طراحی آیکون‌های ویندوز ۱۰ سرانجام تغییر خواهد کرد؟

مایکروسافت ظاهر آیکون‌های آفیس را سال گذشته تغییر داد و حالا نوبت ویندوز ۱۰ رسیده است. غول دنیای نرم‌افزاری در طول چند ماه آینده به‌روزرسانی‌هایی را منتشر خواهد کرد که اپلیکیشن‌های محوری ویندوز ۱۰ را تغییر می‌دهند و شروع آن‌ها با اپلیکیشن‌های تقویم و Mail در ریلیز پیش‌نمایش جدید برای کاربران ویندوز اینسایدر حلقه فست است.

تیم طراحی این شرکت توضیح داده است هدف آن‌ها فاصله گرفتن از آیکون‌های با طراحی تخت و بدون رنگ بوده است تا جای آن‌ها را آیکون‌های با طراحی جدیدتر و هماهنگ‌تر بگیرد و طراحی آن‌ها باید به قدری متفاوت باشد تا کاربران بتوانند اپلیکیشن مورد نظر خود را ساده‌تر انتخاب کنند.

بخواهیم حقیقت را بگوییم عملی کردن این تصمیم به اندازه کافی دیر شده است. مایکروسافت از زمان معرفی ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ آیکون‌های اصلی این سیستم عامل را دست نزده است، بنابراین در آن‌ها می‌توان حس قدیمی بودن را دید.

آیکون های ویندوز 10 - طراحی آیکون‌های ویندوز 10 سرانجام تغییر خواهد کرد؟ - ویندوز 10, ویندوز, مایکروسافت

همچنین از زمانی که طراحی آفیس متفاوت شده است یک نوع غیرپیوستگی بین طراحی بخش‌های مختلف ویندوز دیده می‌شود. این به‌روزرسانی ظاهر ویندوز ۱۰ را در یک عصر مدرن قرار می‌دهد و نتیجه می‌تواند یک سیستم عامل رنگی‌تر و جذاب‌تر باشد.

منبع: engadget.com