سهم درآمد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اپ گالری هوآوی چقدر خواهد بود؟

با توجه به کشمکش بین آمریکا و چین و حذف دستگاه‌های هوآوی از گوگل پلی‌استور تا یک زمان نامشخص، این شرکت (و همچنین زیر برند آن یعنی آنر) شدیدا وابسته به راه‌حل جایگزین خود یعنی اپ گالری هوآوی (Huawei AppGallery) است. این شرکت برای این که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و بازی را به مشارکت بیشتر در این سرویس جذب کند، تقریبا همه یا تمام درآمد محصولاتشان را در اختیار خودشان قرار می‌دهد.

مفاد نوع همکاری در سیاست ترجیحی بخش موافقتنامه سرویس اپ گالری ذکر شده است. این سیاست برای ۲۴ ماه ابتدایی است و توسعه‌دهندگان اگر می‌خواهند در این طرح شرکت کنند باید زودتر از ژوئن امسال به آن بپیوندند.

این سیاست به دو بازه زمانی تقسیم می‌شود. توسعه‌دهندگان برای ۱۲ ماه ابتدایی ۱۰۰ درصد درآمد ایجاد شده توسط اپلیکیشن‌های غیر گیمینگ را دریافت خواهند کرد. آن‌ها برای بازی‌ها ۸۵ درصد درآمد را به دست می‌آورند که به آمار ۸۸ درصد فروشگاه Epic Store (اگر بازی براساس موتور انریل باشد این مقدار ۹۵ درصد است) نزدیک است.

در سال دوم، درآمد توسعه‌دهندگان از بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایشان ۸۵ درصد خواهد بود (۹۰ درصد برای اپلیکیشن‌های آموزشی). پس از پایان مدت سیاست ترجیحی، نرخ استاندارد استفاده خواهد شد یعنی توسعه‌دهندگان ۷۰ درصد را دریافت می‌کنند و ۳۰ درصد دیگر به جیب هوآوی می‌رود.

گرچه باید بگوییم این سیاست تنها برای توسعه‌دهندگان غیرچینی است. در واقع آن‌ها به طور کلی وضعیت بهتری دارند. به عنوان مثال، توسعه‌دهندگان چینی ۵۰ درصد خریدهای درون بازی را باید با هوآوی شریک شوند در حالی که سهم توسعه‌دهندگان خارجی ۷۰ درصد است.

بخواهیم مقایسه کنیم، هر دو اپل و گوگل در فروشگاه‌هایشان ۳۰ درصد فروش‌ها را برای خود بر می‌دارند.

منبع: gsmarena.com