روکیدا
پیشنهاد سردبیر گجت ها

بررسی دو گوشی گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس سامسونگ

مقدمه

همانطور که می‌دانید سامسونگ چند روز پیش سه عضو جدید خانواده پرچم‌دارهای خود یعنی گلکسی اس ۲۰، اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا را معرفی کرد.

پرچم‌دارهای جدید سامسونگ مشخصات قابل پیش‌بینی داشتند ولی با وجود این توانستند واقعا همه را شگفت‌زده کنند.

یک سال دیگر گذشت و یک سری دیگر به خانواده گلکسی اس سامسونگ اضافه شد. به عنوان یک شیفته دنیای موبایل تا الان باید دانسته باشید گوشی‌های گلکسی اس ۲۰ بهترین محصول این شرکت تا به امروز هستند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

نوآوری در دنیای موبایل همیشه حرف اول را زده است و هرگز قرار نیست متوقف شود. خوشبختانه، دو گوشی گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس ویژگی‌های دوست‌داشتنی زیادی دارند. حتی برادر بزرگ‌تر آن‌ها یعنی اس ۲۰ اولترا مجموعه‌ای از قابلیت‌های ممتاز دارد، چون این گوشی ظاهرا بهترین دستاوردهای سامسونگ برای سال ۲۰۲۰ را در خود جا داده است.

دو مدل دیگر ظاهرا بیشتر یک ارتقاء منطقی در مقایسه با قبلی هستند. با این حال، این دو گوشی در مقایسه با خانواده اس ۱۰  پیشرفت را هم از نظر قابلیت، توانمندی و هم اندازه به وضوح نشان می‌دهند. سری جدید گلکسی اس بزرگ‌تر و سنگین‌تر هستند و سامسونگ برای جشن گرفتن دهه جدید تصمیم به تغییر سیستم نام‌گذاری آن‌ها گرفت.

از طرفی برخلاف نسل قبلی خبری از مدل S20e نیست تا شاید کاربران کمی آشفته شوند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

مدل معمولی یعنی گلکسی اس ۲۰ با ابعاد ۱۵۱.۷ در ۶۹.۱ در ۷.۹ میلی‌متر، وزن ۱۶۳ گرم و نمایشگر ۶.۲ اینچ ظاهرا نسل بعدی گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس است. در رابطه با اس ۲۰ پلاس باید بگوییم اندازه این گوشی بیشتر افزایش یافته و از این نظر در سطح نوت ۱۰ پلاس یا اگر بهتر بگوییم گلکسی اس ۱۰ لایت و گلکسی نوت ۱۰ لایت قرار می‌گیرد..

ترند جدید دنیای موبایل به خوبی آشکار است، گوشی‌های همراه یا حداقل محصولات سامسونگ همچنان هر سال از سال قبل بزرگ‌تر می‌شوند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

گرچه اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس بر خلاف دو مدل لایت جدید سامسونگ پرچم‌دارهای واقعی هستند. قابل توجه‌ترین آن‌ها نمایشگرهای بزرگ‌تر، دقت +QHD و همچنین بهترین نمایشگر فعلی Dynamic OLED سامسونگ است.

سپس به افزایش چشمگیر گنجایش باتری و همچنین سیستم دوربین جدیدتر و قدرتمندتر می‌رسیم. ظاهرا سامسونگ این مرتبه اولویت خود را روی قابلیت‌های واقعی و کاربردپذیری گوشی‌هایش گذاشته است. با این مقدمه در این مطلب می‌خواهیم دو عضو ابتدایی این خانواده را بررسی کنیم. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه روکیدا باشید.

طراحی گوشی‌های گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس سامسونگ

اگر مانند یک محقق ژنتیکی دو گوشی جدید سامسونگ را کالبدشکافی کنیم متوجه می‌شویم اس ۲۰ حداقل از نظر اندازه قرار بوده است نسل بعدی اس ۱۰ باشد. این گوشی با ابعاد ۱۶۱.۹ در ۷۳.۷ در ۷.۸ میلی‌متر و وزن ۱۶۳ گرم خود تنها ۲ میلی‌متر طویل‌تر، ۱ میلی‌متر باریک‌تر و ۶ گرم سنگین‌تر از گلکسی اس ۱۰ (با ابعاد ۱۴۹.۹ در ۷۰.۴ در ۷.۸ میلی‌متر و وزن ۱۵۷ گرم) است.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

با توجه به افزایش قابل توجه گنجایش باتری از ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت به ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت، اس ۲۰ یقینا فناوری باتری را به سطح دیگری رسانده است.

یک مزیت آشکار ادامه استفاده از فلز و شیشه در طراحی گوشی‌های رده‌بالای سامسونگ قابلیت‌های کامل ارگونومیک است. اس ۲۰ به ویژه گوشی از نظر وزنی بسیار متعادل است و راحت در دست جا می‌گیرد و هنگامی متوجه ابعاد جمع‌وجور آن می‌شوید که به عنوان مثال اس ۲۰ پلاس را در دست می‌گیرید.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

اندازه اس ۲۰ پلاس واقعا بیشتر شده و پیدا کردن همتای آن در خانواده اس ۱۰ حتی سخت‌تر است. ابعاد این گوشی ۱۶۱.۹ در ۷۳.۷ در ۷.۸ میلی‌متر است و ۱۸۶ گرم وزن دارد تا در مقایسه با مدل معمولی اس ۲۰ کمی سنگین‌تر باشد.

گرچه نکته مثبت ماجرا افزایش دقیق و حساب‌شده اندازه است به نحوی که ترکیب آن با طراحی ارگونومیک باعث شده است این گوشی در دست واقعا عالی حس شود.

گرچه برای این که بهتر با این گوشی کار کنید باید دستان خود را روی طرف بزرگ‌تر آن قرار دهید. توزیع وزن همچنین در مقایسه با اس ۲۰ کمتر است. البته باید بگوییم در حدی نیست که باعث نگرانی شود و افزایش وزن اس ۲۰ پلاس در مقایسه با اس ۲۰ به دلیل استفاده از باتری بزرگ‌تر ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت است.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

در حالی که در مورد طراحی آشنا و عمومی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس داریم صحبت می‌کنیم باید بگوییم در هر دو گوشی دکمه اختصاصی بیکسبی وجود ندارد و دکمه پاور به سمت راست خود برگشته است. اگر در طول چند ماه گذشته گوشی‌های عرضه شده توسط سامسونگ را در نظر بگیریم، ظاهرا آزمایش‌های این شرکت با موقعیت جدید دکمه پاور که شروع آن با قرار دادن آن در سمت چپ سری نوت ۱۰ بود متوقف شده است.

در مورد کلیدهای کنترلی این گوشی باید بگوییم دکمه تنظیم حجم صدا در کنار پاور و سمت راست قرار گرفته‌اند. شیار سیم کارت و کارت حافظه خارجی در بالا به همراه یک میکروفون ثانویه هستند و درگاه یواس‌بی تایپ C در کنار بلندگو و میکروفون اولیه در پایین دیده می‌شوند. تمام اعضای سری اس ۲۰ اسپیکرهای استریو دارند.

طراحی این گوشی‌ها تغییر بارزی نکرده است. سبک ساخت بدنه فلزی باریک در مقایسه با سری اس ۱۰ و نوت ۱۰ فرق دارد ولی تفاوت به نحوی نیست که بتوانیم به آن اشاره خاصی کنیم.

اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس از نظر سبک ساخت و تنوع رنگ واقعا شبیه به محصولات سال‌های اخیر سامسونگ هستند.

زمانی که به پنل پشتی این دو گوشی نگاه می‌کنیم به سختی می‌توانیم طراحی جدید ماژول دوربین را نادیده بگیریم. البته استفاده از صفت «جدید» کمی مبالغه است چون در دو گوشی گلکسی A71 و A51 شبیه به آن را دیده بودیم و با توجه به معرفی نسبتا جدید گلکسی اس ۱۰ لایت، حتی نمی‌توانیم بگوییم برآمدگی جدید دوربین نیز برای خانواده اس ۱۰ کاملا جدید است.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

برآمدگی دوربین اس ۲۰ در مقایسه با گوشی‌های دیگر سامسونگ که اشاره کردیم واقعا طویل است. گرچه جای شکایت نداریم چون به خوبی با طراحی یک گوشی واقعا طویل جور در می‌آید.

علاوه بر این، یقینا در بین سه گوشی جدید ظاهر این برآمدگی در مدل اس ۲۰  کمتر زشت است. به عبارت دیگر حداقل از نظر بصری زیاد ما را اذیت نمی‌کند.

به عنوان مثال باید به نبود هرگونه متنی روی آن اشاره کنیم چون روی برآمدگی دوربین اس ۲۰ اولترا عبارت‌های مختلف دیده می‌شود. این برآمدگی بدون شک باعث می‌شود گوشی‌های جدید زمان قرارگیری روی یک سطح تخت صاف قرار نگیرند و اگر این قضیه اذیتتان می‌کند باید به فکر تهیه یک قاب محافظ باشید.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

برآمدگی دوربین اس ۲۰ پلاس عریض‌تر است تا بیشتر در تناسب با اندازه گوشی قرار گیرد. نکته دیگری که به ظاهر کلی این بخش کمک می‌کند حضور یک حسگر بیشتر است تا فضای خالی روی اس ۲۰ را پر کند. ما ابتدا فکر می‌کردیم عرض بیشتر برآمدگی به معنای کمتر تکان خوردن گوشی روی سطح صاف است ولی متاسفانه اینطور نبود.

دوربین

حالا به دوربین‌هایی می‌رسیم که در این ماژول قرار گرفتند. شروع آن‌ها با لنز ۱۲ مگاپیکسل فوق عریض با ضریب اف f/2.2 است. سری اس ۱۰ دوربین‌های اصلی ۱۲ مگاپیکسل داشتند و اس ۲۰ و ۲۰ پلاس دو عدد از این دوربین‌ها دارند. ولی مشخصات دوربین‌ها متفاوت هستند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

آنطور که ما متوجه شدیم، دوربین‌های گوشی‌های جدید دیگر گشادگی دریچه دیافراگم دوگانه متغیر را ندارند و اندازه پیکسل آن‌ها بزرگ‌تر بوده که نتیجه آن استفاده از یک حسگر بزرگ‌تر است (با آن که هنوز ۱۲ مگاپیکسل است).

دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسل اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس در ضریب اف f/1.8 ثابت هستند که یک حد وسط خوب در محدوده قدیمی f/1.5 تا f/2.4 است. نکته مثبت وعده مدیر محصول اس ۲۰ است که از پردازش انباشت پیشرفته‌تر تصویر خبر داده است.

بدون شک نمی‌توانیم این حقیقت را انکار کنیم که جدیدترین پیشرفت‌ها در عکاسی محاسبه‌ای واقعا دنیای عکاسی با موبایل را به سطح دیگری رسانده‌اند که حتی سرعت آن از پیشرفت‌های سخت‌افزاری در این زمینه بیشتر بوده است.

شاید از نظر سامسونگ سیستم قدیمی دیافراگم دوگانه بسیار پیچیده یا دیگر لازم نبوده است و به جای آن تصمیم به استفاده از الگوریتم‌های عکاسی هوشمندانه گرفته است؟ جواب این سوال را در آینده با نقد کامل گوشی گلکسی اس ۲۰ می‌دهیم.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

حالا به لنز تله‌فوتو ۶۴ مگاپیکسل می‌رسیم. این دوربین یک لنز با ضریب اف f/2.0 و قابلیت لرزشگیر اپتیکال تصویر است. در کمپین‌های روابط عمومی اس ۲۰ تاکید زیادی روی این دوربین با توجه به قابلیت‌های جدید آن مانند Hyper Optic Zoom و Super Resolution Zoom شده است که به همراه یکدیگر زوم فضایی (Space Zoom) نام دارند.

در دو گوشی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس که اکثر مشخصات دوربین آن‌ها یکسان است، این قابلیت‌ به ترتیب به معنای زوم ۳ برابر و زوم اپتیکال هیبریدی ۳۰ برابر هستند.

پس از تست قابلیت جدید زوم، چندین سوال در ذهن ما به ویژه در مورد این اعداد شکل گرفت. طبق اطلاعاتی که توانستیم در رویداد سامسونگ به دست آوریم و همچنین با توجه به برگه مشخصات این دو گوشی، لنز ۶۴ مگاپیکسل احتمالا یک لنز تله‌فوتو واقعی نیست.

بلکه، سامسونگ با استفاده از برش تصویر به این زوم ۳ برابر و ۳۰ برابر می‌رسد. علاوه بر این، تفاوت اندک بین میدان دید دوربین ۱۲ مگاپیکسل اصلی و این دوربین ۶۴ مگاپیکسل به بخش فنی «اپتیکال» قابلیت Hybrid Optic Zoom کمک می‌کند. گرچه هنوز برای تایید این قضیه نیاز به بررسی بیشتر است که در نقد کامل این گوشی انجام خواهد شد.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

نکته دیگری که نزدیک بود خیلی آسان فراموش کنیم اشاره به حضور یک دوربین بیشتر در پنل پشتی اس ۲۰ پلاس در مقایسه با مدل معمولی است. این ماژول DepthVision نام دارد و سامسونگ دقت آن را نگفته است. بدون شک هدف استفاده از آن کمک به عکاسی پرتره و ثبت افکت زیبای بوکه است.

تصمیم سامسونگ مبنی بر استفاده نکردن از این سخت‌‎افزار کوچک و نه چندان مهم در مدل معمولی واقعا عجیب است. البته خب نمی‌توانیم از این حقیقت غافل شویم تیم بازاریابی یک شرکت به هرحال باید در تبلیغات خود از جملاتی مانند دوربین «سه‌گانه» و «چهارگانه» استفاده کنند.

اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس مانند برادر بزرگ‌تر اولترای خود می‌توانند فیلم‌هایی با دقت ۸K ضبط کنند. بدون شک از دیدگاه عملکرد چنین قدرتی منطقی است چون هر سه گوشی چیپست و پردازشگر سیگنال تصویر مشترکی دارند.

گرچه نبود حسگر جدید ۱۰۸ مگاپیکسل سامسونگ در دو مدل معمولی و پلاس به این معنا است تنها راه آن‌ها برای فیلمبرداری با چنین کیفیتی استفاده از دوربین تله‌فوتو ۶۴ مگاپیکسل است.

در مورد قابلیت‌های جدید دوربین باید بگوییم اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس به ما امید زیادی می‌دهند. به عنوان مثال باید به حالت Super Steady video اشاره کنیم که در مقایسه با گوشی‌های قبلی سامسونگ باید بهتر شده باشد.

سپس به حالت فیلمبرداری جدید به اسم Night Hyperlapse می‌رسیم که همانطور اسم آن نشان می‌دهد می‌تواند کلیپ‌های ویدئویی با دنباله‌های نوری شگفت‌‌انگیز بگیرد. قابلیت AI Best Moment نیز روی کاغذ عالی به نظر می‌رسد.

این حالت در واقع یک الگوریتم است که تلاش می‌کند بهترین تصویر را ثبت کند و به نوعی بهترین لحظات آن را از نظر وجود خنده‌های زیاد در تصویر و همچنین نبود صورت‌های واضح مرتب کند. در این حالت مواردی مانند رنگ و کنتراست تصویر نیز در نظر گرفته می‌شود.

این الگوریتم حتی می‌تواند برای این که ظاهر عکس به بهترین شکل ممکن تغییر کند به صورت خودکار از فیلترهای لازم استفاده کند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

دوربین سلفی حالا یک ترفند جالب و جدید در خود دارد که باید شکایت‌هایی که سامسونگ از کاربران با دقت بیشتر خود دریافت کرده است را رفع کند، به نحوی که این شرکت تصمیم گرفته است حالت عکاسی عریض پیشفرض دوربین سلفی خود را غیرفعال کند.

حالا اگر گوشی بیرون از قاب پیشفرض برش خورده خود افراد بیشتری را کشف کند، به لطف قابلیتی به اسم «زاویه سلفی هوشمند» به صورت خودکار حالت عکاسی عریض را فعال می‌کند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

قابلیت دیگر دوربین این گوشی‌ها که شاید جالب‌ترین آن‌ها باشد یک حقه نرم‌افزاری جدید به اسم Single Take است. برخلاف اپلیکیشنی که با عملکرد مشابه در جدیدترین آیفون‌های اپل محبوب شده است، Single Take همزمان با تمامی دوربین‌های عقب فیلم و عکس می‌گیرد.

زمانی که دوربین‌ها در این حالت شروع به ضبط می‌کنند، حداقل ۲ ویدئو و حداکثر ۱۰ عکس و ۴ ویدئو ثبت خواهد شد. زمان ضبط نیز  برای یک برداشت ۱۰ ثانیه است. هدف سامسونگ فراتر از نشان دادن قدرت سخت‌افزاری گوشی، این است که از کاربر از زوایای مختلف بتواند یک تصویر بهتر از لحظه مورد نظر خود را ثبت کند.

بهترین تصاویر براساس شناسایی اشیاء متحرک، شناسایی چهره، شارپ یا محو بودن تصویر و موارد دیگر انتخاب می‌شوند.

نمایشگر

قبل از این که به صورت خلاصه به سخت‌افزار اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس اشاره کنیم، باید چند کلمه‌ای در مورد نمایشگر زیبای اس ۲۰ حرف بزنیم.

سامسونگ در یک اقدام جالب تصمیم گرفته است تمامی دستگاه‌های گلکسی اس ۲۰ را با نمایشگرهای پرچم‌دار Dynamic AMOLED با دقت +QHD و پشتیبانی از استاندارد +HDR10 مجهز کند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

با توجه به این که تفاوت این نمایشگرها در ابعاد است، از نظر فنی باید بگوییم نمایشگر مدل معمولی با تراکم پیکسلی ۵۶۳ پیکسل در هر اینچ شارپ‌ترین در بین سایرین است که این عدد برای مدل پلاس به ۵۲۵ پیکسل در هر اینچ می‌رسد.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

در حقیقت باید انتظار محتوایی فوق‌العاده شارپ و واضح را داشته باشیم. سامسونگ برای همسو بودن با ترندهای صنعت موبایل و استفاده از کسب و کار عالی ساخت نمایشگر و بخش توسعه و تحقیقات خود به قطار نمایشگرهای با نرخ تازه‌سازی تصویر پیوسته است.

هر سه مدل گلکسی اس ۲۰ از نرخ نمونه‌گیری لمس ۲۴۰ هرتز و تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز استفاده می‌کنند. بدون شک استفاده از نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز به جای ۶۰ هرتز فوق‌العاده در روان بودن رابط کاربری موثر است. این تفاوت را باید شخصا درک کنید و خیلی خوب است کاربران مدل معمولی اس ۲۰ نیز از آن بهره‌مند شده‌اند.

گرچه در مورد نرخ تازه‌سازی بالای این گوشی‌ها باید بگوییم تنها در دقت فول اچ‌دی قادر به استفاده از ۱۲۰ هرتز هستید. به احتمال قریب به یقین این تصمیم کمتر به علت محدودیت سخت‌افزاری و بیشتر به دلیل جلوگیری از مصرف زیاد باتری است.

سامسونگ نسبتا مطمئن است که استفاده از دقت فول اچ‌دی با نرخ ۱۲۰ هرتز همچنان به یک روز ماندگاری کامل شارژ باتری اجازه می‌دهد. اگر واقعیت را بگوییم، این تصمیم به نظر ما اشکالی ندارد. ولی اگر خوشایند شما نیست، بهتر است برای ورود نوت ۲۰ به بازار صبر کنید که شایعات ادعا می‌کنند نرخ تازه‌سازی تصویر بهتر دارد یا باید محصولات دیگر شرکت‌های رقیب مانند گوشی وان‌پلاس را در نظر بگیرید که از یک نمایشگر با دقت QHD و نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز استفاده می‌کند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

مشخصات سخت‌افزاری و عملکرد

حالا به بخش سخت‌افزاری می‌رسیم. طبق سنت همیشگی، سامسونگ گوشی‌های پرچم‌دار خود را در دو مدل جهانی با چیپست اگزینوس خود و مخصوص بازار آمریکا با چیپست اسنپ‌دراگون کوآلکام عرضه می‌کند. چیپست‌های جدید عبارتند از اگزینوس ۹۹۰ و اسنپ‌دراگون ۸۶۵.

هر دو تراشه فوق‌العاده قدرتمند هستند و در کنار آن‌ها رم سریع LPDDR5 (8 یا ۱۲ گیگابایت در اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس) و پردازشگر سیگنال تصویر قدرتمند که می‌تواند کارهایی مانند فیلمبرداری با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه و دقت ۸K ضبط کند، قرار می‌گیرد.

این تراشه‌ها را در نقد کامل بیشتر بررسی خواهیم و کرد فعلا باید به قابلیت‌های شبکه‌ای آن‌ها رسیدگی کنیم. هدف سامسونگ در تولید سه مدل اس ۲۰ پشتیبانی از شبکه ۵G بوده است.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

برگه رسمی مشخصات این گوشی‌ها به پشتیبانی از هر دو شبکه‌های SA و NSA، ساب ۶ گیگاهرتز اشاره می‌کند. پشتیبانی از شبکه ۴G نیز با توجه به سرعت شبکه Cat.20 و پشتیبانی از ۴×۴ MIMO قابل توجه است.

نکته جالب دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که هر دو چیپست اگزینوس ۹۹۰ و اسنپ‌دراگون ۸۶۵ مودم داخلی ندارند. هر دو به ترتیب از مودم‌های اگزینوس ۵۱۲۳ و X55 استفاده می‌کنند. این مودم‌ها به طور کامل از شبکه‌های ۴G، ۳G، ۲G در کنار ۵G پشتیبانی می‌کنند.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

همانند با اطلاعاتی که قبل منتشر شده بود دو گوشی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس (مدل اولترا شامل آن‌ها نیست) در بعضی از بازارها تنها ۴G خواهند بود که سوالاتی از این قبیل شکل می‌گیرد آن‌ها از چه مودم‌هایی استفاده می‌کنند. آیا آن‌ها مجموعه گران‌قیمت‌ و تخصصی آنتن‌های ۵G را خواهند داشت؟ اگر به اطلاعات اولیه‌مان استناد کنیم، اس ۲۰ برخلاف دو گوشی دیگر حتی از شبکه mmWave 5G پشتیبانی نخواهد کرد. بنابراین شاید مجموعه آنتن‌های داخلی این گوشی دلیل اصلی تفاوت آن‌ها باشد.

بخش نرم‌افزاری و رابط کاربری

سامسونگ در بخش نرم‌افزاری سری اس ۲۰ از رابط کاربری آشنای One UI 2.0 و اندروید ۱۰ استفاده کرده است. در چند گوشی قبلی سامسونگ عملکرد و طراحی نسخه جدید لانچر اختصاصی سامسونگ را دیده بودیم و غول کره‌ای سخت در تلاش است تا دستگاه‌های بیشتری آن را دریافت کنند. بنابراین منطقی است در گوشی‌های اس ۲۰ نیز استفاده شود.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

با این حال، محیط نرم‌افزاری این گوشی‌ها چند قابلیت جدید دارند. به عنوان مثال QuickShare یک راه جدید و ساده برای به اشتراک‌گذاری فایل با دستگاه‌های مجاور از طریق شبکه وای‌فای است. اپلیکیشن Duo گوگل حالا در صفحه شماره‌گیر گوشی ادغام شده است تا برای تماس‌های تصویری از یک قابلیت ساده و راحت مانند دوربین فیس‌تایم اپل استفاده شود.

دستیار مجازی سامسونگ یعنی بیکسبی با آن که دکمه اختصاصی آن حذف شده است ولی در هر نسل جدید از گوشی‌های سامسونگ بهتر و محبوب‌تر می‌شود و همچنین با پلت‌فرم اسپاتیفای ادغام شده است.

قابلیت دیگر به اسم Music Share جالب به نظر می‌رسد. به طور کامل آن را متوجه نشدیم ولی ظاهرا این توانایی را به کاربر می‌دهد تا یکی از دستگاه‌های سری اس ۲۰ را به یک اسپیکر بلوتوثی وصل کند و سپس یک گوشی هوشمند متفاوت در ارتباط با اس ۲۰ قرار گیرد و از آن به نوعی برای استریم موزیک روی اسپیکر بلوتوثی استفاده کند. استفاده از این قابلیت در سیستم صوتی ماشین مفید است.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

قابلیت Game Booster سامسونگ نیز کمی هوشمندتر شده است یا ترجیحا در زمینه‌های کاربردی خاص کمتر روی اعصاب کاربر می‌رود. ظاهرا کاربران مشکلاتی با بعضی از وظایف پس‌زمینه مانند بسته شدن اجباری اپلیکیشن Discord زمان اجرای بازی و فعال بودن حالت Game Booster داشتند. سامسونگ می‌گوید کاربر حالا می‌تواند جلوی بوت شدن هر اپلیکیشن در پس‌زمینه را بگیرد.

جمع‌بندی

حتی با آن که گلکسی اس ۲۰ اولترا ستاره اصلی مراسم رونمایی از اعضای جدید خانواده گلکسی اس با توجه به استفاده از دوربین‌های پریسکوپ و ۱۰۸ مگاپیکسل بود، ولی ما از دو مدل معمولی و پلاس این خانواده کاملا راضی هستیم.

جدا از افزایش اندازه، این دو در مقایسه با نسل‌های قبلی خود از اکثر جهات بهتر و کامل‌تر به نظر می‌رسند. بدون شک سامسونگ در این زمینه به یک موفقیت رسیده است که نباید سرسرانه از آن گذشت. فقط ای کاش سامسونگ طراحی بچه‌های جدید خود را متفاوت انجام می‌داد. نزدیک بود فراموش کنیم، این مرتبه خبری از یک مدل سفید رنگ نیست. واقعا چرا سامسونگ؟ فقط باید از افسوس آه بکشیم.

بررسی اجمالی دو گوشی گلکسی اس 20 و اس 20 پلاس

باید واقعا سامسونگ را در نحوه مدیریت تولید و ساخت سری اس ۲۰ تحسین کنیم، به ویژه بین دو مدل معمولی و پلاس که کاربران بیشتر به خاطر تفاوت اندازه یکی از آن‌ها را خواهند خرید.

این مطلب نیز می‌تواند به شما کمک کند برای خرید اعضای جدید گلکسی اس ۲۰ بهتر تصمیم بگیرید.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

محمد آقاپور

گوشی Xperia 10 II سونی یک میان‌رده قدرتمند خواهد بود؟

محمد امین نعمتی

گوشی Xperia 1 II و اکسپریا پرو سونی معرفی شدند

محمد امین نعمتی

آیا واقعا راهی برای توقف کرونا ویروس وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

محمد امین نعمتی

تصویر زنده وان‌پلاس ۸ پرو منتشر شد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟