روکیدا
دنیای خودرو

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

مزدا نه تنها محدوده مسافتی که اولین خودروی برقی‌اش یعنی MX-30 با یک مرتبه شارژ می‌تواند طی کند را محدود کرده است بلکه عمدا بخشی از لذت آن را نیز گرفته است.

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

طبق گزارش سایت Autocar این شرکت خودروسازی گفته است گشتاور موتور برقی این ماشین را به نحوی تغییر داده است تا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی به نظر برسد تا برقی. برای این خودروی برقی با گشتاور ۱۹۲ پوند فوت، ۹ ثانیه طول می‌کشد تا از ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت شتاب بگیرد که برای یک خودروی بنزینی بد نیست ولی به مراتب از خودروهای برقی مانند مدل ۳ تسلا آهسته‌تر است.

مزدا حتی با آن که در حال تولید MX-30 است ولی ظاهرا کمتر نسبت به چنین خودروهایی اشتیاق دارد. این شرکت اخیرا گفته است خودروی MX-30 را با یک باتری نسبتا کوچک ۳۵.۵ کیلووات ساعت ساخته است چون خودروهای برقی که با یک مرتبه شارژ می‌توانند مسافت زیادی را طی کنند در مقایسه با خودروهای بنزینی برای محیط زیست بدتر هستند، ادعایی که براساس یک سری فرضیه بحث‌برانگیز است.

در نتیجه براساس ارقام سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) MX-30 تنها می‌تواند با یک مرتبه شارژ حداکثر ۱۲۰ مایل را طی کند.

مزدا گفته است هرگز ماشین برقی با «باتری بزرگ» عرضه نخواهد کرد و قصد دارد یک مدل هیبریدی از MX-30 را با توسعه‌دهنده محدوده موتور چرخشی وارد بازار کند.

احتمالا اکثر امیدهای این شرکت به این خودرو خواهد بود، چون تلاش‌های تیم روابط عمومی مزدا برای خودروهای تمام برقی MX-30 تا امروز نتایج زیادی به همراه نداشته است.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

اولین خودروی تمام برقی ایرانی معرفی شد

محمد امین نعمتی

همکاری هیوندای با استارتاپ کانو چه دستاوردی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

آیا خودروی هیبریدی مازراتی در راه است؟

محمد آقاپور

چرا نباید پاهای خود را روی داشبورد ماشین بگذاریم؟

محمد امین نعمتی

با ۲۰۲۰ Audi Q5 اولین خودروی کراس اوور هیبریدی پلاگین آئودی آشنا شوید

محمد امین نعمتی

ماشین‌های تسلا به زودی با عابران پیاده صحبت خواهند کرد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟