جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

گوگل جیمیل را به یک قابلیت جدید مجهز می‌کند تا پیدا کردن ایمیل‌های خاص در یک صندوق پستی بسیار شلوغ به مراتب ساده‌تر شود. این قابلیت «Search Chips» نام دارد و به کاربر کمک خواهد کرد نتایج نهایی را محدود کند.

کاربر می‌تواند به عنوان مثال دنبال اسم همکار خود بگردد و سپس روی چیپ‌های جستجو که زیر کادر جستجو ظاهر می‌شوند کلیک کند تا ایمیل مورد نظر خود را بتواند پیدا کند.

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟ 1 - جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟ - گوگل, جیمیل, ایمیل

به عنوان مثال تصور کنید زمان تایپ نام همکار خود که سال‌ها با او کار کردید تقریبا صد نتیجه را مشاهده خواهید کرد. به کمک قابلیت search chips می‌توانید انتخاب‌ها را براساس این که آیا ایمیل‌ها پیوست داشته‌اند و حتی نوع پیوست (پی‌دی‌اف، صفحات گسترده، فایل متنی) محدود کنید.

همچنین قادر به جستجو برای ایمیل‌های دریافت شده در یک بازه زمانی خاص و فیلتر کردن نتایج مانند گفتگوها و ورودی‌های تقویم خواهید بود.

همانطور که می‌دانید در حال حاضر می‌توانید به صورت دستی با تایپ فیلترهایی مانند «has:attachment» و «from:[email address]» ایمیل‌های مورد نظر خود را به صورت دستی جستجو کنید ولی تغییر جدید این فرآیند را ساده خواهد کرد.

این قابلیت ابتدا در اختیار کاربران G Suite قرار می‌گیرد ولی غول دنیای فناوری گفته است در آینده‌ای نزدیک در اختیار کاربران معمولی جیمیل نیز قرار می‌گیرد.

منبع: engadget.com