چگونه به بهترین نحو از بازاریابی غیر انتفاعی سود ببریم؟

تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بهترین عملکرد را در مهم ترین پلتفرم پیش روی مشتری داشته باشید: این پلتفرم، وب سایت شماست.

بازاریابی غیر انتفاعی (ناسودآور)، مجموعه فعالیت‌هایی است که پیام یک سازمان را بر اساس درخواست کمک و دعوت از داوطلبان، توسعه می‌دهد. بازاریابی غیر انتفاعی (Nonprofit Marketing) شامل ایجاد لوگو و شعارهای تبلیغاتی در کنار کمپین های رسانه‌ای برای نمایش دادن سازمان به مخاطبان است. هدف از بازاریابی غیر انتفاعی، ترویج دیدگاه های سازمان برای جلب توجه داوطلبان و اهداکنندگان بالقوه است.

چه هدف شما افزایش آگاهی باشد. چه کسب داوطلبان بیشتر. چه افزایش کمکهای مالی. نیازمند بازاریابی غیر انتفاعی هستید. هرچه نام سازمان خود را بیشتر بر سر زبان ها بیندازید، رشد سازمان شما بیشتر خواهد شد.

اما بازاریابی غیر انتفاعی کار آسانی نیست. اگر پول زیادی برای خرج کردن نداشته باشید، دیده شدن در اینترنت سخت می شود. خوشبختانه، روش های قدرتمند و ارزان قیمتی برای بازاریابی غیر انتفاعی وجود دارد. در ادامه، به بررسی این روش ها می پردازیم.

مخاطبین خود را مشخص کنید.

همانند کسب و کارهای انتفاعی، ابتدا باید مخاطبین خود را بشناسید. در این صورت، می توانید بازاریابی غیر انتفاعی را به شکلی موثر انجام دهید. قرار نیست همه به سازمان شما کمک مالی کنند یا از آنها حمایت کنند. بنابراین باید بدانید به چه کسی می خواهید برسید و چگونه می توانید به آنها برسید.

یک شخصیت خریدار یا buyer persona ایجاد کنید که شامل جزئیات زیر می شود:

  • اطلاعات جمعیتی، شامل سن، جنس، عنوان شغل و درآمد خانوار.
  • پلتفرم های رسانه اجتماعی که از آنها استفاده می کنند.
  • منابع خبری یا وب سایتهایی که مردم به آنها اعتماد دارند.
  • سازمان هایی که به طور مرتب تحت پشتیبانی این افراد قرار دارند.

شما همچنین می توانید جزئیات دیگری، از جمله ویژگی ها و ارزش های شخصیتی را اضافه کنید. یک شخصیت خریدار، هم برای اهدا کننده و هم برای داوطلب ایجاد کنید. تعیین مخاطب به شما کمک می کند، تلاشهای بازاریابی خود را به سمت افراد مناسب نشانه بگیرید.

از بازاریابی از طریق ایمیل استفاده کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل، یکی از بهترین روش های بازاریابی غیر انتفاعی است. چون پیام های شما مستقیماً به اینباکس افراد ارسال می شود. این یکی از موفق ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال به شما می رود. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، به ازای هر یک دلار که برای بازاریابی از طریق ایمیل هزینه می شود، به طور میانگین ۳۲ دلار سود به همراه خواهد داشت.

سرویس های ارزان قیمتی برای بازاریابی از طریق ایمیل وجود دارد. به کمک این سرویس ها می توانید مستقیماً با مخاطب خود در ارتباط باشید. پس برای بازاریابی غیر انتفاعی، از ایمیل کمک بگیرید. با یک استراتژی بازاریابی جذاب و شخصی سازی شده، می توانید رابطه ای معنی دار ایجاد کنید. به این شکل، می توانید از حمایت کنندگان و داوطلبان درخواست همکاری مداوم داشته باشید.

از تبلیغات گوگل بهره ببرید.

می خواهید از تبلیغات بر اساس کلیک استفاده کنید، اما از بابت هزینه آن نگران هستید؟ خوشبختانه، راه هایی وجود دارد که می توانید این کار را بدون پرداختن هیچ مبلغی، انجام دهید. گوگل به سازمان های غیر انتفاعی اجازه می دهد تا ماهیانه ۱۰.۰۰۰ دلار تبلیغات انجام دهند. این تبلیغات در کنار جستجوهای گوگل، برای مردم نمایش داده می شود.

در واقع، راه حل ها و ابزار بازاریابی زیادی وجود دارد، که خدمات رایگان یا با تخفیف به سازمان های غیر انتفاعی ارائه می دهند. سازمان های غیر انتفاعی باید در اینترنت به دنبال این پیشنهادها باشند، تا مبلغ زیادی را برای اینگونه تبلیغات هزینه نکنند.

در رسانه های اجتماعی، حضوری فعال داشته باشید.

از قدرت رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک، تلگرام یا اینستاگرام غافل نشوید. نه تنها به این دلیل که رایگان هستند، بلکه به این دلیل که مخاطبان فراوانی در این رسانه ها خواهید یافت. مردم بارها در طول روز به رسانه های اجتماعی سر می زنند. این بهترین فرصت برای تبلیغات غیرانتفاعی است.

در رسانه های اجتماعی می توانید اهداف غیر انتفاعی خود را به اشتراک بگذارید. داستان های موفقیت خود را تعریف کنید. در مورد رویدادها در آینده صحبت کنید. علاوه بر این، در فیسبوک گزینه ای برای دریافت کمک های مالی وجود دارد.

وب سایت خود را بهینه سازی کنید.

وب سایت غیر انتفاعی شما، برای تبلیغ اهداف، بسیار با اهمیت است. غالباً وقتی افراد، سازمان غیر انتفاعی شما را بصورت آنلاین پیدا می کنند، وب سایت شما اولین چیزی است که مشاهده می کنند. به همین دلیل، لازم است که در اولین مشاهده، تحت تأثیر قرار بگیرند. گذشته از ایجاد اولین تصور عالی، وب سایت شما برای جذب اهداکنندگان و داوطلبان جدید، باید بهینه سازی شود.

برای بهینه سازی وب سایت خود می توانید:

  • برای دریافت مشترکین ایمیل بیشتر، یک پنجره پاپ آپ ایمیل اضافه کنید.
  • برای جلب توجه بازدید کنندگان، ویدئو های جذاب به اشتراک بگذارید.
  • برای به اشتراک گذاشتن هدف و رسالت سازمان خود، یک صفحه عالی “درباره ما” ایجاد کنید.
  • فرم کمک های مالی را اضافه کنید، تا کاربران بتوانند به راحتی در این امر نقش داشته باشند.
  • رویدادها و ابتکارات آینده را تبلیغ کنید.

از همه مهمتر، وب سایت شما باید نتایج شما را به نمایش بگذارد. با نمایش نتایج خود در وب سایت می توانید یک رابطه قابل اعتماد بین مخاطبان و سازمان خود ایجاد کنید. بنابراین، داستان های موفقیت و پوشش مطبوعاتی خود را نشان دهید، تا عملکرد سازمان شما را برجسته کند.

با استفاده از این نکات برای بازاریابی مؤثر غیر انتفاعی خود، می توانید در مورد اهداف مهم خود صحبت کنید. در این صورت، لازم نیست برای انجام این کار، پول زیادی خرج کنید. از همین امروز شروع کنید و به تماشای رشد اهداف غیر انتفاعی خود بنشینید.