گوشی Pixel 4a یک دستگاه ساده و ارزان خواهد بود؟

ظاهرا باید شایعات ابتدایی که در مورد گوشی Pixel 4a شنیدیم را باور کنیم. تصاویری که در توئیتر و انجمن ردیت منتشر شدند گوشی ارزان قیمت بعدی گوگل را نشان می‌دهند و ظاهرا مهر تاییدی روی ادعاهای اولیه در مورد این گوشی می‌زنند.

تصویری که منتشر شده است یک نمونه اولیه از گوشی پیکسل ۴a را نشان می‌دهد که در عقب یک حسگراثرانگشت معمولی و تک دوربین را دارد. دوربین جلو در پنل جلو داخل بریدگی حفره‌ای نمایشگر قرار گرفته است و گوگل درگاه هدفون ۳.۵ میلی‌متری را حفظ کرده است.

این تصاویر اطلاعات زیادی در مورد سخت‌افزار داخلی این گوشی در اختیار ما قرار نمی‌دهند، گرچه باید انتظار ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی غیرقابل ارتقاء را داشته باشیم.

این گوشی انتظار می‌رود یک پنل نمایش ۵.۷ یا ۵.۸ اینچی داشته باشد و از یک پردازده رده‌متوسط اسنپ‌دراگون (احتمالا سری ۶۰۰ یا ۷۰۰ استفاده کند) تا هزینه‌ها را کاهش دهد و عمر باتری را بالا ببرد.

هنوز تاریخ معرفی گوشی Pixel 4a مشخص نیست، به ویژه با توجه به شیوع کرونا ویروس که روی تولید گوشی‌های هوشمند شرکت‌های متعدد تاثیر گذاشته است. بدون شک با توجه به لغو کنفرانس I/O گوگل این شرکت محدود به زمان خاصی برای معرفی این گوشی نیست.

گرچه، سخت می‌توانیم تصویر کنیم این قضیه خیلی دیر رخ دهد. گوشی Pixel 3a نه تنها یک نقطه ورودی برای سری گوشی‌های هوشمند گوگل بود، بلکه طراوت این گوشی‌ها را حفظ کرد و مورد استقبال کاربران زمانی قرار گرفت که سری اصلی پیکسل‌ها در اواسط چرخه عمر خود بودند.

منبع: engadget.com