روکیدا
زندگی سلامت و تندرستی

آیا یک مرتبه ابتلا به ویروس کرونا ما را نسبت به آن ایمن می‌کند؟

روکیدا - آیا یک مرتبه ابتلا به ویروس کرونا ما را نسبت به آن ایمن می‌کند؟ - سلامت, ویروس کرونا, پزشکی

مقامات ژاپنی می‌گویند زنی که اهل شهر اوساکا بود برای دومین مرتبه مبتلا به ویروس COVID-19 شده است. او چند هفته قبل به دنبال بهبود از کرونا ویروس از بیمارستان مرخص شده بود.

این گزارش در کنار ادعاهای مشابه مقامات بهداشت چین قرار می‌گیرد که اوایل ماه فوریه اعلام کردند بهبود از ویروس کرونا جدید الزاما افراد را در برابر ابتلا مجدد به آن در آینده ایمن نخواهد کرد.

با آن که این احتمال وجود دارد براساس گفته نیویورک تایمز در این گزارش‌ها اشتباهاتی وجود داشته باشد، ولی این اخبار نشان می‌دهد افراد حتی اگر از این بیماری بهبود پیدا کردند باید به رعایت و پیشگیری ادامه دهند.

آیا یک مرتبه ابتلا به ویروس کرونا ما را نسبت به آن ایمن می‌کند؟

طبق ادعای نیویورک تایمز هرچه سیستم‌های سلامت و بهداشت یک کشور بیشتر دچار پرونده‌های جدید COVID-19 می‌شوند، بسیاری از بیماران بهبود یافته بعد از ترخیص از بیمارستان مجددا بررسی نمی‌شوند و این امکان وجود دارد به اشتباه مرخص شده باشند.

براساس تحقیقی که هفته گذشته در نشریه JAMA منتشر شد، تست ۴ کارمند بهداشت شهر ووهان چین که پس از بهبود از ویروس کرونا و ترخیص از بیمارستان به خانه برگشته بودند همگی مثبت بود. با آن که هیچ مدرکی وجود ندارد که این ۴ نفر تهدیدی برای سایرین به شمار رفتند یا بیماری را سرایت دادند، ولی این تحقیق نشان می‌دهد این ویروس حتی پس از آن که آن‌ها ظاهرا خوب شده بودند در بدنشان هنوز وجود داشته است.

اما طبق گزارش نیویورک تایمز هنوز خیلی زود است نتایج این تحقیق را بپذیریم، به ویژه چون تعداد افرادی که پس از بهبود مجدد بیمار شده‌اند بسیار کم است.

Mark Lipsithc اپیدمیولوژیست مدرسه سلامت عموم Harvard T.H. Chan در گفتگو با این روزنامه گفته است نتیجه مثبت این تست‌ها ممکن است به این علت باشد که نمونه از تکه‌هایی از ویروس گرفته شده باشد که در بدن بیماران شناور هستند به جای این که یک ویروس کرونا زنده و سالم در بدن وجود داشته باشد.

همچنین این احتمال وجود دارد که دلیل تست‌های منفی که بهبود این کارمندان را نشان داده است خطا در تست یا نگه داشتن نمونه‌های ویروسی در دمایی بوده باشد که ویروس را کشته و نتیجه تست را اشتباه منفی نشان داده است.

منبع: futurism.com

مطالب مرتبط

بهترین بازی های ایکس باکس وان ۲۰۲۰

محمد آقاپور

با بهترین فیلم های ترسناک ۲۰۲۰ آشنا شوید

محمد آقاپور

رادیکال های آزاد چگونه بر بدن ما اثر می گذارند؟

محمد آقاپور

چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم؟

محمد آقاپور

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

ویروس ها چگونه عمل می کنند؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟