روکیدا
گجت ها گجت های پوشیدنی

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

مقدمه

Galaxy Watch Active2  جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ است که با در نظر گرفتن کاربران علاقه‌مند به تناسب اندام ساخته شده است، در حالی که شباهت زیادی نیز به مدل استاندارد گلکسی واچ دارد.

گلکسی واچ اکتیو ۲ از سیستم‌عامل تایزن سامسونگ استفاده می‌کند و در دو مدل معمولی و با پشتیبانی از سیم کارت وارد بازار شده است.

این محصول در دو مدل با ظاهر فلزی و به رنگ‌ها و بندهای مختلف وارد بازار شده است. ساعت گلکسی Watch Active 2 در مقایسه با مدل استاندارد گلکسی واچ قیمت بیشتری دارد و چند ویژگی آن بهتر شده است. به دست ما مدل نقره‌ای رنگ استیل ضد زنگ با پشتیبانی از سیم کارت رسیده است و پس از چند هفته کار با این ساعت هوشمند قصد داریم در این مطلب آن را نقد کنیم.

تا انتها همراه تیم کارشناسی روکیدا باشید.

راه‌اندازی

اولین مرحله استفاده از یک ساعت هوشمند راه‌اندازی آن است و فرآیند راه‌اندازی گلکسی واچ اکتیو ۲ در مقایسه با محصولاتی مانند اپل‌واچ کمی سخت‌‌تر است. حتی دستگاه‌های با سیستم عامل wearOS به سادگی برای راه‌اندازی تنها به نصب یک اپلیکیشن نیاز دارند.

برای شروع استفاده از گلکسی Watch Active2 ابتدا باید اپلیکیشن Galaxy Wearable را روی یک دستگاه اندرویدی نصب کنید.

این اپلیکیشن در طول مرحله نصب از شما می‌خواهد اپلیکیشن Samsung Accessory Service و سپس اپلیکیشن Watch Active2 Pluginرا از پلی‌استور نصب کنید.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

آیکون این اپلیکیشن‌ها سپس در کشوی اپلیکیشن شما باقی می‌مانند و اگر لانچر گوشی شما از مخفی کردن آیکون‌ها پشتیبانی نکند، آن وقت مجبور خواهید بود برای این که محیط گوشی خود را خلوت کنید آن‌ها را در یک پوشه پنهان کنید.

ما برای جفت شدن با ساعت از گوشی وان‌پلاس ۷T Pro استفاده کردیم و هیچ فرقی با استفاده از یک گوشی سامسونگ نداشت چون گلکسی واچ اکتیو ۲ به نوعی ساخته شده است تا با هر گوشی هوشمند اندرویدی یا حتی در واقع آیفون کار کند.

بنابراین اگر یک گوشی هوشمند سامسونگ دارید، بعضی از اپلیکیشن‌های لازم ممکن است از قبل روی دستگاه شما نصب شده باشند، گرچه هنوز ممکن است در طول مرحله نصب از شما خواسته شود تعدادی پلاگین لازم را نصب کنید.

در کمال تعجب، فرآیند راه‌اندازی این ساعت هوشمند با یک آیفون ساده‌تر بود. تنها کاری که باید انجام دهید نصب اپلیکیشن گلکسی واچ سامسونگ از اپ استور است و دیگر به هیچی نیاز ندارید. همین اپلیکیشن به تنهایی تمامی کارهای لازم را انجام می‌دهد و به هیچ‌وجه از شما نصب اپلیکیشن دیگری خواسته نمی‌شود.

برای ما جای تعجب دارد چرا سامسونگ نمی‌تواند این فرآیند را برای اندروید نیز ساده کند، به ویژه با توجه به این نکته که اکثرا کاربران اندروید احتمالا Galaxy Watch Active2 را خواهند خرید. هر دو شرکت اپل و گوگل نیز وظایف مرتبط با ساعت هوشمند خود را از طریق تنها یک اپلیکیشن مدیریت می‌کنند، بنابراین سامسونگ در این جا پشت سر آن‌ها قرار می‌گیرد.

خود این اپلیکیشن‌ها مشکلی ندارند. می‌توانید روی گوشی اندرویدی خود تنها اپلیکیشن اصلی Galaxy Wearable را باز کنید چون دو اپلیکیشن دیگر فقط افزونه بدون رابط کاربری هستند.

این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تمامی تنظیمات روی ساعت خود را تغییر دهید، واچ‌فیس‌ها را عوض کنید و انواع جدید را از فروشگاه داخل اپلیکیشن دانلود کنید.

به کمک این اپلیکیشن همچنین اپلیکیشن و فریم‌ویرهای روی ساعت را به‌روزرسانی می‌کنید. نسخه iOS این اپلیکیشن به دلیل نبود حالت تیره کمی قدیمی است، حتی با آن که این اپلیکیشن نسبتا به صورت منظم به‌روزرسانی شده است و ظاهرا هیچ قابلیتی را از دست نداده است.

Galaxy Watch Active 2 به عنوان یک ساعت

قبل از این که گلکسی اکتیو واچ ۲ را به عنوان یک ساعت هوشمند و ردیاب تناسب اندام نقد کنیم، باید به آن به عنوان یک ساعت نگاهی بیاندازیم.

به عنوان یک ساعت اگر شگفت‌انگیز نباشد تقریبا محصولی قابل قبول است. حداقل در این مدل نقره‌ای استیل ضد زنگ با یک بند چرمی مشکی رنگ که به دست ما رسیده است. این محصول ظاهر ساده و کلاسیک یک ساعت مچی را دارد ولی کسی را نمی‌توانید با آن گول بزنید.

ما همچنین درک نمی‌کنیم چرا یک ساعت هوشمند اصلا باید ظاهر یک ساعت کلاسیک و آن هم از نوع کسل‌کننده‌اش را داشته باشد. اگر تمامی قابلیت‌های ردیابی فعالیت‌های تناسب اندام و ساعت هوشمند این ساعت را بگیرید و از ما بپرسید آیا به عنوان یک ساعت آن را خواهیم خرید یا نه، پاسخ ما نه خواهد بود.

طراحی و نام‌گذاری این محصول به ویژه در مقایسه با مدل استاندارد گلکسی واچ عجیب است که یک طراحی اسپورت‌تر با وجود نبود صفت اکتیو در آن دارد، در حالی که اکتیو ۲ بیشتر شبیه به یک ساعت کلاسیک است.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

گلکسی واچ اکتیو ۲ در دو اندازه ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری به بازار آمده است، گرچه در بعضی از مناطق ممکن است تنها یکی از آن‌ها دیده شود. مدل تحت بررسی ما ۴۴ میلی‌متری است که به عنوان مثال تنها مدل موجود در بازار هند است.

این مدل واقعا بزرگ است و به دلیل ظاهر دایره‌ای شکل در مقایسه با یک ساعت هوشمند مربعی با اندازه نمایشگر مشابه، فضای بیشتری را اشغال می‌کند.

این محصول همچنین یک ساعت گنده و حجیم است که روی مچ نسبتا کمی برآمده قرار می‌گیرد و کمی باید طول بکشد به آن عادت کنید چون در ابتدا ممکن است متوجه شوید به چیزهای مختلف برخورد می‌کند.

اگر مچ دست کوچک دارید، باید مدل ۴۰ میلی‌متری را تهیه کنید، گرچه باید هشدار دهیم باتری کوچک‌تری دارد.

سامسونگ در طراحی بند ساعت از آویزهای استاندارد برای اتصال بندها به ساعت استفاده کرده است. به عبارت دیگر زمان پیدا کردن بند برای این ساعت انتخاب‌های فراوانی دارید.

بندهای چرمی که در جعبه فروش ساعت ما بودند همگی پس از چند روز استفاده نزدیک شیارها چروکیدگی‌هایی داشتند، حتی با آن که ساعت همیشه در زمان شستن دست‌ها در معرض رطوبت قرار می‌گرفت.

گرچه باید بگوییم، اگر قصد دارید به استخر بروید، بندهای چرمی را انتخاب نکنید. از طرفی این بندها اگر هنگام تایپ با صفحه‌کلید ساعت را به دست دارید زیاد مزاحمت به وجود نمی‌آورند.

ساعت هوشمند گلکسی Watch Active2 به عنوان یک ساعت کاملا خوب است. قابلیت همیشه روشن بودن نمایشگر یک ویژگی خوشایند است، بنابراین همیشه با یک نگاه زمان را متوجه می‌شوید.

نکته‌ای که حتی ارزش این قابلیت را بیشتر می‌کند این است که قابلیت تشخیص بلند کردن مچ دست این ساعت وحشتناک بد است و اگر قابلیت همیشه روشن بودن نمایشگر را غیرفعال کنید، باید برای فعال کردن و نمایشگر و دیدن زمان حرکات عمدی و گسترده‌‌ای انجام دهید.

برای دیدن زمان نمی‌توانید مچ دست خود را فقط آرام بالا بیاورید، یک ژست حرکتی که حتی در مدل‌های قدیمی‌تر اپل‌واچ به خوبی کار می‌کند. به همین دلیل ما در گلکسی واچ اکتیو ۲ قابلیت همیشه روشن بودن نمایشگر را فعال نگه داشتیم، حتی اگر بهای آن کم شدن بیشتر شارژ باتری باشد.

صحبت از باتری شد. Galaxy Watch Active2 حداقل در مدل ۴۴ میلی‌متری یک باتری با ماندگاری شارژ خوب دارد. عمر باتری بدون استفاده از هرگونه قابلیت پیگیری فعالیت ورزشی ولی به همراه فعال بودن همیشگی قابلیت نظارت بر ضربان قلب و روشن بودن نمایشگر، ۲ تا ۳ روز بود. اگر بررسی ضربان قلب به هر ۱۰ دقیقه یک مرتبه تغییر یابد و قابلیت دیگر را غیرفعال کنید، امکان آن وجود دارد شارژ باتری تا ۴ روز نیز دوام آورد.

این آمار با غیرفعال کردن شبکه وای‌فای و تلفن همراه است و فعال کردن آن به همراه استفاده از قابلیت‌های دیگر بدون شک ماندگاری شارژ باتری را به یک روز کاهش خواهد داد که البته با توجه به تمام امکاناتی که این ساعت دارد آن قدر بد نیست.

شارژر این ساعت یک دیسک کوچک است که به صورت مغناطیسی به انتهای ساعت می‌چسبد و آن را به صورت بی‌سیم شارژ می‌کند. سامسونگ در جعبه فروش یک توپی شارژر دیواری واقعی قرار نداده است، بنابراین ما از شارژ استاندارد ۱۰ وات خودمان استفاده کردیم که به کمک آن شارژ کامل این ساعت هوشمند دو ساعت طول کشید.

Galaxy Watch Active 2 به عنوان یک ساعت هوشمند

Galaxy Watch Active2 از سیستم عامل تایزن سامسونگ استفاده می‌کند. تایزن در زمانی که در حوزه سیستم عامل‌های موبایل استفاده می‌شد نتوانست موفق ظاهر شود و در رابطه با ساعت‌های هوشمند می‌توانیم بگوییم به خوبی سیستم عامل گوگل برای گجت‌های پوشیدنی یعنی Wear OS است.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

درک استفاده از گلکسی واچ اکتیو ۲ و نحوه انجام آن‌ها برای کارهای ابتدایی نسبتا ساده است. از صفحه هوم که عملا واچ‌فیس شما است، می‌توانید دستتان را روی صفحه به سمت چپ بکشید تا به تمامی ویجت‌هایتان دسترسی داشته باشید.

این ساعت ویجت‌های  زیادی دارد که اکثر آن‌ها مربوط به تناسب اندام می‌شوند. اکثر این ویجت‌ها اطلاعات کافی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که هرگز نیازی نیست وارد اپلیکیشن‌های مربوطه آن‌ها شوید.

فقط باید مطمئن شوید تایم‌اوت پیشفرض نمایشگر را از ۱۰ ثانیه به عدد معقول‌تری مانند ۳۰ ثانیه یا بیشتر تغییر دهید تا نمایشگر در زمان خواندن تمام اطلاعات دائما خاموش نشود.

اگر روی صفحه دستتان را به سمت راست بکشید، وارد صفحه نوتیفیکیشن‌ها می‌شوید. در این بخش می‌توانید انتخاب کنید کدام اپلیکیشن‌های گوشی‌تان یا خود ساعت می‌توانند نوتیفیکیشن بفرستند.

می‌توانید روی هر اپلیکیشن به سمت بالا سوایپ کنید تا مرخص شود یا به سمت راست مجددا سوایپ کنید تا تمامی نوتیفیکیشن‌ها پاک شوند.

کشیدن دست روی صفحه به سمت پایین تمامی تاگل‌هایتان را برای قابلیت‌های مختلف این ساعت هوشمند نشان می‌دهد مانند حالت شب، مزاحم نشوید، همیشه روشن بودن نمایشگر، حالت سینما، چراغ‌قوه، صرفه‌جویی‌کننده در مصرف باتری، حالت قفل آبی، وای‌فای، LTE و موارد متعدد دیگر. آیکون تمامی آن‌ها نسبتا عملکردشان را ساده توضیح می‌دهد.

اگر مجبور به تغییر واچ‌فیس هستید، آن را لمس کنید و به سمت پایین فشار دهید تا وارد گالری واچ‌فیس شوید. در این بخش می‌توانید از بین واچ‌فیس‌های نصب شده انتخاب کنید و آن‌ها را همینطور سفارشی‌کنید.

رابط کاربری این بخش نیز مجددا به اندازه کافی سرراست است ولی ترجیح می‌دهیم همچنان از اپلیکیشن استفاده کنیم چون استفاده از آن برای این کارها به مراتب راحت‌‌تر است.

رابط کاربری سیستم عامل تایزن برای ساعت‌های هوشمند در ابتدا با توجه به حلقه گردان طراحی شده است. گلکسی واچ اکتیو ۲ آن را ندارد، بنابراین باید با استفاده از نمایشگر لمسی به بالا یا پایین اسکرول کنید. گرچه سایر بخش‌های رابط کاربری همچنان با صفحه نمایش لمسی قابل استفاده است.

استفاده از یک واچ‌فیس گرد به این معنا است که در مقایسه با یک واچ‌فیس مربعی شکل اطلاعات زیادی را روی آن مشاهده نمی‌کنید. این یکی از معایب تلاش برای ساخت یک ساعت هوشمند شبیه به ساعت معمولی است. همچنین تعداد قطعاتی که می‌توانید داخل خود سایت بدون بزرگ کردن آن قرار دهید را محدود می‌کند.

یکی از مسائلی که در گلکسی واچ اکتیو ۲ روی اعصاب است مسئله ویبره است. لرزش ساعت حتی زمانی که در بالاترین شدت قرار می‌دهید خفیف و کم است.

برخلاف موتور لمسی فوق‌العاده عالی اپل‌واچ که ضربات آهسته دقیق و مشخصی روی مچ دست به وجود می‌آورد، ویبره ساعت هوشمند گلکسی واچ ۲ به شکلی است که احساس می‌کنید نزدیک به بازوی شما یک صدای وزوز آهسته شکل گرفته است.

اگر به خاطر صدایی که به همراه این لرزش شکل می‌گیرد نبود، به سادگی ممکن بود گول بخورید این لرزش فقط در ذهن شما وجود دارد. این ساعت به اندازه کافی بزرگ است که یک موتور لرزشی داخل آن قرار گیرد ولی با این حال طوری می‌‌لرزد که انگار یک زنبور داخل آن گیر افتاده است.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

حتی کیفیت بلندگویی که در یک طرف آن قرار گرفته است واقعا عالی نیست. صدای آن در یک اتاق ساکت شنیده می‌شود ولی در محیط بیرون صدا را واقعا از دست می‌دهید و لرزش‌های واکنش ارادی اوج‌گیری حسی (ASMR) نیز به کمک این مشکل نمی‌آیند.

در مورد پشتیبانی از اپلیکیشن‌های شخص ثالث تنوع زیادی دیده نمی‌شود. تقریبا این مشکل را در تمامی ساعات هوشمند می‌بینیم ولی سیستم‌ عامل‌های تایزن و Wear OS به ویژه در این زمینه بد هستند.

در ساعت اپلیکیشن‌های شخص ثالث شرکت‌هایی مانند اسپاتیفای، اوبر، استاروا، Edomondo و غیره دیده می‌شود ولی اکثر آن‌ها طراحی شده توسط خود سامسونگ هستند.

همچنین اگر به طور کلی به تمامی اپلیکیشن‌ها نگاه کنید، اکثریت آن‌ها فقط واچ‌فیس هستند.

گرچه، پس از این همه سال تجربه با ساعت‌های هوشمند باید بگوییم دیگر از نبود اپلیکیشن‌های بومی برای ساعت‌های هوشمند نگران نیستیم. اپل‌واچ بهترین مجموعه از اپلیکیشن‌های بومی ساعت هوشمند را داشت ولی توسعه‌دهندگان به دلیل این که کسی از آن‌ها استفاده نمی‌کند، طراحی آن‌ها را متوقف کردند.

به هرحال، تجربه استفاده از اپلیکیشن‌های روی نمایشگر کوچک ساعت هوشمند عالی نیست، در نتیجه این حقیقت که تعداد اپلیکیشن زیادی برای نصب وجود ندارد واقعا مثل یک مشکل به نظر نمی‌رسد.

ما ترجیح می‌دهیم نوتیفیکیشن‌ها را روی ساعت ببینیم و گوشی کار مدیریت اپلیکیشن‌ها را انجام دهد و Galaxy Watch Active 2 در این بخش عملکرد عالی دارد.

گرچه تعداد واچ‌فیس‌هایی که از بین آن‌ها می‌توانید انتخاب کنید بسیار زیاد است. خود ساعت یک تعداد کافی از آن‌ها دارد که بعضی خوب هستند ولی به طور کلی خاص نیستند.

هنگام استفاده از بعضی واچ‌فیس‌های سامسونگ از بلندگو یک صدای تیک شنیده می‌شود که کمی زیاده‌روی است. سپس از گلکسی استور می‌توانید واچ‌فیس‌های بیشتری دانلود کنید.

اکثر آن‌ها خوب هستند ولی باید خریداری شوند، گرچه اگر این همه برای چنین ساعتی هزینه کنید، ۱ یا ۲ دلار بیشتر برای خرید واچ‌فیس ورشکستتان نخواهد کرد.

یکی از معایب استفاده از یک ساعت هوشمند با سیستم عامل تایزن این است که تقریبا برای دستیار صوتی مجبور به استفاده از بیکسبی هستید. نسخه بیکسبی برای ساعت هوشمند حتی از نسخه گوشی هوشمند آن محدودتر است.

درخواست از آن برای یک جستجو در اینترنت معمولا نتیجه دلخواه را به همراه ندارد. ولی اگر بخواهید به کمک بیکسبی آلارم یا تایمر را تنظیم کنید یا یک فعالیت ورزشی را شروع کنید، عملکرد قابل قبولی دارد.

Galaxy Watch Active2 از نظر قابلیت‌های ارتباطی واقعا خوب است. زمانی که بین شما و گوشی‌تان چند دیوار فاصله می‌افتد، قدرت ارتباط با گوشی افت پیدا می‌کند ولی تا زمانی که در همان اتاق یا حتی اتاق مجاور حرکت کنید، ساعت به خوبی متصل به گوشی‌تان باقی می‌ماند.

گلکسی واچ اکتیو ۲ یک مدل سیم‌ کارت‌خور نیز دارد. متاسفانه، به علت محدودیت‌های اپراتور نتوانستیم امکان استفاده از سیم کارت را روی آن تست کنیم.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

پشتیبانی از شبکه LTE دقیقا شبیه به اپل‌واچ است و برای فعالسازی آن به استفاده از خدمات یک اپراتور با پشتیبانی از eSIM نیاز دارید.

استفاده از سیم کارت باید امکان برقراری تماس، استفاده از اینترنت خط تلفن و فرستادن پیامک از ساعت حتی زمانی که در ارتباط با گوشی نیست را فراهم کند.

گرچه، اپلیکیشن‌های مخصوص ساعت هوشمند زیادی وجود ندارد که بتوانند از اینترنت خط این گوشی استفاده کنند، بنابراین احتمالا از مدل LTE گاهی اوقات فقط برای تماس استفاده کنید.

استریم موزیک نیز روی ساعت به خوبی کار کرد. ما هدفون‌های بلوتوثی را در ارتباط با ساعت قرار دادیم و موفق شدیم فایل‌های موسیقی را از اپلیکیشن Tidal استریم کنیم.

این اپلیکیشن همیشه خوب کار نکرد و گاهی اوقات دائما فقط صفحه در حال لود را نشان داد که ظاهرا بیشتر یک مشکل خود اپلیکیشن باشد تا ساعت. اگر یک حساب Tidal دارید، می‌توانید از اسپاتیفای نیز استفاده کنید یا فقط به صورت لوکال فایل‌های موسیقی را پخش کنید، گرچه باید گفت حافظه داخلی این ساعت محدود و فقط ۱.۴ گیگابایت است.

عملکرد Galaxy Watch Active2 در زمان انجام تمامی این کارها قابل توجه بود. عملکرد آن به ویژه روان یا سریع نیست ولی به عنوان یک ساعت هوشمند که در آن واحد قادر به انجام چندین کار است، استفاده از پردازنده دو هسته‌ای کوچک ۱.۵ گیگاهرتز با ۱.۵ گیگابایت رم ظاهرا به خوبی جواب داده است.

در کنار تمام این امتیازها، نمایشگر سوپر امولد ۱.۴ اینچ با دقت ۳۶۰ در ۳۶۰ پیکسل قرار می‌گیرد. کیفیت نمایشگر عالی است و متن‌ها و آیکون‌ها شفاف و روشن به نظر می‌رسند و به سادگی می‌توانید تحت هر شرایط نوری محتوای روی صفحه را بخوانید.

Galaxy Watch Active 2 به عنوان پیگیری‌کننده فعالیت‌های تناسب اندام

زمانی که بحث قابلیت‌های پیگیری فعالیت‌های تناسب اندام به میان می‌آید، گلکسی واچ اکتیو ۲ به معنای کلمه کامل است. اول از همه، ساعت مجموعه کاملی از ورزش‌‌های مختلف را می‌تواند پیگیری کند.

ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2 سامسونگ می‌تواند زمانی که متوجه انجام یک ورزش می‌شود خودکار این کار را انجام دهد یا می‌توانید از بین یک تعداد گزینه فراوان انتخاب کنید که عملا متداول‌ترین ورزش‌ها را در بر می‌گیرد.

با فعالیت‌های ساده شروع کنیم، ساعت می‌تواند تمام گام‌هایی که در طول روز بر می‌دارید را با دقت بشمارد. شمارش قدم‌ها در پس‌زمینه به کمک چندین واچ‌فیس انجام می‌شود که همیشه روی نمایشگر دیده می‌شوند.

ساعت جدید سامسونگ همچنین زمانی که بی حرکت می‌نشینید مدت آن را پیگیری می‌کند و اگر به مدت یک ساعت بی حرکت بودید، به شما هشدار خواهد داد کمی تحرک داشته باشید. جدا از آن، ساعت همچنین می‌تواند هرگونه تغییرات در شب را پیگیری کند و تعداد پله‌هایی که طی کردید را جداگانه بشمارد.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

سپس فعالیت‌های ورزشی متعدد وجود دارد. فهرست کامل تمامی فعالیت‌هایی که گلکسی واچ اکتیو ۲ می‌تواند پیگیری کند عبارت است از: دو، پیاده‌روی کوتاه، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی طولانی، شنا (سر بسته یا سر باز)، تردمیل، دوچرخه ورزشی، دستگاه الپتیکال، تمرینات دایره‌ای، ترازو، حرکات ساعد، پشت بازو، ورزش‌های مخصوص کمر، حرکات برپی، حرکات کرانچ، حرکات ددلیفت، تمرین با دنبل، لت تکدست وزنه آزاد، حرکات سرشانه، حرکات پشت پا، پرس پا، انواع حرکات کششی با پا، کوه‌نوری، پیلاتس، پلانک، دراز و نشست، شنا، روئینگ، پرس شانه، بشین پاشو، اسکوآت، حرکت پروانه، دستگاه استپر، حرکات کششی و یوگا.

هر زمان که یکی از این حالات را فعال می‌کنید، ساعت به دنبال الگوهای حرکتی منطبق به آن می‌گردد و تعداد تکرار ست‌های ورزشی شما را پیگیری می‌کنید.

ساعت برای هر تکرار یک صدا و برای هر ۵ تکرار یک هشدار تولید می‌کند. پس از هر ۱۰ تکرار یک ست را کامل کردید و ساعت به شما اجازه خواهد داد پیش از این که یک ست دیگر را شروع کنید، یک دقیقه استراحت داشته باشید. می‌توانید پیش از اتمام ورزش تصمیم بگیرید چقدر می‌خواهید ادامه دهید.

یک حالت ویژه برای شنا وجود دارد که صفحه را پیش از این که شروع کنید فعال کند تا صفحه لمسی به واسطه آب فعال نشود. باید صفحه لمسی را با فشار دادن دکمه هوم و نگه‌ داشتن آن غیرفعال کنید که همچنین یک صدا پخش می‌کند که هر گونه آب باقیمانده از توری اسپیکر را بیرون می‌ریزد.

یکی از نکات آزاردهنده در مورد ساعت در طول انجام فعالیت‌های ورزشی این است که روی صفحه فعالیت ورزشی باقی نمی‌ماند.

ساعت توسط سرنخ‌های صوتی تعداد تکرارها و ست‌هایتان را اعلام می‌دهد ولی نمایشگر به محض این که تایمر روشن بودن صفحه به پایان برسد روی واچ‌فیس می‌رود، بنابراین در یک نگاه به داده‌های تصویری فعالیت ورزشی خود دسترسی ندارید.

با توجه به استفاده از پنل نمایش اولد و وجود قابلیت همیشه روشن بودن نمایشگر، واقعا نیازی به این تدابیر سخت‌گیرانه صرفه‌جویی در باتری نیست.

Galaxy Watch Active2 تمام امتیازهایی را که از یک گجت پیگیری فعالیت ورزش می‌خواهید دارد. توسط جی‌پی‌اس داخلی دستگاه می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را در محیط آزاد پیگیری کنید. حسگر نظارت بر ضربان قلب می‌تواند در فواصل زمانی بیش از ده دقیقه یا همیشه ضربان قلب شما را پیگیری کند و همیشه در طول ورزش‌ها فعال است.

این ساعت همچنین می‌تواند سطح استرس شما را محاسبه کند و اگر بسیار بالا است تمرین‌های تنفسی پیشنهاد دهد.

ساعت همچنین قابلیت پیگیری وضعیت خواب را دارد که به صورت خودکار زمان‌ خواب شما را ثبت و از آن‌ یک تاریخچه نگه می‌دارد.

جدا از آن می‌توانید به صورت دستی اطلاعاتی در مورد میزان آب نوشیدنی روزانه، مصرف کافئین، کالری مصرف شده و موارد متعدد دیگر را در ساعت لحاظ کنید تا وضعیت سلامت شما دقیق‌تر آنالیز شود.

تمامی این اطلاعات باید در اپلیکیشن Health سامسونگ ثبت شود که تاریخچه‌ای از تمامی این داده‌ها را نگه می‌دارد. می‌توانید از این اپلیکیشن برای تعیین اهداف تناسب اندام و بررسی پیشرفت خود نیز استفاده کنید.

به طور کلی، قابلیت‌های تناسب اندام ساعت هوشمند گلکسی واچ اکتیو ۲ ظاهرا برای اکثر کاربران و فعالیت‌های ورزشی متداول کافی است. ما گزینه‌ای برای ورزش‌های هوازی، کیک‌باکسینگ، کراس‌فیت و بعضی دیگر از ورزش‌ها ندیدیم و همچنین یک گزینه برای افرادی که روی ویلچیر ورزش می‌کنند وجود نداشت، قابلیت‌هایی که اپل‌واچ از تمامی آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

اگر این گزینه‌ها را می‌خواهید شاید بهتر است به دنبال خرید یک پیگیری‌کننده اختصاصی فعالیت‌های ورزشی باشید. گرچه برای اکثر افراد، فهرست ورزش‌های گلکسی واچ اکتیو ۲ باید کافی باشد.

جمع‌بندی

Galaxy Watch Active2 یک ساعت هوشمند و یک دستگاه پیگیری فعالیت ورزشی کامل است. این محصول اکثر چیزهایی که کاربران امروزه از یک ساعت هوشمند انتظار دارند را انجام می‌دهد و فهرست طویلی از فعالیت‌های ورزشی مختلف را پیگیری می‌کند که برای اکثر افراد باید کافی باشد.

مدل LTE برای افرادی مناسب است که دوست دارند در حال حرکت تماس تلفنی برقرار کنند یا موسیقی استریم کنند و گوشی خود را در خانه بگذارند. عمر باتری نیز به اندازه کافی واقعا خوب است.

گرچه این ساعت جذاب‌ترین محصول موجود در بازار نیست و سامسونگ باید فرآیند راه‌اندازی آن را روی دستگاه‌های اندرویدی ساده‌تر کند.

بررسی و نقد ساعت هوشمند Galaxy Watch Active2

بازخورد لرزشی نیز کاملا ضعیف است و به سختی متوجه آن می‌شوید. همچنین برخی از کاربران در مقایسه با بعضی دیگر از دستگاه‌های پیگیری فعالیت بدنی یا اپل‌واچ متوجه نبود چند فعالیت ورزشی می‌شوند.

گرچه ساعت هوشمند اپل‌واچ سری ۵ با قیمت ۳۹۹ دلار خود واقعا گران‌‎قیمت است ولی Galaxy Watch Active2 با قیمت ۲۵۰ دلار برای اکثر افراد قابل هزینه‌تر است.

بنابراین اگر برای گوشی هوشمند اندرویدی خود یک ساعت هوشمند کامل می‌خواهید، گلکسی واچ اکتیو ۲ یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار است و اگر به هر دلیلی اپل‌واچ را دوست ندارید می‌توانید از آن در کنار یک آیفون نیز استفاده کنید.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

سامسونگ نمایشگر شیشه‌ای تاشو خود را به سایر شرکت‌ها خواهد فروخت

محمد امین نعمتی

کالبدشکافی گوشی زد فلیپ چه اطلاعاتی را نشان می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

سامسونگ تولید انبوه چیپ‌های ۶ و ۷ نانومتری خود را شروع کرد

محمد امین نعمتی

به‌روزرسانی جدید گوشی گلکسی A70 چه تغییری در خود دارد؟

محمد امین نعمتی

مشخصات گوشی Galaxy A71 5G با حضور در بنچمارک Geekbench لو رفت

محمد امین نعمتی

آیا واقعا گلکسی زد فلیپ نسبت به ورود گرد و غبار کاملا مقاوم است؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟