جدیدترین تغییر واتس‌اپ چیست؟

امروز، واتس‌اپ در نهایت اعلام کرد به اپلیکیشن آن برای هر دو پلت‌فرم اندروید و iOS حالت تیره اضافه خواهد شد. این به‌روزرسانی طی چند روز آینده برای هر دو سیستم عامل‌های موبایل منتشر می‌شود.

از شروع تست‌های واتس‌اپ برای استفاده از این قابلیت در اپلیکیشن خود چندین ماه می‌گذارد و از امروز دیگر این قابلیت از حالت بتا خارج می‌شود و همه باید قادر به استفاده از آن باشند.

قابل درک است، حالت تیره تاکنون پردرخواست‌ترین قابلیت برای این سرویس متعلق به فیس‌بوک بوده باشد. کمی جای تعجب دارد چرا اینقدر اضافه کردن آن طول کشیده است، به ویژه با توجه به این که هر دو شرکت‌های گوگل و اپل سال گذشته سیستم عامل‌های خود را با تم تیره کامل منتشر کردند.

جدیدترین تغییر واتس‌اپ چیست؟ - جدیدترین تغییر واتس‌اپ چیست؟ - واتس اپ, حالت تیره, اپلیکیشن, اندروید, iOS

حالت تیره واتس‌اپ برای کاهش خستگی چشم در محیط‌های کم نور طراحی شده است و جلوی آن لحظات ناخوشایندی را می‌گیرد که نور گوشی فضای اتاق را روشن می‌کند.

هدف اصلی از این قابلیت خوانا بودن پیام‌ها است، بنابرایت پلت رنگ برای به حداقل رساندن خستگی چشم انتخاب شده است و از رنگ‌هایی استفاده می‌کند که به رنگ‌های پیشفرض سیستمی آیفون و اندروید نزدیک‌تر هستند.

علاوه بر این، نحوه استفاده از رنگ و سایر عناصر طراحی به نحوی است که از خوانا و متمایز بودن مهم‌ترین اطلاعات اطمینان کسب شود.

در دستگاه‌های اپل و اندروید اگر به ترتیب نسخه iOS 13 و اندروید ۱۰ را داشته باشید، پس از فعال کردن حالت تمام تیره سیستمی، در واتس‌اپ نیز این قابلیت فعال خواهد شد. در اندروید ۹ و نسخه‌های قبلی این سیستم عامل می‌توانید به صورت دستی حالت تیره را از بخش تنظیمات برای واتس‌اپ فقط فعال کنید.

منبع: gsmarena.com