روکیدا
عمومی

آیا سامسونگ به دنبال تولید یک ساعت هوشمند مرموز جدید است؟

اولین ساعت هوشمند سامسونگ در دورانی در اختیار کاربران قرار گرفت که هنوز بازار روبه‌رشد گجت‌های پوشیدنی روی بورس نبود ولی زمانی که اپل سلطنت خود را در این بخش از بازار شروع کرد، چندین سال برای سامسونگ طول کشید تا به عنوان رقیب اصلی اپل‌واچ اهالی کوپرتینو یک محصول خوب وارد بازار کند.

ساعت هوشمند رده‌بالای گلکسی واچ‌ در زمان عرضه خود یعنی یک سال و نیم قبل مورد استقبال واقعا خوب کاربران قرار گرفت که همین قضیه باعث شد دو اقدام بعدی سامسونگ در بازار تحت سلطه اپل عجیب به نظر برسد.

در فوریه سال ۲۰۱۹ غول کره‌ای به جای گلکسی واچ ۲، مدل ارزان‌تر Galaxy Watch Active و تقریبا ۶ ماه بعدتر مدل اندکی گران‌قیمت‌تر Watch Active 2 را وارد بازار کرد.

با آن که مدل دوم واقعا ثابت کرد از نظر سطح قابلیت‌های پیگیری وضعیت تناسب اندام و سلامت کاربران خود یک رقیب جدی برای اپل واچ‌ خواهد بود ولی طراحی و قدرت خام آن در سطحی نبود که بسیاری از طرفداران سرسخت سامسونگ از نسل بعدی گلکسی واچ ابتدایی انتظار داشتند.

گرچه شاید بهتر باشد امید خود را همچنان برای خرید یک ساعت هوشمند گلکسی واچ ۲ سامسونگ ممتاز بالا نگه دارید چون سایت GalaxyClub خبر تولید یک ساعت هوشمند سامسونگ را تایید کرده است که احتمالا می‌تواند نسل بعدی گلکسی واچ باشد.

آیا سامسونگ به دنبال تولید یک ساعت هوشمند مرموز جدید است؟

متاسفانه، در حال حاضر تمامی اطلاعاتی که در مورد این گجت مرموز داریم شماره مدل و ظرفیت باتری آن است. شماره مدل این محصول ارتباط خانوادگی آشکاری را با هر دو مدل گلکسی واچ ابتدایی و مدل همچنان جدید Watch Active 2 نشان می‌دهد.

شماره مدل این ساعت هوشمند SM-R840 است و اگر بتوانیم به گذشته استناد کنیم مدل بزرگ‌تر ساعت هوشمند بعدی سامسونگ خواهد بود و مسیر گلکسی واچ ۴۶ میلی‌متری با شماره مدل SM-R800 و گلکسی واچ ۲ ۴۴ میلی‌متری با شماره مدل SM-R820 را ادامه می‌دهد.

مدل‌‎های ۴۲ میلی‌متری گلکسی واچ و ۴۰ میلی‌متری واچ اکتیو ۲ به ترتیب شماره مدل‌های SM-R810 و  SM-R830 دارند که کاملا نشان می‌دهد مدل کوچک‌تر ساعت هوشمند جدید نیز با شماره مدل SM-R850 در راه خواهد بود.

البته، همیشه این امکان وجود دارد که این ساعت هوشمند نسل سوم گلکسی واچ اکتیو باشد که تمرکز قابلیت‌های آن روی پیگیری فعالیت‌های تناسب اندام است، چون اندازه باتری ۳۳۰ میلی‌آمپر ساعت شایعه شده این محصول با این فرضیه همخوانی دارد.

اگر این شایعه صحبت داشته باشد، SM-R840 از نظر ظرفیت باتری در حد مدل ۴۴ میلی‌متری گلکسی اکتیو ۲ خواهد بود ولی پایین‌تر از گلکسی واچ ۴۶ میلی‌متری قرار می‌گیرد که یک باتری به مراتب بزرگ‌تر ۴۷۲ میلی‌آمپر ساعت دارد.

این دستگاه هر هویتی که داشته باشد بعید است طی رویداد ماه آینده سامسونگ در کنار اعضای گلکسی اس ۲۰ و هدفون‌های بی‌سیم گلکسی باد پلاس معرفی شود، چون حجم اطلاعات فعلی ما در مورد آن بسیار کم است.

منبع: phonearena.com

دیدگاه شما چیست؟