۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش دوم

در بخش نخست ۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه به موارد ۱۰ و ۹ پرداختیم ، هم اکنون با آیتم های ۸ و ۷ در خدمت شما هستیم . اگر بخش نخست را مطالعه ننموده اید ، لطفا ابتدا بخش نخست را بررسی نمایید .

۸ – پخت و پز را به صورت کامل یاد بگیرید :

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش دوم

بله درست متوجه شده اید ، برای موفقیت کامل در زندگی پس از فارغ التحصیلی شما می بایست آشپزی و پخت و پز بلد باشید !

گاهی اوقات پیش می آید که نیاز هست با بودجه کم غذایی برای خود درست کنید . شما معمولا در دوران دانشجویی از سلف و رستوران دانشگاه استفاده می نمودید و قبل از آن از در کانون گرم خانواده از غذاهای دستپخت مادر استفاده می نمودید و اکنون مستقل شده اید ، بنابراین نیاز هست که بدانید با چه مواد خوراکی موجود در خانه چه غذاهای خوشمزه و خوش طعمی می توان پخت .

تاکید می کنیم که آشپزی یک مهارت ضروری لازم برای ورود به بازار کار جهانی نیست ، اما واقعا نیاز هست شما دستور پخت غذاهای روزمره را بلد باشید و بتوانید نیازهای ضروری خود را رفع نمایید . حتی برای شادی و تنوع در زندگی نیز آشپزی لازم هست .

۷ – تحصیلات تکمیلی را فراموش نکنید :

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش دوم

اکنون مرحله نخست تحصیلات دانشگاهی را پشت سر گذاشته اید ( لیسانس ) و وارد زندگی پس از فارغ التحصیلی شده اید ، اولین کار آنالیز کامل بازار کار و بررسی تخصص های روز بازار در رابطه با رشته تحصیلی دانشگاهی شماست ، اگر می بینید رقبای فارغ التحصیل از رشته ی شما هنوز در ابن بازار کار ، بی کار هستند ، شما می بایست برتر از ان ها باشید ، بنابر این علاوه بر طی دوره های تخصصی کوتاه مدت غیر داشنگاهی ، به فکر تحصیلات تکمیلی باشد و در صورتی که بتوانید ، حتما برای فوق لیسانس و دکترا درس بخوانید و مدرک بالاتر تحصیلی مرتبط با رشته دانشگاهی خود را دریافت کنید . در این صورت شانس سایر هم رشته ای های شما برای حذب شدن به بازار کار و ساختن یک زندگی موفق بسیار کمتر از شما خواهد بود .

حتی اگر در کشوری زندگی می کنید که پارتی بازی در آن بسیار شایع باشد ، باز هم مدرک تحصیلی بالاتر به طرز شگفت انگیزی در موفقیت شما تاثیر گذار هست چرا که در سازمان های خصوصی ، بر خلاف اغلب سازمان های دولتی ، کارایی افراد در پیشبرد اهداف سازمان و سودآوری مهم هست نه صرفا استخدام برای دریات حقوق ثابت بدون تعهد لازم به کارایی افراد استخدام شده و … .

با ما در بخش سوم ۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه همراه باشید .

۴ نظرات
  1. عباس می گوید

    بسیار عالی

  2. نوید می گوید

    بسیار سودمند بود

  3. فرشته می گوید

    کارتون حرف نداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.