نسل بعدی اپل واچ چه تغییری خواهد کرد؟

در آینده، اپل واچ ممکن است بتواند مشکلات سلامتی بیشتر از فقط ضربان قلب غیرعادی را شناسایی کند. منابع خبری به اطلاع سایت ۹to5Mac رسانده‌اند که اپل در حال کار روی قابلیت شناسایی سطوح اکسیژن خون از طریق گجت پوشیدنی هوشمندش است. اگر سطح اشباع بودن اکسیژن خون کاربر به پایین‌تر از یک سطح خاص برسد، او درست مانند زمان ضربان قلب غیرعادی یک نوتیفیکیشن دریافت خواهد کرد.

نسل بعدی اپل واچ چه تغییری خواهد کرد؟ - نسل بعدی اپل واچ چه تغییری خواهد کرد؟ - ساعت های هوشمند, اپل واچ, اپل

مشخص نیست این قابلیت به یک به‌روزرسانی سخت‌افزاری نیاز دارد یا نرم‌افزاری، گرچه به نظر ما گزینه اول است چون در حال حاضر در محصولات فیت‌بیت از مجموعه‌ای از حسگرهای نور قرمز و مادون قرمز برای شناسایی نوسانات اکسیژن استفاده می‌شود.

اهالی کوپرتینو همچنین گفته می‌شود در حال کار روی بهبود قابلیت الکتروکاردیوگرام (ECG) هستند که باید نتایج بهتری بین ۱۰۰ و ۱۲۰ ضربان در دقیقه ارائه دهد.

هیچ تضمینی وجود ندارد قابلیت‌های جدید در نسل بعدی ساعت هوشمند اپل واچ ظاهر شوند. اپل همیشه گفته است دوست دارد اپل واچ یک ابزار سلامت مهم به شمار رود، گرچه این قابلیت اهمیت بسیار زیادی دارد چون سطح پایین اکسیژن خون می‌تواند به معنای افزایش خطر حملات ریوی و قلبی باشد. در کنار آن شایعات مربوط به قابلیت‌های بیشتر مانند پیگیری وضعیت خواب را قرار دهید تا بهتر باشد بپرسیم اپل چه زمانی قابلیت‌های سلامتی بیشتری را به گجت خود اضافه خواهد کرد تا این که «احتمال» آن را بخواهیم بدانیم.

منبع: engadget.com