روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

به‌روزرسانی جدید اینستاگرام چه تغییر خوبی به همراه دارد؟

نسخه تحت وب اینستاگرام در مقایسه با نسخه موبایل آن همیشه در جایگاه پایین‌تری داشته است (فقط کافی است به یاد بیاورید چقدر طول کشید تا نشان دادن نوتیفیکیشن‌ها به آن اضافه شود)، ولی ظاهرا این سطح اختلاف قرار است به مراتب کمتر شود.

این رسانه اجتماعی پس از تست‌های داخلی که در سال ۲۰۱۹ انجام داد به عنوان بخشی از یک تست عمومی قابلیت دریافت پیام‌های مستقیم تحت وب را در اختیار «درصد اندکی» از کاربران خود گذاشته است.

به عبارت دیگر در محیط وب بسیار شبیه به اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید در گفتگوهای معمولی و گروهی شرکت کنید، تصاویر را به اشتراک بگذارید، پیام‌ها را لایک کرده و نوتیفیکیشن دریافت کنید.

اینستاگرام در گفتگو با سایت The Verge گفته است طی ماه آینده اخبار بیشتری در مورد ریلیز احتمالی گسترده‌تر این به‌روزرسانی منتشر خواهد کرد.

استراتژی جدید این شرکت در راستای هدف گسترده‌تر فیس‌بوک برای یک تجربه شخصی بیشتر با توجه بیشتر به پیام‌دهی در مقایسه با گذشته است. این شرکت در نهایت امیدوار است امکان پیام‌رسانی یکپارچه را در پلت‌فرم‌های مرکزی خود (فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ) فراهم کند.

اگر دسترسی به پیام‌های شخصی تحت محیط وب در اختیار کاربران بیشتری قرار گیرد، قابلیت بسیار مفیدی برای کسب و کارهایی خواهد بود که با مشتریان زیادی سر و کار دارند و همچنین می‌توانند در وقت استراحت برای ناهار با دوستان خود گفتگو کنند.

علاوه بر این، به‌روزرسانی جدید اینستاگرام شکاف بزرگ در استراتژی فیس‌بوک را می‌پوشاند چون کاربران قبلا می‌توانستند در محیط وب در اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و مسنجر فیس‌بوک گفتگو کنند. بنابراین منطقی است در اینستاگرام نیز تغییر مشابهی ایجاد شود.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

جدیدترین فیلتر واقعیت افزوده اسنپ‌چت چه قابلیتی دارد؟

محمد امین نعمتی

چطور برند خود را در صفحه اکسپلورر اینستاگرام قرار دهید؟

محمد امین نعمتی

از جدیدترین قابلیت اینستاگرام چه اطلاعاتی دارید؟

محمد امین نعمتی

تصمیم جدید اینستاگرام برای دکمه IGTV چیست؟

محمد امین نعمتی

ابزار بومرنگ در اینستاگرام چه قابلیت هایی دارد؟

محمد آقاپور

چرا اینستاگرام پست‌هایی که از سردار قاسم سلیمانی حمایت می‌کنند را حذف می‎کند؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟