امکانات پرچم‎ دار جدید هوآوی P11

پرچم‎‌دار جدید هوآوی P11چه امکانات جدیدی خواهد داشت؟

به اشتباه، در بین مردم تعریف پرچم‌دار بودن خلاصه شده است در داشتن قوی‌ترین تراشه و دوربین. این مسئله نیاز به تغییر دارد. پرچم‌داران واقعی ممکن است به بهترین تراشه‌ها مجهز نباشند؛ اما باید چیز جدیدی برای عرضه داشته باشند، درست مثل Xiaomi Mi Mix که زبان طراحی گوشی‌های هوشمند را تغییر داد و بعد از آن اکثر شرکت‌ها به ساخت گوشی بدون حاشیه روی آوردند. در این مقاله به بررسی برخی مشخصات گوشی Huawei P11 می‌پردازیم. برای این که بدانیم چه مشخصه‌ای از این گوشی یک پرچم‌دار می‌سازد، همراه روکیدا باشید.

پیشرفت در دوربین

چندی پیش تصاویری منتسب به Huawei P11 به بیرون درز کرد که نشان می‌داد گوشی هوآوی P11 دارای دوربینی سه گانه است که از نظر رزولوشن در بازار فعلی هیچ رقیبی ندارد. خبری پس از آن هم منتشر شد که حاکی از آن بود که پرچم‌دار بعدی هوآوی دارای یک فناوری مشابه TrueDepth اپل است.

در مراسم رونمایی از Honor 7X و Honor V10 شرکت هوآوی از دوربینی موسم به Point Cloud Depth Camera پرده برداشت. در ویدیوی معرفی این فناوری، مهندس شرکت هوآوری اسکنی سریع از صورت خود به عمل آورد که نتیجه فوق‌العاده‌ای داشت و از نظر دقت و سرعت ثبت، در نوع خود بی‌نظیر بود.

تشخیص چهره Huawei P11 چگونه عمل می‌کند؟

مکانیزم فناوری تشخیص چهره Huawei P11 به این شکل است که دوربین تعبیه شده برای آن، به کمک اشعه مادون قرمز کوتاه‌برد استفاده می‌کند تا صدها نقطه روی صورت کاربر مشخص کند و به این وسیله شکل کلی صورت را ترسیم و پردازش کند.

https://rokida.com/wp-content/uploads/2017/12/تشخیص-چهره-Huawei-p11

در صورتی که این فناوری مطابق پیش‌بینی ما باشد، می‌توانیم خوشبین باشیم که در Huawei P11 دیگر خبری از مشکلات فناوری تشخیص چهره Apple iPhone X نیست؛ اما ما هنوز رسما خبری از هوآوی دریافت نکرده‌ایم نمی‌توانیم از این بابت مطمئن باشیم.

به غیر از اپل و هوآوی، شرکت LG هم چندی است بر روی حسگر یکپارچه تشخیص چهره و عنبیه چشم مشغول به کار است و ممکن است به زودی آن را معرفی کند.

سال ۲۰۱۸ بدون شک سال جذابی برای فناوری جهان خواهد بود!

1 نظر
  1. سمیرا می گوید

    فوق العادست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.