‎⁨نسل جدید هوم‌پاد اپل به فناوری تشخیص چهره مجهز خواهد بود⁩

احتمالا نام هوم‌پاد، شاهکار جدید اپل به گوشتان خورده است. محصولی با ویژگی‌های منحصر به فرد که رقیبی جدی برای آمازون اکو به شمار میرود. این محصول در اواسط سال ۲۰۱۷ معرفی شد. نسل اول هوم‌پاد امکانات بسیار بدیع و فراوانی به همراه خواهد داشت. اما به نظر میرسد این تازه آغاز داستان نوآوری‌های اپل در این بخش باشد. با روکیدا در بررسی شایعات حول این محصول جنجالی همراه باشید.

هوم‌پاد اپل

بر‌اساس گزارش‌هایی از موسسه‌ی Nikkei، شرکت Inventec Appliances به عنوان یکی از تامین کنندگان اپل، در حال طرح ریزی برای تجهیز نسل‌های آتی هوم‌پاد به سیستم تشخیص چهره است.

دیوید هو، رئیس این شرکت تایوانی، اخیرا مصاحبه‌ای با خبرنگاران داشته است. وی اشاره کرده: “ما شاهد تمایل مهندسان به طراحی بلندگو‌های هوشمندی هستیم که نه تنها قابلیت تشخیص صوتی دارند، بلکه شامل ویژگی هایی مانند تشخیص چهره نیز هستند”. وی در ادامه گفت: “چنین ویژگی‌های وابسته به هوش مصنوعی، زندگی مردم را راحت‌تر و استفاده از محصولات را آسان‌تر خواهد کرد.“

گرچه او در صحبت‌های خود مستقیما به هوم‌پاد اشاره نکرد، اما واضح است که منظور او همین محصول بوده. وقتی سال گذشته شایعات در مورد هوم‌پاد مطرح شد، تشخیص چهره یکی از ویژگی‌هایی بود که به نظر می‌رسید اپل مد‌نظر دارد. در صورت بکار‌گیری این سیستم در هوم‌پاد، دستگاه می تواند بسته به کاربری که در محیطش تشخیص میدهد، به صورت خودکار خود را با محیط تطبیق دهد.

هوم‌پاد اپل

گفته میشود که اپل در فکر بکارگیری Face ID در آیپد‌های سال ۲۰۱۸ نیز هست. بنابراین تجهیز هوم‌پاد به این فناوری را نمیتوان دور از ذهن دانست. این سیستم که با آیفون ایکس معرفی شد، از یک پروژکتور نقطه‌ای استفاده می کند. این پروژکتور با استفاده از ۳۰۰۰۰ نقطه نورانی، تصویری از جزئیات صورت برمی‌دارد. از کاربرد‌های آن هم میتوان به باز کردن تلفن، عملیات پرداخت، و ارسال Animoji اشاره کرد.

1 نظر
  1. میلاد می گوید

    تشکر فراوان از روکیدا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.