روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک برای iOS چه تغییری کرده است؟

روکیدا - اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک برای iOS چه تغییری کرده است؟ - اپلیکیشن, اپلیکیشن مسنجر فیسبوک, فیسبوک

فیس‌بوک اپلیکیشن مسنجر خود را برای iOS کاملا از نو طراحی کرده است. این شرکت از سال گذشته روی بازنویسی کد این اپلیکیشن کار کرده و اسم آن را پروژه سرعت نور (Project LightSpeed) گذاشته است. به عبارت دیگر هدف اصلی آن‌ها بالا بردن سرعت این اپلیکیشن بوده است.

حالا نتیجه این تغییر را می‌بینیم. فیس‌بوک می‌گوید اپ جدید در مقایسه با قدیم دو برابر با سرعت بیشتری باز می‌شود و همچنین حجم آن به یک چهارم کاهش یافته است.

این شرکت همچنین حالا متوجه شده است باز شدن سریع اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی فوق‌العاده مهم است چون افراد در طول روز فقط یک یا دو مرتبه آن‌ها را باز و بسته نمی‌کنند بلکه این تعداد اگر نگوییم بیش از ده مرتبه نزدیک به ۱۰۰ مرتبه است.

این اپلیکیشن همچنین حالا ساده‌تر است، در حالی که همچنان قابلیت‌های زیادی دارد تا مهندسان فیس‌بوک تجربه کاربری بهتری را به وجود آورند. فهرست مخاطبان تماس از ۴۰ نسخه به یک نسخه کاهش یافته است و عملکرد باثباتی در اپلیکیشن دارد.

اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک برای iOS چه تغییری کرده است؟

کد مرکزی اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک از ۱.۷ میلیون خط به ۳۶۰ هزار عدد کمتر شده است که به معنای سبک‌تر بودن و واکنش‌گرا بودن‌تر آن است. به عنوان بخشی از طراحی مجدد این اپلیکیشن، موقتا چند قابلیتی که نام برده نشده است ممکن است در دسترس نباشند ولی به زودی به اپلیکیشن اضافه می‌شوند.

نسخه جدید اپلیکیشن مسنجر فیس‌‌بوم همچنین بنیاد رویای فیس‌بوک را برای ایجاد ترکیب اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی مختلفش به شکل یک پلت‌فرم واحد را تشکیل می‌دهد.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

چگونه نسخه بتای iOS 14 را بدون داشتن حساب توسعه دهندگان نصب کنیم؟

محمد آقاپور

قابلیت Reels در اینستاگرام چیست؟

محمد آقاپور

آیا برنامه Phone گوگل می تواند هویت فرد تماس گیرنده را مشخص کند؟

محمد آقاپور

آیا iOS 14 اجازه اضافه کردن کپشن به عکس ها را می دهد؟

محمد آقاپور

کدام بازی های PS5 و ایکس باکس سری ایکس در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد؟

محمد آقاپور

شادوبن در اینستاگرام چیست و چگونه می توان این مشکل را در سال ۲۰۲۰ حل کرد؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟