روکیدا
نجوم، هوا و فضا

تا سال ۲۰۵۰ چه تعداد انسان روی مریخ ساکن خواهند بود؟

روکیدا - تا سال 2050 چه تعداد انسان روی مریخ ساکن خواهند بود؟ - ایلان ماسک, فضا, مریخ

ایلان ماسک مدیرعامل بلندپرواز شرکت SpaceX در توئیت جدیدی که فرستاده است از برنامه‌های خود برای سکونت انسان‌ها در مریخ خبر داده است.

او در توئیت خود نوشته است «به صورت تئوری، ۱۰۰۰ فضاپیما در نهایت می‌توانند شاید حدود ۱۰۰ هزار نفر را زمانی که دو سیاره زمین و مریخ در نزدیکی یکدیگر قرار دارند به سیاره سرخ ببرند. این هدف ما است.»

برنامه ماسک برای ترک این فضاپیماها از مدار زمین در یک بازه زمانی ۳۰ روزه است، یعنی زمانی که پس از هر ۲۶ ماه فاصله زمین و مریخ به مقدار ایده‌آل می‌رسد.

زمانی که یکی از کاربران از او پرسید به عبارت دیگر تا سال ۲۰۵۰ یک میلیون انسان ساکن مریخ خواهند بود. پاسخ ماسک یک بله ساده بود.

طبق گفته ماسک برای ایجاد زیستگاه‌های انسانی در مریخ به حجم محموله فوق‌العاده زیادی نیاز است. او در توئیت خود می‌نویسند «برای این که امکان حیات در مریخ فراهم شود چندین مگاتن محموله باید سالیانه به آن‌ جا برده شود.»

تا سال 2050 چه تعداد انسان روی مریخ ساکن خواهند بود؟

هر فضاپیما در هر پرواز می‌تواند بیشتر از ۱۰۰ تن محموله با خود حمل کند، به عبارت دیگر طبق محاسبات ماسک «هر ده فضاپیما می‌تواند سالیانه یک مگاتن را با خود به مدار مریخ ببرد.»

بدون شک رسیدن انسان‌ها به این سیاره به معنای کارهای زیاد دیگری است که باید انجام شود. ماسک در توئیت خود می‌گوید «کارهای زیادی وجود خواهد داشت که باید روی مریخ انجام داد!»

بدون شک رویای ماسک بسیار هیجان‌انگیز است و نیازی به گفتن نیست شرکت SpaceX کار سختی در پیش دارد تا رویای جاه‌طلبانه ماسک را به حقیقت تبدیل کند.

منبع: futurism.com

مطالب مرتبط

ناسا چگونه هلیکوپتر خود را در مریخ آزمایش می کند؟

محمد آقاپور

آیا امکان حیات بر روی سیاره پلوتون وجود دارد؟

محمد آقاپور

بر اساس تحقیقات جدید، ممکن است ۳۶ تمدن بیگانه در کهکشان ما وجود داشته باشد

محمد آقاپور

دانشمندان نظریه نسبیت انیشتین را در سال ۲۰۲۰ تأیید کرده اند

محمد آقاپور

به ادعای دانشمندان در سیاره عطارد احتمال حیات وجود دارد

محمد امین نعمتی

آیا امکان استفاده از جی‌پی‌اس روی ماه وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟