روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار پیشنهاد سردبیر

۵ تصور اشتباه رایج که باعث می‌شود یک استارت آپ، از پوشش رسانه‌ای محروم شود!

پوشش رسانه‌ای برای هر کسب و کار نوپا اهمیت دارد. چه دوست داشته باشید چه نه، قرار گرفتن در تیررس رسانه ها باید بخشی از بازاریابی شما باشد. البته در کنار تبلیغات، رسانه های اجتماعی، محتوا و سئو. خیلی ها به کمپین روابط عمومی ایمان دارند و معتقدند که به رشد یک سازمان کمک شایانی خواهد کرد. اما بعضی ها نظر دیگری دارند. شکی نیست که روابط عمومی خوب می تواند باعث ارتقای شرکت و محبوبیت برند شود. 

مسئله این است که بسیاری از مردم درک درستی در مورد روابط عمومی ندارند. گاهی مردم آن را با بازاریابی محتوا اشتباه می گیرند. در این جا به پنج سوء برداشت رایج در مورد پوشش رسانه‌ای استارت آپ ها و اصلاح آن ها می پردازیم.

روزنامه نگاران برای شما کار نمی کنند. یک مطلب را برای آن ها تعریف کنید، تا هر دو با هم برنده باشید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که استارت آپ ها مرتکب می شوند، این است که فکر می کنند روزنامه نگاران بیکار نشسته اند و منتظرند تا شما اطلاعات مربوط به استارت آپ خود را برای آنها ارسال کنید. روزنامه نگاران هم بدون معطلی باید آن را در صفحه اول روزنامه چاپ کنند. اما روال کار اینگونه نیست. روزنامه نگاران جزء تیم بازاریابی شما نیستند.

مهم تر از همه، در طی این سال ها، همیشه به عنوان یک کارآفرین، هر وقت یک روزنامه نگار کاری برای من انجام داده، یک پیام تشکر برایش فرستاده ام. او هم در جواب می گفت: این ما هستیم که باید به خاطر این مطلب از شما تشکر کنیم. همیشه برام سوال بوده که چرا روزنامه نگار از من تشکر می کند. در نهایت به این نتیجه رسیدم که همانطور که روزنامه نگار به من کمک کرده، من هم با تعریف کردن یک مطلب، به او کمک کرده ام.

فراموش نکنید! روابط عمومی یک موقعیت مهم است که به موفقیت هر دو طرف کمک می کند. زمانی که شما مطلبی را برای روزنامه نگار تعریف می کنید، هر دو برنده هستید. 

نوشتن یک مطلب مطبوعاتی، بازاریابی نیست و نوشتن آن به این شکل، شما را به جایی نمی رساند.

عباراتی مانند “انقلابی”، “شگفت انگیز”، و “پیشتاز” در یک مطلب مطبوعاتی جایی ندارد. اینها کلمات مخصوص بازاریابی و تبلیغات هستند. در حالی که یک مطلب مطبوعاتی باید یک مطلب آموزنده و نسبتاً خشک باشد که به روزنامه نگار می گوید ماجرا چیست. پس از آن، یک مخاطب حرفه ای، خودش تصمیم می گیرد که آیا این یک محصول انقلابی هست یا خیر.

آخرین چیزی که مطلب مطبوعاتی شما باید به روزنامه نگار القاء کند، این است که شما می خواهید چیزی را به آن ها بفروشید. اگر شرکت خود را گسترش داده اید، عنوان مطلب باید مستقیم و واقعی باشد، مثلاً “شرکت اعلام می کند که ۱۵ هزار دلار سرمایه ایجاد کرده و برای گسترش بازار خود از آن استفاده خواهد کرد”. نه این عنوان: “شرکت انقلابی ۱۵ هزار دلار برای تصاحب بازار و ادامه سلطه خود بر جهان، سرمایه ایجاد کرده است”. خوب، من به عنوان مخاطب، این عنوان را می بینیم و اولین کاری که به سرعت انجام خواهم داد، پاک کردن این مطلب از ایمیلم است.

بازاریابی محتوا و روابط عمومی دو مقوله کاملاً مجزا هستند.

این یک اشتباه رایج است که بارها با آن برخورد کرده ام. وبسایت شما حاوی مطالبی در مورد شماست، وبلاگ شما نیز دارای محتوا است. در کنار آن از مطالب مطبوعاتی هم بهره می برید. شاید همه این ها کار مشابهی را انجام دهند، اما حقیقت این است که کاملاً با هم فرق دارند.

زمانی که در وبسایت خود مطلبی را می نویسید، مخاطبی را در نظر می گیرد که با شما آشنایی دارد و مطالب وبسایت شما برایش جذابیت دارد. زمانی که در وبلاگ خود مطلبی را می نویسید، ممکن است مخاطبان شما، افرادی باشند که با صنعت شما آشنایی دارند، یا این که به طور اتفاقی با جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی مطلب شما را می خوانند. زمانی که یک مطلب مطبوعاتی را چاپ می کنید، با طیف وسیعی از مخاطبین سر و کار دارد که خیلی از آن ها حتی اسم برند شما را نشنیده اند.

فکر می کنید پوشش رسانه ای یک شبه اتفاق می افتد؟ سخت در اشتباهید.

مانند بسیاری از کارها در دنیای تجارت، به ویژه مقوله بازاریابی، قرار گرفتن در پوشش رسانه ای، یک پروسه زمان‌بر است. البته فرستادن مطلب، کاری ساده است و فقط یه اندازه فرستادن یک ایمیل طول می کشد. اما برای آماده کردن این ایمیل، شما باید ماه ها زمان بگذارید. شاید حتی سال ها.

جلب اعتماد روزنامه نگاران طول می کشد. آشنا شدن با طرز فکر آن ها و برقراری ارتباط با آن ها نیازمند تحقیقات فراوان است.

پیگیری کردن از دست یافتن به هدف نیز مهم تر است.

اگر فکر می کنید لیستی از آدرس های ایمیل روزنامه نگاران را تهیه می کنید و با هزار امید و آرزو برای آن ها ایمیل ارسال می کنید و به موفقیت می رسید، مراقب باشید که سورپرایز نشوید. بدون شک، شکست خواهید خورد.

اینکه مطلب شما مورد توجه روزنامه نگاران قرار بگیرد تنها بخش کوچکی از کار است. علاوه بر این که باید وقت زیادی صرف کنید تا مطلب خود را آماده کنید، نباید پیگیری کردن را فراموش کنید. مطمئن شوید که ایمیل شما به دست آنها رسیده. بعد از اینکه مطلب شما چاپ شد، حتماً از روزنامه نگار تشکر کنید.

روابط عمومی و پوشش رسانه ای حاصل از آن مستلزم برنامه ریزی بلند مدت است. اگر طرز فکر خود در این مورد را عوض نکنید، هرگز به موفقیت رسانه ای نخواهید رسید.

مطالب مرتبط

بازاریابی محتوا چه تاثیری روی فروش دارد؟

محمد امین نعمتی

پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

محمد آقاپور

چطور مشکلات را در تیم رهبری خود رفع کنید؟

محمد امین نعمتی

چطور روابط سالمی با مشتریان داشته باشید و آن را حفظ کنید؟

محمد امین نعمتی

آیا واقعا راهی برای توقف کرونا ویروس وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

چطور با افزایش هوش هیجانی خود نرخ ماندگاری کارمندان در شرکت‌تان را افزایش دهید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟