روکیدا
دنیای خودرو

با ۲۰۲۰ Audi Q5 اولین خودروی کراس اوور هیبریدی پلاگین آئودی آشنا شوید

خودرو E-Tron آئودی اولین خودروی برقی این برند بود که با باتری کار می‌کرد و حالا این شرکت اولین کراس اوور هیبریدی پلاگین خود یعنی ۲۰۲۰ Audi Q5 را نیز معرفی کرده است.

خودرو هیبریدی پلاگین Audi Q5 اسم متفاوتی ندارد ولی نوید ۲۰ مایل رانندگی با آلایندگی صفر را می‌دهد. رانندگان به لطف باتری ۱۴.۱ کیلو وات ساعت و موتور برقی که در کنار یک موتور ۴ توربو ۲۰ لیتری قرار گرفته است باید مسافتی در حد ۶۵ مایل به ازای مصرف یک گالن سوخت را طی کنند.

با 2020 Audi Q5 اولین خودروی کراس اوور هیبریدی پلاگین آئودی آشنا شوید

گرچه قیمت این کراس اوور پایین نخواهد بود. قیمت محصول جدید آئودی پس از محاسبه هزینه تحویل ۹۹۵ دلار از ۵۳۸۹۵ دلار شروع خواهد شد یا اگر تصمیم به حذف تجهیزات پلاگین بگیرید باید ۹۶۰۰ دلار بیشتر پرداخت کنید.

خریداران مدل پلاگین Q5 با باتری ۱۴.۱ کیلووات ساعت واجد شرایط برای دریافت اعتبار مالیاتی فدرال تا ۶۷۱۲ دلار هستند. این اعتبار براساس اندازه باتری باقی می‌ماند به طوری که مقدار کامل آن همچنان برای خودروهای برقی و پلاگین‌ها با باتری بزرگتر ۷۵۰۰ دلار است. با این اعتبار قیمت این خودرو به ۴۷۱۸۳ دلار کاهش پیدا می‌کند.

قدرت مدل هیبریدی ۳۶۲ اسب بخار و گشتاور ۳۹۶ پوند فوت است که از مدل استاندارد Q5 به مراتب بیشتر است. مدل‌های معمولی گشتاور ۲۷۳ فوند پوت و ۲۴۸ اسب بخار دارند.

سه مدل از این خودرو از انرژی باتری متفاوت استفاده می‌کنند: مدل برقی (EV) رانندگی کاملا برقی، Battery Hold که شارژ باتری را نگه می‌دارد و هیبریدی که به منابع انرژی اجازه می‌دهد به صورت موثر با یکدیگر کار کنند.

خریداران یک بسته از تجهیزات پایه ایمنی فعال Virtual Cockpit آئودی را نیز دریافت می‌کنند. امکانات جذاب‌تر مانند سیستم هوشمند بدون کلید، سیستم صوتی ممتاز و موارد متعدد دیگر انتخابی هستند. خریداران همچنین می‌توانند خودرو خود را به دو رنگ آبی و خاکستری که در مدل معمولی Q5 دیده نمی‌شود دریافت کنند.

خودرو هیبریدی پلاگین ۲۰۲۰ Q5 ادامه دهنده تغییرات زیادی است که در مدل‌های امسال آئودی می‌بینیم.

منبع: cnet.com

مطالب مرتبط

اولین خودروی تمام برقی ایرانی معرفی شد

محمد امین نعمتی

همکاری هیوندای با استارتاپ کانو چه دستاوردی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

چرا نباید پاهای خود را روی داشبورد ماشین بگذاریم؟

محمد امین نعمتی

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

محمد امین نعمتی

ماشین‌های تسلا به زودی با عابران پیاده صحبت خواهند کرد

محمد امین نعمتی

آیا تبدیل موتورهای قدیمی به برقی می‌تواند اتومبیل‌های کلاسیک را نجات دهد؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟