با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید

با وجود این که از اردیبهشت ماه سال قبل هوآوی تحت تحریم آمریکا بوده است ولی این غول چینی به همراه زیر برند خود آنر بدون اعتنا به این قضیه چپ و راست گوشی جدید وارد بازار کردند.

واکنش اولیه این شرکت‌ها نسبت به تحریم آمریکا محدود کردن موجودیت محصولات جدیدشان به بازار چین بود ولی هوآوی سخت در تلاش بوده است تا جایگزین‌های خود را برای سرویس‌های موبایل گوگل داشته باشد و حالا به آهستگی توسعه مجدد نمونه محصولات خود را در بازارهای خارج از چین شروع کرده است.

گوشی Honor 9X Pro جدیدترین گوشی آنر است که وارد بازار جهانی می‌شود و با نگاه به سخت‌افزار آن و با توجه به قیمتی که دارد با یک گوشی عالی روبرو می‌شوید. ۹X Pro آنر یک نمایشگر بسیار بزرگ، چیپست قدرتمند، دوربین‌های متنوع، باتری بزرگ و البته مانند سنت همیشگی آنر طراحی جذاب دارد.

این گوشی از یک نمایشگر ال‌سی‌دی IPS به ابعاد ۶.۵۹ اینچ و دقت فول اچ‌دی استفاده می‌کند و با آن که از نوع اولد نیست ولی کیفیت تصاویر آن در برخورد اولیه ما با این گوشی عالی به نظر می‌رسید.

با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید 2 - با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, هوآوی, آنر, Honor 9X Pro با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید 3 - با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, هوآوی, آنر, Honor 9X Pro

ویژگی ممتاز این گوشی طراحی تمام صفحه است تا دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسل آن به کمک یک مکانیسم پاپ‌آپ از نمایشگر بیرون بیاید. خداحافظ بریدگی‌های زشت نمایشگر!

حالا به پنل پشتی ۹X Pro می‌رسیم که سایر مشخصات جذاب گوشی در آن جا ادامه پیدا می‌کند. مدل تحت بررسی ما (نقد این گوشی طی روزهای آینده تمام می‌شود) بنفش است و نگاه به آن به ویژه در نور مستقیم خورشید جذابیت خاصی دارد. زمانی که نور به این گوشی برخورد می‌کند یک حرف ایکس در حال تغییر در مرکز پنل پشتی ظاهر می‌شود.

ویژگی ممتاز این گوشی آنر مجموعه دوربین سه‌گانه است که عبارتند از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسل با دریچه دیافراگم f/1.8، دوربین ۸ مگاپیکسل فوق عریض و یک دوربین ۲ مگاپیکسل اختصاصی برای عکاسی ماکرو.

زمان نقد گوشی Honor 9X نیز اشاره کردیم یک دوربین ۴۸ مگاپیکسل دارد که در کلاس خود از نظر فیلمبرداری و عکاسی جزو بهترین‌ها نیست. حتما در نقد مدل پرو پیشرفت این دوربین را بررسی خواهیم کرد.

با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید 1 - با گوشی Honor 9X Pro آشنا شوید - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, هوآوی, آنر, Honor 9X Pro

همانطور که باید حدس زده باشید Honor 9X Pro فاقد سرویس‌های گوگل است و به جای آن از سرویس‌های موبایل خود هوآوی استفاده می‌کند و حتما وضعیت فعلی آن‌ها را نیز از نظر کاربردپذیری نقد می‌کنیم.

طی چند روز آینده حتما به روکیدا سر بزنید تا با یکدیگر این گوشی ۲۴۹ یورویی آنر را بررسی کنیم.

منبع: gsmarena.com