این ماژول یک حسگر بزرگ ۱/۱.۲۸ اینچی با دقت ۵۲ مگاپیکسل است. دقت تصاویر نهایی ۱۳ مگاپیکسل پس از یک مرتبه ترکیب پیکسل و ۳.۵ مگاپیکسل پس از دو مرتبه (احتمالا زمان استفاده از حالت Night Mode این اتفاق رخ خواهد داد) است. این حسگر با وجود استفاده از نام «Bayer» به جای فیلتر همیشگی RGGB یک فیلتر رنگی RYYB خواهد داشت.

دوربین فوق عریض به اسم «Cine» همچنین یک حسگر نسبتا بزرگ ۱/۱.۵ اینچ IMX650 سونی با دقت ۴۰ مگاپیکسل (و یک فیلتر RGGB) دارد.

حالا به بهترین بخش ماجرا یعنی دو دوربین زوم می‌رسیم که عبارتند از یک دوربین پریسکوپ با زوم اپتیکال ۱۰ برابر و یک دوربین تله‌فوتو معمولی با بزرگنمایی ۳ برابر.

گوشی P40 Pro هوآوی مجهز به چه دوربین‌هایی خواهد بود؟ - گوشی P40 Pro هوآوی مجهز به چه دوربین‌هایی خواهد بود؟ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, هوآوی, P40 Pro

پرچم‌دار جدید هوآوی همچنین یک حسگر زمان پرواز سه‌بعدی و یک حسگر دمای رنگ خواهد داشت که به کمک ماژول‌های دوربین در عقب خواهند آمد. تمام این اطلاعات بسیار شبیه به مشخصات نسخه پرمیموم P40 Pro هوآوی است که خبر آن را اوایل ژانویه شنیدیم چون ظاهرا مدل معمولی پرو یک پریسکوپ با زوم ۵ برابر دارد.

در هر صورت، هوآوی از سری P40 خود ۲۶ مارس رونمایی خواهد کرد. البته باید بگوییم این شرکت در حال حاضر دو گوشی نیز به اسامی P40 Lite و P40 Lite E معرفی کرده است (این دو دستگاه نسخه‌های با نام جدید دستگاه‌های فعلی این شرکت هستند).

منبع: gsmarena.com