پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

بهینه‌سازی سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین از مهم ترین نکات فروش اینترنتی به شمار می رود. با روکیدا همراه باشید.

بهینه‌سازی سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین، یکی از مهم ترین جنبه های فروش اینترنتی است. به عنوان یک کسب و کار اینترنتی کوچک، سایت شما تنها منبع موجود برای بازاریابی است. سایت شما جایی است که تلاش های شما برای بازاریابی موثر، به ثمر می نشیند. چه بازاریابی از طریق تولید محتوا باشد، چه تبلیغات، چه بازاریابی مستقیم. مشتریان صرفاً برای خرید به سایت شما مراجعه نمی کنند. آن ها دوست دارند اول محصولات را بررسی کنند و خدمات شما را بسنجند.

این مسئله مزایا و معایب خاص خود را دارد. از طرفی، این یک فرصت عالی است برای بهینه سازی سایت. مطمئن شوید که بهینه سازی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید تا بازدیدکنندگان را به نهایی کردن خریدشان ترغیب کنید. از طرف دیگر، اگر این کار را به نحو احسن انجام ندهید، نمی توانید نرخ تبدیل (Conversion Rate) سایت را بالا ببرید. به این شکل ممکن است حتی شرایط را برای خود بدتر کنید.

در اینجا به معرفی پنج راهکار موثر برای استفاده بهینه از فرصت ها و افزایش نرخ تبدیل می پردازیم:

۱- اطلاعات ضروری خود را جمع آوری و آنالیز کنید.

اگر به فکر بهینه سازی سایت خود هستید، باید نقاط قوت آن را بدانید و همچنین بدانید که کدام قسمت ها نیاز به بهبود دارد. شما باید ابزار مورد نیاز برای تحلیل داده ها را در سایت خود داشته باشید. اگر هم تاکنون به فکر آن نبوده اید، می توانید به سرعت این کار را انجام دهید. گوگل آنالیتیکس، یک ابزار متداول و رایگان برای تحلیل داده های سایت به شمار می رود. البته ابزار پیشرفته تری نیز در این زمینه وجود دارد.

به گفته میر آویو، مدیر عامل شرکت Moving APT، “در وهله اول لازم است بدانید که نحوه آشنایی بازدیدکنندگان با سایت شما چگونه بوده و بازدیدکنندگان چقدر زمان در سایت شما صرف می کنند. همچنین، از ابزار نقشه گرمایی استفاده کنید تا ببینید کدام قسمت های سایت توجه بیشتری را به خود جلب می کند و بازدیدکنندگان به کدام قسمت ها تنها نیم نگاهی می اندازند. با استفاده از این داده ها، شما قادر خواهید بود تغییرات لازم را در طراحی خود ایجاد کنید.”

۲- اهداف واضح برای خود مشخص کنید.

برای اینکه بدانید در طی اجرای این استراتژی ها تا چه حد موفق بوده اید، بابید اهداف نهایی خود را تعیین کنید. این اهداف باید بر اساس داده هایی باشد، که از قبل در اختیار دارید و باید تا حد امکان واضح و مشخص باشد.

همچنین می توانید برای جنبه های مختلف استراتژی نرخ تبدیل خود، اهداف متفاوتی داشته باشید. این می تواند مربوط به محصولات و خدمات مختلف و اقدامات مختلف از جانب مشتری، مانند ثبت نام برای چیزی یا برنامه ریزی برای یک تماس تلفنی برای بحث در مورد مشارکت احتمالی با شرکت شما باشد.

۳- از بازاریابی بصری استفاده کنید.

پیام تبلیغاتی خوب است و برای برخی از مخاطبان و برخی از اطلاعات عالی است. البته برای اکثر مشاغل، پیام شما اگر به شکل تصاویر، فیلم ها، اینفوگرافی ها یا سایر شکل های بازاریابی بصری باشد، موثرتر است.

بازاریابی بصری متن شما را به شکلی واضح تر بیان می کند و باعث می شود مخاطبان در کل صفحه آن را بخوانند و به “فراخوان به عمل” (Call To Action) برسند. به طور طبیعی، هرچه افراد بیشتری به “فراخوان به عمل” مراجعه کنند، افراد بیشتری خرید خواهند کرد. تصاویر و فیلم ها نیز از جانب مشتریان به اشتراک گذاشته می شود. افراد بیشتری یک اینفوگرافی زیبا، جذاب را به اشتراک می گذارند و افراد بیشتری در رسانه های اجتماعی با آن درگیر می شوند. این امر باعث ایجاد ترافیک و تبدیل بیشتر می شود.

شما می توانید از ابزاری مانند Canva برای ایجاد طرح های سریع و منحصر به فرد استفاده کنید. همچنین با استفاده از برخی مشوق ها برای افزایش جذب مشتری، می توانید در صفحات اینستاگرام خود محتوای تولید شده توسط مشتری را مورد استفاده قرار دهید.

۴- تغییرات جدید را به روش های مختلف بسنجید.

وقتی یک المان را در سایت خود تغییر می دهید، لازم است که طرح جدید را امتحان کنید. یا اینکه آن را کپی کنید تا تأثیرات آن بر آمار خود را ببینید. این مهم نیست که از نظر شما چقدر قالب جدید سایت خوب است. اگر بازخورد مثبت یا منفی از بازدیدکنندگان سایت دریافت کردید، آنگاه می فهمید که باید تغییرات را حفظ کنید یا آن را به حالت قبل بازگردانید. 

اندرو اپرچت، مدیرعامل ۵ Analytics می گوید: “روش صحیح انجام آزمایش این است که اطمینان حاصل کنید که شما مخاطبان مناسب را آزمایش می کنید.” به گفته وی: “به عنوان مثال، شما می توانید از طریق یک نرم افزار، نتایج را بر اساس شهر یا کشور و یا قدیمی یا جدید بودن مخاطب بسنجید. از تست های چند متغیره برای تغییر المان ها استفاده کنید. هرچند این کار زمان بر است، اما مطمئناً ارزش آن را دارد. طراحی سایت نباید بر اساس حدس و گمان و یا علائق شخصی شما باشد.”

۵- از توصیفات زنده در مورد سایت خود، استفاده کنید.

توصیفات زنده به سرعت در حال پیشروی در دنیای تبلیغات اینترنتی هستند. آنها در همه جا هستند. اما اکثر مردم دیگر توجهی به آن ندارند. اکثر سایت ها دارای یک اسلایدر با چند نقل قول مثبت هستند.

البته این بدان معنی نیست که این توصیفات مثبت بی فایده هستند. اما برای اینکه توجه افراد را جلب کند باید قالب مناسبی داشته باشد و یک اسکرین شات از نظر مشتریان در رسانه های اجتماعی، ایمیل یا منابع دیگر باشد.

این توصیفات بیشتر به چشم می آیند و واقعی تر جلوه می کنند. توصیفات معتبر می تواند تأثیر روانشناختی شگرفی داشته و نرخ تبدیل را افزایش دهد.