آیا اسپیس ‌ایکس به رویای فرستادن انسان‌های عادی به فضا نزدیک شده است؟

اسپیس ایکس یک گام به فرستادن شهروندان عادی نزدیک شده است. این شرکت توافقنامه‌ای را با شرکت گردشگری فضایی Space Adventures امضاء کرده است تا گردشگران فضایی را در فضاپیمای کرو دراگون (Crew Dragon) به فضا بفرستد.

تا ۴ نفر شانس دارند در اواخر سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ در این پرواز حضور داشته باشند. شهروندان عادی چند هفته‌ای را برای آموزش در آمریکا سپری خواهند کرد. سپس آن‌ها از دماغه کاناورال در فلوریدا به فضا فرستاده می‌شوند و تا ۵ روز در مدار زمین باقی می‌مانند.

آیا اسپیس ‌ایکس به رویای فرستادن انسان‌ها به فضا نزدیک شده است؟ - آیا اسپیس ‌ایکس به رویای فرستادن انسان‌های عادی به فضا نزدیک شده است؟ - فضا, اسپیس ایکس

آن‌ها سپس بیشتر از هر فردی در ۵۰ سال گذشته از زمین دورتر خواهند شد. اگر این پرواز موفق باشد، اولین تجربه گردشگری در فضا خواهد بود که کاملا با یک فناوری آمریکایی کامل شده است.

اریک اندرسون رئیس Space Adventures گفت «ایجاد فرصت‌های بی‌همتای تجربه فضا برای شهروندان عادی که قبلا غیرممکن بوده است دلیل فعالیت شرکت Space Adventures است.»

کرو دراگون در واقع هنوز هیچ مسافری را به فضا نبرده است ولی با موفقیت توانسته است به ایستگاه فضایی بین‌المللی برود و اسپیس ایکس انتظار می‌رود اولین ماموریت همراه با سرنشین آن را در بهار امسال انجام دهد.

کرو دراگون همچنین یک تست فرار را انجام داده است که طی آن کپسول نجات اگر لازم باشد می‌تواند در طول پرواز  از راکت فالکن ۹ جدا شود و در اقیانوس اطلس فرود آید و اسپیس ایکس ظاهرا مشکلی که باعث انفجار در تست‌های قبلی موتور شده بود را رفع کرده است.

منبع: engadget.com