روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

به‌روزرسانی جدید گوگل مپس چه تغییراتی به همراه دارد؟

گوگل به مناسب ۱۵ سالگی اپلیکیشن گوگل مپس تصمیم گرفته است نه تنها ظاهر بلکه آیکون آن را کاملا عوض کند.

گوگل مپس ابتدا سال ۲۰۰۵ یعنی پیش از حتی وجود پلت‌فرم‌های اندروید و iOS متولد شد. زمان عرضه اندروید، یکی از نکات قوت آن این بود که کاربران اندروید در دورانی که شرکت‌های گارمین و تام‌تام واحدهای جی‌پی‌اس خود را می‌فروختند و اپراتورهای آمریکایی بابت استفاده کاربران از اپلیکیشن‌های مسیریابی این شرکت‌ها روی گوشی‌های خود هزینه ماهیانه‌ای دریافت می‌کردند، به رایگان می‌توانستند از خدمات مسیریابی استفاده کنند.

زمان باز کردن گوگل مپس اولین چیزی که متوجه می‌شوید حذف منوی همبرگری است. به جای آن، این اپلیکیشن حالا در قسمت پایین خود دو تب بیشتر دارد تا تعداد آن‌ها به ۵ عدد برسد. نقش هر کدام از این تب‌ها و اسم آن‌ها به صورت زیر است.

اکسپلورر – در این بخش براساس پیشنهادات شخصی خود مکان‌های جدید را پیدا خواهید کرد. این تب همچنین بخشی است که توسط آن می‌توانید به دنبال رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری شهری به همراه نظر کاربران در مورد آن‌ها بگردید.

Commute – این تب به شما کمک می‌کند سریعا بهترین مسیر برگشت به خانه یا محیط کار را یا با ماشین، پیاده یا وسایل نقلیه عمومی پیدا کنید.

ذخیره شده – در این جا مکا‌ن‌های ذخیره شده، رزرواسیون و مکان‌های مربوط به سفرهای آینده را پیدا می‌کنید. همچنین می‌توانید پیشنهادات خود در مورد مکان‌هایی که بازدید کردید را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Contribute – در این بخش می‌توانید در مورد مکان‌ها نظر بدهید، جزئیات مربوط به آدرس‌ها را به اشتراک بگذارید و اطلاعات ساعت کار امکان دیدنی که وجود ندارد را اضافه کنید.

به‌روزرسانی‌ها – این تب مکان‌های ترند شده اطراف شما را در خود دارد. تب به‌روزرسانی‌ها به شما کمک خواهد کرد مکان‌های نزدیک را کشف کنید و با دفاتر گوناگون در تماس باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

به‌روزرسانی جدید گوگل مپس چه تغییراتی به همراه دارد؟

قابلیت‌های حمل و نقل عمومی نیز به‌روزرسانی شده است. گوگل مپس علاوه به زمان زنده رسیدن به ایستگاه‌ها و پیش‌بینی ساعات شلوغی، امکانات جدید دیگری را برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی اضافه کرده است.

مسافران وسایل حمل و نقل عمومی حالا می‌توانند از قبل دمای هوا را ببینند تا تصمیم به پوشیدن لباس خنک یا گرم بگیرند. همچنین اطلاعات در دسترس‌پذیری جدیدی وجود دارد که به مسافران اجازه می‌دهد بدانند کدام یک از خطوط مترو یا اتوبوس ورودی مخصوص ناتوانان دارد و آیا کسی در این مکان‌ها به افراد ناتوان کمک خواهد کرد یا نه.

به‌روزرسانی جدید گوگل مپس چه تغییراتی به همراه دارد؟

برای بعضی از مناطق خاص نیز بخشی به اسم بانوان در گوگل مپس دیده می‌شود که اطلاعات خطوط مسافربری را نشان می‌دهد که بخش مخصوص بانوان دارد.

گزینه دیگر اطلاعات جدیدی به اسم امنیت است که به کاربر اجازه می‌دهد بداند چه بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی تحت نظارت دوربین‌های امنیتی یا یک مامور امنیتی است.

در پایان، مسافران وسایل حمل و نقل عمومی ژاپن می‌توانند براساس تعداد صندلی‌‌ها وسیله نقلیه را انتخاب کنند تا مطمئن شوند جای خالی برای نشستن وجود دارد.

به‌روزرسانی جدید گوگل مپس چه تغییراتی به همراه دارد؟

گوگل تصمیم دارد طی ماه‌های آینده قابلیت مسیریابی نمای زنده (Live View) را توسعه دهد و برای آن قابلیت‌های جدیدی را فعال کند.

اپلیکیشن جدید گوگل مپس را می‌توانید برای اندروید یا iOS دانلود کنید ولی تنها چیزی که فورا متوجه تغییر آن می‌شوید آیکون اپلیکیشن است. طراحی جدید داخل اپلیکیشن احتمالا از سوی سرور است و کمی طول می‌کشد تا اعمال شود.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

جدیدترین فیلتر واقعیت افزوده اسنپ‌چت چه قابلیتی دارد؟

محمد امین نعمتی

طراحی آیکون‌های ویندوز ۱۰ سرانجام تغییر خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

اندروید ۱۱ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

با تدبیر جدید گوگل اطلاعات گوگل‌ فیت خود را راحت‌تر بررسی کنید

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟