عمومی

پتنت جدید شیائومی دنیای گوشی‌های هوشمند را متحول می‌کند؟

اخیرا از سوی WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) یک پتنت جدید برای دو گوشی هوشمند جدید شیائومی منتشر شده است. اهالی سایت LetsGoDigital رندرهایی براساس محتویات این پتنت ساخته‌اند.

در این پتنت دو دستگاه قرار دارد که هر دو گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای دو طرفه هستند که نمایشگر دورتادور گوشی را گرفته است تا انتظار محصولی شبیه به گوشی مفهومی Mi Mix Alpha شیائومی را داشته باشیم.

تفاوت اصلی با آن گوشی این است که نمایشگر Mi Max Alpha اطراف هر دو زاویه عمودی را در بر گرفته است. در حالی که این پتنت نشان می‌دهد تنها نمایشگر یک سمت را پوشانده است.

ظاهر این محصول شبیه به گوشی تاشو Mate X هوآوی در زمان تا شدن است.

پتنت جدید شیائومی دنیای گوشی‌های هوشمند را متحول می‌کند؟

دستگاه دوم یک نمایشگر دارد که در یک جهت متفاوت گوشی را در بر گرفته است. مدل «B» یک نمایشگر دارد که بالا و روی لبه افقی بالایی گوشی را پوشانده است. بخش پشتی آن یک بریدگی حفره‌ای شکل برای سیستم دوربین دوگانه دارد.

همچنین باید اشاره کرد این دو دستگاه دوربین‌های جلو اختصاصی ندارند چون تقریبا تمام نمایشگر است و دوربین اصلی نقش دوربین سلفی را نیز ایفا می‌کند.

پتنت جدید شیائومی دنیای گوشی‌های هوشمند را متحول می‌کند؟

همانطور که در مورد پتنت‌ها احتمالا اطلاع دارید باید بگوییم که هیچ کدام از دستگاه‌ها ظاهرا دکمه‌های فیزیکی ندارند ولی این نکته می‌تواند به این دلیل باشد که چنین طراحی‌هایی معمولا نمایش کلی گوشی هستند و جزئیاتی مانند درگاه‌ها (که وجود آن‌ها نیز این جا دیده نمی‌شود) و دکمه‌ها بعدا اضافه می‌شوند.

یقینا شیائومی با طراحی چنین گوشی‌های هوشمندی این بازار را متحول می‌کند. چنین گوشی‌های هوشمندی به نوعی از دیدگاه تولید در مقایسه با طراحی Mi Mix Alpha کاربردی‌تر هستند.

واقعا دیدن این که شرکت‌ها ظاهر گوشی‌های مدرن را به لطف نوآوری‌هایی مانند شیشه و نمایشگرهای انعطاف‌پذیر تغییر دهند هیجان‌انگیز است.

فقط این سوال مطرح می‌شود شیائومی چه زمانی تصمیم دارد چنین محصولی را وارد مرحله تولید انبوه کند؟

منبع: gsmarena.com

دیدگاه شما چیست؟